JaJoRi
26.04.18,19:27
Ahojte,

chcela by som Vas poprosit o radu som momentalne ma rodicovskej dovolenke a planujem nastupit do prace k avsak k novemu zamestnavatelovi. S povidnym zamestnavatelom s ktorym mam pracovnu zmluvu na dobu neurcitu by som sa chcela dohodnut na ukonceni dohodou .. chcem sa poradit :

1.) ako postupovat ak sa chcem nasledne prihlasit na urad prace (a teda ci je potrebne vzdat sa poberania rodicovskeho prispevku a ak ano ci ho moze poberat maaj ked je zamestnany)
P
vplyvnilo by mi vysku davky v nezamestnanosti to keby mi zamestnavatel vyplatil odstupne? (Momentalne sa mi rata z prijmu pred materskou dovolenkoz)

3 je mozne pozadovat doplatenie zvysku davky v nezamestnanosti aj v pripade ze ju sice budem cerpat tri kalendarne mesiace ale nie cele. - nie v plnej vyske?

Dakujem
veronikasad
26.04.18,17:30
Mala si počas RD príjem, napr.cerpanie dovolenky?
JaJoRi
26.04.18,17:32
Nie nemala som ani jedno
veronikasad
26.04.18,17:43
1. Nie je možné poberať rodičovský príspevok v súbehu s dávkou v nezamestnanosti. Počas tohto obdobia ho môže poberať otec dieťaťa. Najnovšie vraj UP tlačí na poberanie materského, ak naň otcovi vznikol nárok.

2. Ak budeš pracovný pomer končiť posledným dňom rodičovskej dovolenky, odstupné ti výšku dávky v nezamestnanosti neovplyvní. RD treba ukončiť aspoň o deň skôr ako pracovný pomer a požiadať o erpanie dovolenky.

3. O preplatenie nevyčerpanej dávky v nezamestnanosti môžeš požiadať len v prípade, ak si dávku poberala najmenej tri mesiace