proplan 1
24.04.18,06:31
Som SZČO , platca DPH, bez zamestnancov, nakupujem tovar, fakturujem za služby, robim cenové ponuky firmám aj súkromným osobám.Mam na nich kontakty adresa, tel, e mail .Asi sa aj mna týka nariadenie GDPR. Kde sa mám registrovať a aké dokumenty si mám vypracovať do 25.5.2018?
Ing. Ľubomír Janoška
24.04.18,05:34
proplan 1
25.04.18,17:48
Mňa sa to asi netýka!!!!
Povinnosti podľa odsekov 1 a 2 sa nevzťahujú na zamestnávateľa s menej ako 250 zamestnancami, ak nie je pravdepodobné, že spracúvanie osobných údajov, ktoré vykonáva, povedie k riziku ochrany práv dotknutej osoby, ak je spracúvanie osobných údajov príležitostné alebo ak nezahŕňa osobitné kategórie osobných údajov podľa § 16 ods. 1 alebo osobné údaje týkajúce sa uznania viny za spáchanie trestného činu alebo priestupku podľa § 17.

Či.....????
Ing. Ľubomír Janoška
25.04.18,18:24
Nuž, ťažko povedať.

Slovenský preklad GDPR (a zákon 18/2018) uvádza čiastkové podmienky v negácii pôvodného, anglického textu (napríklad "nie je pravdepodobné" namiesto "je pravdepodobné" = "is likely", ďalej "je toto spracúvanie príležitostné" namiesto "spracovanie nie je príležitostné" = "the processing is not occasional" atď.) a potom neguje celok; pritom ale ponecháva pôvodnú logickú spojku "ALEBO", čo je z pohľadu logiky nesprávne, pri takýchto konštrukciách sa majú logické spojky A a ALEBO navzájom vymieňať.


Logická schéma anglického originálu je (v stručnosti) takáto:
Povinnosti podľa odsekov 1 a 2 sa nevzťahujú na zamestnávateľa s menej ako 250 zamestnancami.
To neplatí
- ak je pravdepodobné, že spracúvanie osobných údajov, ktoré vykonáva, povedie k riziku ochrany práv dotknutej osoby,
- ak spracúvanie nie je príležitostné,
- ak sa spracúvajú údaje osobitnej kategórie ALEBO
- ak sa spracúvajú údaje, týkajúce sa viny.

Čiže stačí naplniť 2. podmienku "spracúvanie nie je príležitostné" a povinnosť viesť záznamy je tu.
Marikal
05.05.18,10:02
Vie prosím niekto presnú odpoved na tuto tému ?
Ing. Ľubomír Janoška
05.05.18,11:20
Podľa originálu GDPR áno, podľa zákona 18/18 nie. Chyba prekladu.

GDPR je priamo aplikovateľné v členských štátoch.
Povinnosti je možné podľa Ústavy ukladať iba zákonmi a medzinárodnými zmluvami.

V tomto chaotickom stave dá niekto presnejšiu odpoveď?
misoft
05.05.18,12:12