SachMat
04.05.18,21:12
Dobry den,
chcem sa opytat niekoho kto pestuje viac odrod asiminy, ci je mozne jednotlive odrody medzi sebou navzajom vizualne odlisit? Pytam sa preto, lebo uz asi 10 rokov pestujem vedla seba zasadene dva stromceky asiminy. Poslednych niekolko rokov bohato zakvitnu, avsak uroda z nich nie je ziadna. Pokusal som sa hrat aj na vcelicky prip. iny hmyz a pomocou stetca som prenasal pel z kvetov jedneho stromu na druhy, avsak ani raz som sa nedockal urody. Asi jeden krat sa stalo, ze dva kvety nasadili aj plody ale tie uz pri velkosti asi 2cm odpadli. Mam podozrenie, ze oba moje stromceky su tej istej sorty a ze to je dovod preco nerodia. Vizualne vyzeraju uplne rovnako - vzhlad kostry stromu, listy, kvety, farba a struktura kory. Preto by ma zaujimalo, ci vizualna zhodnost je dostatocny poznavaci znak pre konstatovanie ze mam zhodne odrody. Ak ano, je to naozaj dovod, preco mi stomceky nerodia? Nemam uz miesto a ani chut sadit dalsiu asiminu, dal by sa moj problem odstranit vrublovanim/prestepenim jedneho, prip. oboch stromov inou odrodou?

Dakujem za kvalifikovane rady
ZahradnikAmater
04.05.18,20:13
Nechápem, prečo sa pýtate tu. Na asiminu je najkompetentnejší na Slovensku Andrej Danek z Nitry. Google napovie.
buchač
04.05.18,20:33
Na tomto fóre tú kompetentnosť rozbili na cucky...aj s Danekom.
http://www.kiwiforum.cz/forum/search.php?keywords=wabi&sid=d90e35c3637eac1f794afaa52b90fc74

Takýto "kompetentní" predajcovia sa správne nazývajú šmejdi.
Tolen Danek je presvedčený o svojej neomylnosti...a pritom odrbáááva.
bettylou
06.05.18,03:41
Nepindaj, mám od neho stromky, síce niektoré zatiaľ spomalené iné sa držia fajn. Pripomeň, o 4-5 rokov alebo sa zastav, potom budeme hodnotiť. :)
SachMat
08.05.18,13:51
Pytam sa tu, pretoze tie nerodiace stromceky mam prave od toho najkompetentnejsieho Andreja Daneka z Nitry! Rad by som pocul nazor / radu od niekoho nezainteresovaneho.