wirgi
24.04.18,12:13
Dcére bolo vykonané RZD a bol jej aj vyplatený preplatok od zamestnávateľa. Potrebuje formulár E9, tak jej na D.ú. povedali ,že si musí podať duplicitne daňové priznanie a do poznámky uviesť že podáva DP kôli formuláru E9, aby jej nedali pokutu za oneskorené podanie
1/ Má podať opravné aj keď sa nič nemení? alebo dodatočné?
2/a na r. 64 bude 0 aby nevznikol preplatok, nakoľko jej celé preddavky dane vrátili?
Katy a R
24.04.18,10:22
duplicitné daňové priznanie neexistuje - nech si ozrejmí, že ako jej to na DU vlastne povedali? - podľa mňa Dodatočné DP . (spraviť presne podľa návodu - priloha RZD)
opravné DP určite nie - to len do 2.4. ;)
Doplnenie:
ja by som normálne vyplnila podľa dokladov od zamestnávateľa - celé DP aj VII. oddiel. Ak bol preplatok - nemôže na tých riadkoch byť nula! ak už bol preplatok vyplatený - tak ho už nežiadam od DU, ale napíšem to tam:)
wirgi
24.04.18,11:22
Ja viem, že nie, ale povedali, že ten formulár jej môžu vystaviť len na základe DP. Len keď zaškrtnem dodatočné, tak sa musí vyplniť aj oddiel VII. a žiadna zmena nie je oproti RZD, tak asi dám riadne.
Ďakujem
kn-alka
24.04.18,11:40
NEMôŽEŠ dať riadne - musíš dodatočné

kolonky dodatočného priznania budú prázdne, alebo všade napíšeš nulu.
Katy a R
24.04.18,11:58
ak dáš riadne DP - tak to bude s pokutou (ibaže si dávala oznámenie o odklade??) . len pekne zaškrtni dodatočné - ja by som aj s tým oddielom. veď v poznámke bude, že kvôli čomu to robíš!
wirgi
24.04.18,14:39
Jarka a r. 64 bude 0 aj r. 66 ?