lenysa
29.04.18,11:15
riesim 100 rocny spor o spolocny dvor troj majitelov, neexistuju mapy na katastry, ktore by vysvetlovali situaciu, co priznavaju aj pracovnici katastra, to su mapy zo stredoveku, z povojnoveho obdobia, oni dali upravit dvor na zaklade polnych nacrtov z roku 1959, neskor prebehlo ceskoslovenske premeriavanie 1974, co zmenilo dvor na polovicu, ale to sa nikomu nepacilo, tak sa zacali sudne spory o chodnik, ktory nam bol v roku 1982 sudne prideleny, a v roku 1995 bol dvor opat rozsireny ako v roku 1959, ja neviem, kto tam rozhodol, a preco, rada by som chcela mat o tom prehlad, ako sa mam dopracovat ku vsetkym sudnym dokumentom, zapisom atd., ak to bude logicky vysvetlene, tak nebudem riesit sud, logickym zamyslenim sa, mi z toho ovsem vyslo nieco, z coho su susedia na mrtvicu, nikdo sa nechce hadat, a nikto mi zo susedov neodpisal, ze to odmieta, napisali mi, ze sa nevedia vyjadrit, no ani nemozu, lebo to nikdo netusi, kto dal upravit dvor v roku 1995, a ako dopadli sudy predtym tiez nikdo, ja som tam nastarsia, takze si ako jedina pamatam ake tam boli boje medzi susedmi, ako sa vzajomne skrtili, a hadzali po sebe kamene, no proste taka slovenske statky zmatky, my si robime z toho trochu srandu, ale ja som sa do toho z nudy vrhla, ze chcem vediet vsetko o tomto spore, aby raz a navzdy bolo jasno, kam sa mam podla vas obratit, na sudy? ja nemam ani jeden doklad, nic, a na katastry nemaju tiez nic, zevraj, len polny nakres, druhy, co mam ja, oni zevraj ani nemali, no to neviem, co si mam mysliet, a z roku 1995 iba list z bratislavy, ze to zmenia, ale kto dal podnet, ako to prebehlo, cislo nejakej akcie, meno, telefon, proste nic, co vam podla vas robit? to typicke slovenske, kasli na to, tak to ja nerobim, dakujem
buchač
29.04.18,09:51
Ani Kristus Pán to nebude čítať...

To je také typické...kašľať na pravopis.
Celý príspevok jedna veta, len čiarky, žiadna bodka, žiaden odsek.
Kašľať na teba.
lenysa
29.04.18,11:42
ked nemas co povedat neotravuj
branislavp
30.04.18,08:24
lenysa, musím sa buchača zastať. Skutočne ten príspevok nie je napísaný čitateľne,zrozumiteľne, veľmi ťažko zrozumiteľný, náročné je tomu porozumieť.
Hľadaj v štátnom archíve, hľadaj v archíve okresného súdu - dedičstvá po dotknutých predkoch, hľadaj na katastri od prvotného zápisu v tzv. pozemkovej knihe hľadaj podľa čísla parcely, v tom čase sa nehnuteľnosti evidovali iba na PKV pozemnoknižnej vložky. . Ale to musíš poznať rodokmeň dotknutého príbuzenstva a musíš poznať hľadané číslo parcely v prvotných záznamov, aby si sa dopracovala k tomu, či došlo ku zmene čísla parcely, o ktorú sa Ti jedná - o pozemok v intraviláne - čiže pozemok v zastavanej zóne, zapísaný na LV -umiestnenie pozemku. Poznám taký prípad v našej rodine, že sa dedil pozemok pod číslom na PKV - notár zapísal v dedičstve, že neidenticky stav, zároveň v tom istom dedičskom konaní bola evidovaná tá istá parcela podľa LV., ale už mala iné číslo. Takže máš čo robiť, snoriť v archívoch a brať v úvahu konečný stav evidencie na katastri z LV,, ale ako postupovať, odkiaľ najlepšie začať neviem poradiť..
hubatá
30.04.18,11:41
Ako máš získať súdne zápisy a rozhodnutia z 80 rokov? Jednoducho: zájdi na príslušný súd podľa toho kam nehnuteľnosť patrí a v informačnom centre ti povedia spisovú značku a mená účastníkov sporu. Ale ak ty, alebo tvoji predkovia neboli účastníci súdneho sporu tak ťa do spisu nahliadnuť nepustia. Zober si preto dedičské rozhodnutia so sebou kde si uvedená ako dedič. Keďže by pracovníčky museli ísť do archívu pohľadať spisy, najlepšie ak by si im mejlom napísala o čo sa jedná, aby ťa mohli potom objednať nahliadnuť do spisu.