klacmanova1
02.05.18,13:37
Jedna naša pracovníčka bola od 12.4. do 16.4. chorá. Ako potvrdenie mi poslala na každý deň priepustku od obvodnej lekárky ako celodenné ošetrenie. Argumentovala tým, že ona nechcela byť PN. Aký je Vš názor, ja si myslím, že 3 dni za sebou celodenné ošetrenie od obvodnej lekárky by nemalo byť uznané.
Tweety
02.05.18,11:40
AK bola chorá, mala jej lekárka vypísať DPN alebo zobrať si dovolenku. Tzv. P podľa §141 ZP sa berie na ošetrenie, vyšetrenie v zdravotníckom zariadení, ktoré nebolo možné vykonať mimo pracovnej doby. Evidentne tam nebola každý deň, ako má na potvrdení, je to porušenie §141 ZP. Ja by som vštky dni neuznala. Isto treba postupovať aj podľa IS. AK to tam máte aj takto definované, potom jej to preplaťte. ALe nie je to správny postup.
širi1
02.05.18,12:10
mám tiež takéto skúsenosti, ale ak je každý deň zvlášť na potvrdení tak to uznávame;
Tweety
02.05.18,12:28
Ak chodil denne po vyśetreniach, tak áno ale tu ide evidentne o chorobu.
Mila123
02.05.18,12:47
Majka, môže ale nemusí to by ť choroba, iba podozrenie......ale §§§ sa často zamieňajú za PN
Tweety
02.05.18,12:48
Ale v príspevku je uvedená, ze bola chorá, teda mala byť DPN.
Katy a R
02.05.18,15:47
Myslím, že nie je vecou mzdára preverovať aké sú dôvody. Ak je doklad od lekára v poriadku - tak nie je čo riešiť. Lekár rozhoduje aj tom, či vystaví DPN, aj o tom, aké vystaví potvrdenie. či?
Ale aj tá pracovníčka mala byť radšej ticho, keď už to riešila takýmto spôsobom.
A možno naozaj bola každý deň na vyšetrení ?;)