hanelle
02.05.18,08:52
Firma ešte nemá spracovanú smernicu o procese prijímania zamestnancov a ich zaškoľovania... Je teda zatiaľ na vedúcom, ktorému z podriadených novoprijatého človeka "zverí" na zaškolenie so softwérom? Je v nejakom zákone striktne stanovené, či zaškolením nováčika prevedie manažér, jeho priamy vedúci alebo niekto z kolegov? Môže to kolega odmietnuť, ak mu to vedúci nariadi?
ivka70
02.05.18,06:57
Nie, nie je to strikne stanovene ziadnym zakonom.
Pokial ale mate nejaky certifikat kvality, je tato polozka auditovana, cize treba mat definovany postup aj ho vediet preukazat.

Ak to nadriadeny niekomu nariadi, ( a ten niekto pravdepodobne ma v naplni prace: aj: ine podla prikazov nadriadeneho) , nemoze takyto prikaz len tak odmietnut.
Moze akurat skusit si to s nadriadenym vykomunikovat.
hanelle
02.05.18,06:59
Ďakujem
hanelle
09.05.18,11:23
Ivka, prosím ťa, v náplni práce je uvedené "Vykonáva a plní ďalšie úlohy súvisiace s dohodnutým druhom práce vyplývajúcich z prevádzky zariadenia podľa pokynov vedúceho úseku, riaditeľa a zástupcu riaditeľa." Zamestnanec, ktorý má toto uvedené na konci jeho prac.náplne, odmieta zaškoliť nového kolegu :-( pretože v náplni nemá uvedené, že má "zaúčať".... Môže?
Tweety
09.05.18,11:26
Nie som Ivka ale skúsim. Môže odmietnuť ale zam-ľ to bude považovať za porušenie PD.
hanelle
09.05.18,11:31
ďakujem, takže podľa tejto vetičky ako som písala, že má uvedené v náplni práce, to od neho jednoducho môžeme požadovať, aby vysvetlil novému kolegovi prácu v softvéri?
Tweety
09.05.18,11:32
Áno. §81 ZP.
hanelle
09.05.18,11:44
Ďakujem