gerlach
02.05.18,20:25
Zdravím ...mal by som otázku kto je majiteľ ŠPZ ,štát ,alebo osoba ktorá má ŠPZ na vozidle ....a ešte odkaz na znenie zákona ....dakujem
buchač
02.05.18,18:31
...a zmrzlinu so šľahačkou a čerešničkou by si nechcel ?
Kuwa, to nemáš Google alebo živnostníci majú zakázané v ňom vyhľadávať ?
...a o základných informáciách ani len nevravím, tie sú jasné jak facka.
buchač
02.05.18,18:43
§ 94
https://www.noveaspi.sk/products/lawText/1/44639/1/2#c_22376

Z uvedeného musí byť jasné, že majiteľom je štát.
gerlach
03.05.18,00:38
Podľa tvojho vyjadrovania keď ma nepoznáš tak usudzujem že si na inom stupni v antropologickom rebríčku ...za ďalšie potom prečo sa tu dávajú právne rady keď všetko je v ( guglu).?mal som ťa za iného machra
gerlach
03.05.18,00:39
Ďakujem za odpoved
buchač
03.05.18,05:03
gerlach (Dnes 03:38) Podľa tvojho vyjadrovania keď ma nepoznáš tak usudzujem že si na inom stupni v antropologickom rebríčku ...za ďalšie potom prečo sa tu dávajú právne rady keď všetko je v ( guglu).?mal som ťa za iného machra
==================
- odpoveď si dostal ? Áno !
- vyhovuje ? Áno !
- som na inom stupni ? Áno ... oveľa vyššie !
- iný macher ? Áno...oveľa väčší !
- čo ja som zabudol, ty sa ešte budeš musieť naučiť....a to vonkoncom neber ako urážku, ale ako fakt.

Link na zákon som našiel priebehu minúty (aj to kvôli zlému signálu)....vyhľadal som len kvôli tebe.
Predsa EČV dostávaš pridelené od štátu...a používaš ho.
V prípade zrušenia vozidla ho je potrebné odovzdať štátu.
Tak je predsa nad slnko jasné, že majiteľom je štát....to by mal vedieť každý majiteľ vozidla.
Také skutočnosti sú jednoznačné a absolútne si nemusel dávať otázku na Poradu.

P.S.:
Za právnu radu ja považujem vysvetlenie nejakých §§§, ktoré sa líšia od prípadu ku prípadu, kde záleží aj na maličkostiach.
ivka70
03.05.18,07:19
Musis rozlisovat, ci si nieco kupujes alebo platis za to, ze ti nieco bolo pridelene (cize za ukon, nie za fyzicku znacku)
Ty platis za pridelenie evidenčného čísla a vydanie tabuľky s evidenčným číslom , neplatis za samotnu SZP.
A kedze bez SPZ auto pouzivat nemozes, pridelenie novej a vydanie tabuliek si zaplatit musis.
jslancik
03.05.18,07:25
roman, ty máš ale srandovnú logiku... Majiteľ je štát, ale on ti ju požičal. keď ty mne požičiaš zbíjačku, mne ju ukradnú, tak prijmeš v klídku, že ukradli ju vlastne tebe?