branislavp
05.05.18,11:14
Potrebujem poradiť, Vami odskúšané jednoduché odplašovače na drozdy, ktoré nám každý rok ukradnú celú úrodu z čerešne. Už sme mali namontovaný na čerešni zvukový odplašovač , ale nebol účinný, drozdy si na ten zvuk zvykli. Budem vďačná za každú radu - ale nie kupovanie drahých odplašovačov z obchodu. To si radšej kúpim čerešne na trhu. Ďakujem.
arizona
05.05.18,10:13
Sadni pod ceresnu a tlieskaj rukami ,to pomaha,chi...
No,ale vazne. Na googli mas plno rad,staci pohladat,trva to par sekund.
Niekomu pomaju siete,niekomu imitacia dravca,niekomu povesane igelitky,alebo CDcka. Atd
legolas
07.05.18,06:21
Nie sú to drozdy, ale "ŠKORCE", pokiaľ viem, tak na nich neplatí nič, iba keď sedíš vedľa čerešne a keď priletia tak stačí zamávať rukami, alebo sa postaviť.., .
vicktor
07.05.18,06:28
Cele dni ci tyzdne to asi nikto nevydrzi, ale co tak na strom zavesit figurinu - obesenca, vietor ho bude hojdat a skorce sa presunu k susedovi...?
legolas
07.05.18,06:37
...ja som to skúšal všelijako, nedá sa to,tie škorce tam budú nalietavať stále, najlepšie mať čerešňu čo na nej plody neskoro dozrievajú a tak sa to dá vyriešiť, totižto, škorce odlietavajú cca po dvoch týždňoch na sever, takže potom tie nálety prestanú, napr. "Napoleonová chrupka" tá je dobrá do záhrady..., alebo opačne , skoré odrody...
dmc
07.05.18,08:39
z netu si stiahni skriekanie dravca (sokol, jastrab) a sprav slucku aby kazdych 15 minut zaznel ich skrekot. Idealne ak bude niekde zavesena - postavena silueta dravca.
myma
07.05.18,12:04
Vyskúšali sme všetky tu vymenované, nič nepomáha, ani to tlieskanie, sedia na neďalekých topoľoch a vždy priletí jeden na výzvedy, dá znamenie ostatným a máme ich; škorce sú v prevahe a oberajú strom zvrchu; zdola toho veľa nerastie, takže pestujeme čerešne pre vtáctvo. Sú to čerešne, ktoré zrejú v máji.
vicktor
07.05.18,12:34
A co tak plasit ich dronom?
misoft
07.05.18,14:29
Skúsiť toto
http://www.predomyazahrady.sk/fotky7529/fotos/_vyr_402upr-1.jpg
Na najvyšší konár nad korunu ho pripevniť tak, aby vo vetre sa pohyboval.
Škorce, drozdy - potvory obe sú na čerešne - reagujú na pohyb a odletia, pri veternom počasí (aj pri slabšom vetre) sa maketa pohybuje (napodobňuje let) a to v náhodných pohyboch (žiadny stereotyp...).
branislavp
07.05.18,19:43
Asi tak, škorce. Majú žlté zobáčiky?
misoft
07.05.18,20:56
"Nie sú to drozdy, ale "ŠKORCE",
--------------------------------------------
Ono asi takto - oba - škorec i drozd idú po čerešniach.
https://sk.wikipedia.org/wiki/%C5%A0korec_oby%C4%8Dajn%C3%BD
https://sk.wikipedia.org/wiki/Drozd_%C4%8Dierny
(odsek Potrava....)
legolas
08.05.18,05:08
...ale mal by si vedieť, že drozdov je málo, takže nálety robia škorce a to je fakt!!!
korela
08.05.18,09:45
mng chodí okolo jedného obytného domu, na zábradlí majú maketu dravca na špirále, hýbe sa pri vetre, asi tiež s niečím bojujú.
za siete nie som.
korela
08.05.18,09:52
májovky sú prvé čerešne a vtedy už majú drozdy mladé. kŕmia spôsobom - bobuľa, pevná strava, červík, stále dokola to isté, nepomýlia sa, pozorovala som ich pri záchrane jedného malého čo sa nestal obeťou mačiek, na balkón som ho vyložila. u nás samé drozdy, škorce až v septembri pri odlete. to sú kŕdle a ten ich systém, úžasné. vojenská jednotka. vzlet na povel.
myma
09.05.18,06:57
dron nemáme, neplánujeme kúpiť a maketu nám tiež visela na voľný pohyb vysoko pri vrchu stromu, zvykli si tie potvory; úroda je ich a basta, čo už