suzuki
10.08.06,10:04
Ahojte všetci

viem, že sa o predčasnom ukončení leasingu tu už popísalo veľmi veľa, ale na môj problém som nenašla odpoveď.
Zmluva uzatvorená v r. 2003 - staré účtovanie. Z jednej firmy prešiel leasing do druhej, z druhej do tretej a v tej tretej bol v r. 2006 predčasne ukončený. Takže sa chcem utvrdiť, že budem postupovať správne, ak posúdim na konci roka leasing ako celok za celé 3 firmy a prípadne upravím daňové náklady podľa pôvodne platného zákona ale len v tejto tretej firme.

Ďakujem
Vladimír Ozimý
10.08.06,12:28
no treba si prečítať zákon 366/99 platný v roku 2003 tam sa v paragrafe 24 ods 4 v pismene a píše jasne

doba nájmu prenajimanej veci je dlhšia ako 20% určenej doby odpisovania uvedenej v par. 30 najmenej tri roky v prípade postúpenia nájomnej zmluvy pri dojednaní práva kúpy prenajatej veci bez zmeny podmienok na nového nájomcu platí podmienka pre zmluvu ako celok pre tých nájomco, ktorí nájomné zahŕňajú do daňových výdavkov.....

no a Ďalej to pokračuje že...ak došlo k porušeniu podmienok podľa písmena a až c) do daňových výdavkov sa uzná nájomné do výšky odpisu podľa....z toho mi vychádza že každý kto si zahŕňa nájomne do nákladov upraví základ dane..to jest všetky tri firmy...