K.A.T.K.A
10.08.06,08:54
V septembri chcem nastúpiť naspäť do práce z materskej dovolenky. Malý bude mať 3 roky až v januári, takže aby som neprišla o rodičovský príspevok, bude zatiaľ u starých rodičoch. Musím niekde nahlásiť, že som nastúpila do práce? Ďakujem.
Aňuška
10.08.06,09:16
Ukončenie rodičovskej dovolenky nahlási
zamestnávateľ do SP a na ZP.
K.A.T.K.A
10.08.06,14:11
Ukončenie rodičovskej dovolenky nahlási
zamestnávateľ do SP a na ZP.

takže ja nemusím nikde nič nahlasovať? Ani na Úrad práce,soc.vecí a rodiny - či ako sa volá ten úrad čo mi to vypláca...
anmary
11.08.06,11:10
Musíš ísť na ÚPSVaR, ktorý Ti vypláca rodičovský príspevok. Tam nahlásiš, že nastupuješ do zamestnania a uvedieš v písomnom vyhlásení, že dieťa nie je umiestnené v škôlke, kto sa bude starať o dieťa počas Tvojej neprítomnosti a uviesť presnú adresu pobytu dieťaťa, na ktorej bude /pre prípad kontroly/. Budú od Teba pýtať aj kópiu PZ.
K.A.T.K.A
11.08.06,16:48
Musíš ísť na ÚPSVaR, ktorý Ti vypláca rodičovský príspevok. Tam nahlásiš, že nastupuješ do zamestnania a uvedieš v písomnom vyhlásení, že dieťa nie je umiestnené v škôlke, kto sa bude starať o dieťa počas Tvojej neprítomnosti a uviesť presnú adresu pobytu dieťaťa, na ktorej bude /pre prípad kontroly/. Budú od Teba pýtať aj kópiu PZ.

ďakujem veľmi pekne
juliac
25.08.08,14:05
Dobrý den,
chcem sa spýtať. Dňa 1.9 nastupujem do práce po materskej dovolenke, ktorá sa mi zároveň aj v ten deň končí. Dieťa mi ide do materskej škôlky a tri roky bude mať 10.10. Chcem sa spýtať čo mi treba ísť vybaviť, nemám ísť na úrad práce,rodiny a soc.vecí.
dakujem
veronikasad
25.08.08,15:36
Dobrý den,
chcem sa spýtať. Dňa 1.9 nastupujem do práce po materskej dovolenke, ktorá sa mi zároveň aj v ten deň končí. Dieťa mi ide do materskej škôlky a tri roky bude mať 10.10. Chcem sa spýtať čo mi treba ísť vybaviť, nemám ísť na úrad práce,rodiny a soc.vecí.
dakujem
Ano, treba oznámiť na UPSVaR, že dieťa navštevuje štátnu MŠ /alebo súkromnú s príspevkom štátu/ a ÚPSVaR zastaví výplatu RP. Ak by si ho do dovršenia 3 rokov mala v opatere inej osoby, máš popri zamestnaní súčasne nárok aj na rodičovský príspevok.