Martin003
06.05.18,17:40
Zdravím... Mám 14 a 12.3.2018 som na futbale nešťastne padol telom na zápästie. V ten deň som bol aj na pohotovosti a dali mi len elastický obväz plus nejakú mastičku... Celý marec som mával vínový obklad a snažil som sa cvičiť s rukou. O necelý týždeň sú to už dva mesiace a ruku používam normálne až na dve veci.. Zápästie mám na ľavej ruke trochu posunuté, a neviem ruku využívať naplno, tak ako predtým.. Nemôžem posilovať s takými istými váhami ako na pravej ruke alebo je otočiť dlaňou hore.. resp. viem ale nie tak úplne ako na pravej ruke... myslíte si že budem sa môcť niekedy venovať posilke tak ako predtým? Koľko by to mohlo ešte trvať aby sa ruka vrátila do normálu? Je aj šanca že už je nebudem môcť využívať tak ako predtým?

Vopred ďakujem za rozumnú odpoveď.
legolas
06.05.18,17:55
prečo si dával na to zápästie celý mesiac vínový obklad? bol ti urobený rentgén zápästia? kto ti povedal, že máš zápästie posunuté a prečo posiluješ, keď si mal úraz?
Martin003
06.05.18,17:58
Lebo vínový pomáha na všetko a myslím že aj tam mi pomohol, ano bol mi urobený rentgen vraj to mam len pomliazdene a to ze ho mam posunute to vidim sa, neposilujem lebo nemozem teraz kvoli tej ruke predtym som posiloval
legolas
06.05.18,18:03
ale ak nebolo niečo v zápästi zlomené, či nalomené, tak ty to nemôžeš vizuálne vidieť, to sa ti možno zdá
buchač
06.05.18,18:06
Na nerozumné konanie nečakaj rozumnú odpoveď...teda odo mňa určite nie.

Ako bývalý hádzanár som mal nie raz dodžubané obe zápästia a môžem ti jednoznačne povedať, že si sa liečil dvoma spôsobmi :
- na nič
- a to druhé (na trt)
Martin003
06.05.18,18:08
A ako som si to mal liečiť?
Martin003
06.05.18,18:10
hneď za tou kostičkou na ľavej strane čo tak vytŕča (do tvaru gule) tak smerom k malíčku tam mám takú jamku, na pravej to mám rovné
legolas
06.05.18,18:12
pozri, choď k inému lekárovi, nech ti urobia znova rentgén zápästia, pokiaľ je to iba pomliaždené, tak to bude dosť dlho bolieť pretože pomliaždenia horšie bolia ako zlomeniny, apropo, si mladý, tvoje kosti teda celé telo ešte rastie, tak si z toho nerob starosti, tá ruka bude po čase funkčná, iba keď niketo niečo nezanedbal myslím tým lekárov
buchač
06.05.18,18:12
Sorry...máš vraj 14 rokov.

S deťmi sa ja na nete veľmi nevybavujem.
Martin003
06.05.18,18:17
Touto odpoveďou si ma potešil :) fajn tak uvidím ak nezabudnem tak o taky mesiac dám vedieť, pekný večer prajem
Martin003
06.05.18,18:19
Lebo ty si nebol dieťa nikdy? Pochopil by som ťa keby mám vyjadrovanie na úrovni rómskeho spoluobčana, ale nemám takže.. Pokiaľ to nemá byť rozumná odpoveď tak sa ani nerozpisuj