printerscd
04.05.18,17:24
Ahojte.

Aky by ste poradil TV kupit s uhlopriečkou 138 cm (55") a s cenou do 600 eur
Znacku, parametre,kvalita ?

Vdaka
misoft
04.05.18,15:41
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11900.gif
Asi takto
Vyhľadaj si podľa svojich parametrov televízory a POROVNÁVAJ! Prečo?
Pretože NIKTO ti tu PRESNE neporadí, aký kúpiť. Každý tu na Porade má svoje značky, skúsenosti, znalosti, referencie, jednému vyhovuje tento televízor, druhému henten televízor.

Takže dostaneš maximálne len tie referencie, skúsenosti, poznatky, ale výber bude LEN NA TEBE! Inak by si potom neskôr mohol tu na Porade niekoho obviňovať, že ti "poradil" tento televízor a tebe sa odrazu znepáči a budeš nespokojný a naštvaný na XYZ osobu.
KoxXxo
04.05.18,17:32
printerscd
04.05.18,20:11
myslim ze ten Samsung co vy nato ?
bodliak
05.05.18,08:28
Žiadny.
misoft
05.05.18,13:36
Zo svojej skúsenosti (ale nie je to odporúčanie!) - mám Sama Sunga cca 8 rokov - žiadny SMART, klasický LCD hlúpy televízor, zatiaľ za tie roky ani jediná porucha a to niekedy ide denne 10-12 hodín....
220870
05.05.18,22:47
Žiadny je to najnepotrebnejší nezmysel aký ľudstvo vymyslelo. Ja to nemám 12 rokov a žijem úplne iný život ako generácie zmagorené Tv a smartfonmi.
vicktor
07.05.18,06:34
Vyhni sa no-name vyrobkom a tie ostatne su zajedno. Kup znacku co bude zlavnena v akcii.
dmc
07.05.18,08:32
.............a namiesto dveri mas zaves na jaskyni.
misoft
07.05.18,15:32
E-e.... má tam kožu z mamuta....:D:D:D
buchač
11.05.18,11:28
Ja zasa nesúhlasím s najlacnejšou verziou.

Nie nadarmo sa vraví..." Nie som natoľko bohatý, aby som kupoval lacné veci. "

Že niekto nemá televízor, to je jeho vec...a ani otázka nebola položená v zmysle..." Mám si kúpiť televízor alebo si nemám kúpiť televízor.."
Durov
11.05.18,11:55
Otvor si stránku obchodu so zeleným mužíkom. Oni majú asi najlepší porovnávač na elektroniku.
Porovnaj parametre a podľa toho vyberaj.

Len si dávaj pozor na použitý panel. Síce ti tam budú deklarovať zobrazovanie xy Hz. Ale do lacnejších TV sa používajú 50 Hz panely, do drahších 100 Hz a pokiaľ viem, tak najviac sú 200 Hz panely. Všetko ostatné je už len elektronické dokresľovanie obrazu.

Ja som písal priamo výrobcom aké používajú panely a na základe toho som sa rozhodol.
buchač
12.05.18,18:10
Brogar (respektíve XXX a iné klony)...ty si celý psychický.

...a čo Vlado...ryby berú, berú ?

P.S.:
Pozdravuj jednu nemenovanú a odídenú (ale určite skrytou formou pozorujúcu dianie) poraďáčku.
buchač
12.05.18,18:35
....remeselník je zmagorený aj bez televízora. ;)
buchač
12.05.18,18:42
Aj ja ďakujem...ty kazítko pokazené, neopraviteľné.
:D :D :D :D :D
Strecho
13.10.18,09:12
Asi toto som písal pred časom:Potreboval by som poradiť vo výbere TV.Ako absolvent SPŠE v BA,kde som maturoval aj v predmete elektronické zariadenia a teda aj Farebná TVnemam čas .(som zamestnaný muž,s chorým otcom,nemám čas a chuť porovnávať rôzne marketingové finty výrobcov,odfiltrovávať zbytočnosti.)Taktiež nepotrebujem byť trendový a mať najnovší typ s vychytávkami,ktoré sú len marketingom,aby predbehli konkurenciu,stavili na stádovitosť neinformovaných,ktorí zaberajú na plytkosti,obal(viď zakrivenie...),vizuál...Beriem argumenty,ktoré sú preukazateľné,napr.nie som si istý(nie som Kočner ani Trnka,či Kiska)či má význam ísť do uhlopriečky nad 50"(rapídne stúpa cena za 1 ")?!Rovnako,či má význam 4K( 3 840 x 2 160 pixlov ,prípadne 4 096 x 2 160 px)ak 98%TV vysielania je mimo tieto parametre,prepočet TV Philipsu z Full HD na Ultra HD je nedokonalý,a zase to progresívne zvyšuje cenu?!Aký doporučujete min.statický kontrast-min.1000:1(vyrobcovia uvádzajú fantazmagoriu dynamický ...)?A čo odozva?!Čo doporučujete,aby som nemal duchov?!Minimum 6 alebo 5 či 3 ms ?!A čo frekvencia?Je veľký rozdiel medzi 50 Hz a 100Hz,a čo medzi 60 a 100 Hz?Má význam 200,1000Hz?Viem to významne vnímať,alebo šetrí to môj zrak,myslím aj odozvu...?Ako je to s konektormi?Nestačia mi 3xHDMI,k tomu koľko?ks USB(3.0?),SCART,VGA konektor,audio 3,5mm konektor,optika?Aký tuner potrebujem?DVB-T,DVB-C káblové a DVB-S satelitné?Asi s 2 za S,teda tuner s podporou HD vysielania? Čo doporučujete Vy?(asi konkrétny odborník)A čo zvuk?Limit hrúbky panelu obmedzuje tech.možnosti,ale ak je v ňom integrovaný subwoofer a vykon 10-20W nebude dobre znieť aj koncert ACDC,či film s hučiacim vodopádom ?Priznám sa ,že 5 reprákov v obývačke 6x 5m ma desí...A čo spotreba?Mám nizkoenergeticky dom(hypotéka) aby som bol lacný v prevádzke,nerád by som nizku spotrebu domu dohnal TV...OLED je asi drahý,i keď tento OLED LG 55EG9A7V je dnes 13.10.za 880€(bez SCART, len Full HD...)A čo poviete na tento Sharp LC-49XUF8772 za 659€ ultra HD,aj Scart..?Rozpisal som sa aby som Vám dal možnosť "vidieť mi do hlavy" a korigovať ma v tom v čom sa mýlim,poopraviť a idealne by bolo dať mi dobrý tip na TV.Optimom by boli 2 alternatívy.Takže asi toto by sme chceli počuť,vyargumentovany tip a nie pocity...Za dobrú odpoveď vopred ďakujem.
misoft
13.10.18,11:00
http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
Polož si vlastnú otázku a neklaď otázku do existujúcej otázky.
Prečítaj si Etiketu Porady!!!!!
A píš trochu ľudsky, kto má toto čítať?
vicktor
15.10.18,06:55
Kedysi mala dobre referencie znacka Rubin.
buchač
15.10.18,06:59
Kuknite na hodnotenie...ze kto dal užitočné.
... a hned vsio jasne.
misoft
15.10.18,12:01
Tzv. FAKE ... ergo dvojjediný.....