Zuzana Macková
07.05.18,23:49
Zdravím poraďáci, mám už dlhšie problém s mrazákom u kombinovanej chladničky Whirpool, cca 8-ročnej, takto pred necelým rokom som akonáhle otvorila mrazák čo len na krátky čas, nevyhnutný pre vybratie potravín, alarm začal pípať a trvalo niekoľko desiatok minút, než prestal :( keď som vložila mäso na zamrazenie, pípal aj dve hodiny, postupne sa čas zvyšoval, až pípal nonstop, tak som zavolala opravára, ten skonštatoval, že je problém s freónom, a doplnil ho, po asi mesiaci sa alarm rozpípal znova, zas prišiel opravár a vraj freón uniká, tak nejakú trubku pozváral a opäť doplnil freón a vraj to už bude ok... no, bolo, asi 2 mesiace... potom už opravár odmietol prísť, tak sme zavolali iného, máme tu v okolí dvoch... ten sa pozrel len spredu :D a povedal, že 8 rokov je veľa a že máme skúsiť ešte rozmraziť mrazák, že aj NO FROST sa musia občas rozmrazovať... a naozaj to pomohlo, tentokrát na vyše pol roka :O ale predvčerom opäť pípanie, títo dvaja opravári už nechcú prísť, že sa s tým nedá nič robiť, ostatní v blízkom okolí nás odvolávajú na týchto tu, že vraj ich poznajú a sú to odborníci.... začarovaný kruh :(
Tak som opäť rozmrazila mrazák, vytieklo asi 3 dcl vody. Než sa znovu namrazil na -19 trvalo 8 hodín.
Ja viem, že 8 rokov je už naozaj asi stará chladnička, že teraz nevydržia toľko, ako staré zlaté calexky, že sme konzumná spoločnosť a veci sa majú vyhadzovať, ale pokukovala som po obchodoch, ale buď sa mi nehodí proporčne, alebo dizajnovo, tak ju chcem ešte na nejaký čas zachrániť :(
Ďakujem vopred za rady :)
Andy Kralik
08.05.18,03:40
No ak uniká freón, riešením je nájsť dieru. Ale tá môže byť kdekoľvek. Ak ti to servisáci odmietli hľadať, znamená to len toľko že považujú náklady na hľadanie diery väčšie ako náklady na kúpu novej. Povedal by som že si narazila na slušných servisákov a nechcú ťa ošklbať - kľudne by mohli chodiť pravidelne servisovať a len vyberať cash...
Kúp si novú alebo ich volaj každý mesiac nech ti doplnia chladiacu zmes...
Zuzana Macková
08.05.18,10:30
Andy, veď píšem, že nejakú dieru našiel a zvaril... podľa mňa nejde o freón, mrazničke pomáha, keď ju rozmrazím, potom šlape zas pár mesiacov.
vicktor
09.05.18,07:54
problem vyrieseny :)
Zuzana Macková
09.05.18,12:10
ako to myslíte, Viktor? :O
vicktor
09.05.18,13:25
Dokazete opravit aj to co odbornici nedokazu a mate to zadarmo. :)
jelalim
09.05.18,19:03
Ma to 8. rokov, pekne vydrzala.
Zuzana Macková
09.05.18,21:28
Viktor, dakujem za kompliment, popravde, ocakavala som na tejto stranke lepsiu radu, nakolko nemienim odmrazovat NO FROST mrazak kazdych par mesiacov ... to som nerobila ani pri obycajnom mrazaku... ale vdaka
Zuzana Macková
09.05.18,21:37
vážne?
Andy Kralik
10.05.18,01:22
Aj tak si myslim ze problemom je niekde unikajuca chladiaca zmes, mozno sucasne s odchadzajucim motorom. Ked sa vytvori minimalna namraza, chladiace zariadenie to uz neutiahne.

8 rokov sice vela nie je, ja mam 8 rocnu chladnicku s mraznickou a povazujem ju za este celkom novu :) ale ak ti to servisaci nechcu uz opravovat, zmieril by som sa s tym.. sama motor neopravis, vymena by bola mozno drahsia ako kupa novej, chladiacu zmes mozno tiez doplnat donekonecna a okrem toho nik nezaruci ze invesicia do diagnostiky a oprav by chybu vyriesila.

Moja rada, ak ti este ako tak funguje po odmrazeni - tak ju pouzivaj dokedy sa bude dat a pomaly sa obzeraj po kupe novej. Nie si v casovej tiesni - ak este ako tak funguje, vies si najist taku ktora sa ti bude hodit a bude v dobrej cene/mozno aj akcii...