seda
10.08.06,12:02
Dobrý deň, touto cestou by som Vás chcela poprosiť o Vaše názory k predaju výrobkov hypermarketov. Ide o to, ze ci je možné nakúpiť napr. lacnú drogériu v hypermarketoch, vo veľkých reťazcoch, ktoré majú na obale ich logo a následne ich predávať konečnému spotrebiteľovi. Neviem ako to presne je, no mám obavy, či z niečoho takého nebudú problémy, napr. ochranná známka, alebo niečo podobné. Ďakujem.
biaaa
10.08.06,14:21
Myslim ze je to normálny maloobchod - takze asi by v tom nemal byt nijaky problem a urcite nie pri lacných výrobkoch - samozrejme nesmies menit obal. Ochranná známka nezakazuje predaj výrobku ale len chráni názov resp. výrobcu (a to najmä pred falzifikátmy a zneuzitim mena)
seda
11.08.06,07:19
Ďakujem za názor, tak to asi skúsime, veď nech aj ľudia z malých dedín majú možnosť rozhodnutia, či si kúpim niečo lacnejšie, alebo drahšie a možno aj nejakú korunku zarobíme.
Dav
11.08.06,10:20
Hypermarkety sú maloobchod - určené pre konečného spotrebiteľa, nie pre podnikateľa, ktorý si obvykle podnikavo znásobí cenu a predáva to vo vlastnej maloobchodnej predajni. Obchodná inšpekcia má buď dôležitejšie starosti, alebo má slovenský zákon zase diery.
seda
15.08.06,05:20
Na niečo také som myslela, ďakujem aj za tento názor, takže skúsime navštíviť obchodnú inšpekciu a opýtame sa, čo a ako. V prípade, že sa k odpovedi dostanem, napíšem na Porada pre tých, čo by mali o niečo také záujem.
durisovad
15.08.06,08:13
Nie som sice odbornik na maloobchod, ale myslim si, ze ani obchodna inspekcia nebude mat namietky proti nakupom v hypermarketoch a predaji v malom obchode, ak tovar bude splnat kvalitativne paramatre.
Povazujem takuto cinnost za prinos pre miestnych obyvatelov (napr. na dedinach), nie kazdy ma moznost ist si raz za cas spravit velky nakup do mesta.
seda
17.08.06,05:27
Dobrý deň, znova som tu a prosím niekoho o informáciu, či tu je niekto čo predáva, alebo pozná niekoho čo predáva vo svojej predajni nejaké výrobky hypermarketov? Začiatkom týždňa som napísala dotaz na komunikačné oddelenie ŠOI, ale zatiaľ mi neodpovedali. Som nedočakavá, no chcela by som sa pohnúť ďalej, alebo rozmýšľať nad niečim iným. Ďakujem pekne, za Vaše skúsenosti.
mtd1
17.08.06,19:54
Začiatkom týždňa som napísala dotaz na komunikačné oddelenie ŠOI, ale zatiaľ mi neodpovedali. Som nedočakavá, no chcela by som sa pohnúť ďalej, alebo rozmýšľať nad niečim iným. Ďakujem pekne, za Vaše skúsenosti.[/quote]

Ahoj Seda,

neviem ako je to s predajom tych vyrobkov,
ale mam fantasticku skusenost s SOI.
Tiez som im napisala svoj problem
a odpovede som sa dockala po 2mesiacoch:-)
Uz som ani nepamatala o co islo.
No verim, ze tebe sa to nestane.

Pa a vela stastia
seda
18.08.06,05:06
Ďakujem všetkým za príspevky a názory, dnes ráno som si prečítala odpoveď zo ŠOI, asi som mala šťastie keďže niektorým sa ozvali dosť neskoro. Takže odpoveď bola citujem: "Úvodom treba poznamenať, že z hľadiska zákonov platných v oblasti ochrany spotrebiteľa je irelevantné, kde tovar nakúpite. Musí však byť kvalitný, označený v súlade s § 9, 10, 11 zákona č. 634/1992 Zb. o ochrane spotrebiteľa ..." a ďalej sú citované ostatné zákony a nariadenia týkajúce sa konkrétneho druhu tovaru. Takže pokiaľ niekto premýšľa o niečom takom ako ja, kľudne sa dotoho dajte. Prajem príjemný deň.
durisovad
18.08.06,05:57
Prajem Ti vela uspechov, ak mas obchod niekde mimo dosah velkych marketov, iste spravis pre svojich zakaznikov dobru sluzbu.
kukučka
18.08.06,06:08
Dosť často vidno tento tovar v malých obchodoch a tiež aj zákazníkov v HM s plným košíkom napr. kečupu, žeby pre seba?
Len si daj pozor na záručné lehoty a veľmi nepredražuj :)
*agatha*
03.09.06,08:54
ahojte, nestretol sa niekto s tým ako by to bolo v prípade predaja výrobkov spol. Avon al. Oriflame? prípadne Yves Rocher? teoreticky nevidim žiadnu prekážku v tom, objednať si výrobky a potom ich predávať vo svojom "obchodíku". čo vy na to?
Paula
03.09.06,08:57
Teoreticky prepokladám, že tento predaj upravuje nejaká zmluva:) . Osobne skúsenosť nemám.
*agatha*
03.09.06,09:07
až sa idem "kuknúť" na tu zmluvu :-))
bepo
03.09.06,13:04
ahojte, nestretol sa niekto s tým ako by to bolo v prípade predaja výrobkov spol. Avon al. Oriflame? prípadne Yves Rocher? teoreticky nevidim žiadnu prekážku v tom, objednať si výrobky a potom ich predávať vo svojom "obchodíku". čo vy na to?
Myslím že majú taký systém predaja,tie *Avon lady* nakúpia tovar a potom ďalej predávajú.