mondes
08.05.18,13:03
Ahojte, známy ma poprosil o vypracovanie DP. Doručil mi kópiu DP podaného v ČR a výpisy z banky v ČR. Keď si sčítam príjmy na výpisoch, tak mi to nesedí so sumou v podanom DP v ČR. Prosím Vás:
1. Ja by som mala mať tiež k dispozícii faktúry, ktoré nahrám do pohľadávok, však?
2. A spárujem s úhradami na BÚ. A z toho vypočítam 60%. Uvažujem správne? Alebo je možné podať aj DP na základe podaného DP v ČR? (Ako som už písala, nesedí mi suma v DP v ČR so sumami na bank. výpise.) Ďakujem.
Onko
08.05.18,13:06
Daňovník počas uplatňovania paušálnych výdavkov je povinný viesť daňovú evidenciu o príjmoch v časovom slede a v členení potrebnom na zistenie základu dane (čiastkového základu dane), vrátane prijatých dokladov, ktoré musia spĺňať náležitosti účtovných dokladov, zásobách a pohľadávkach.
Ak máš byť zodpovedná za vypracované DP a údaje v ňom, mala by si vypracovať túto evidenciu.
veronikasad
08.05.18,17:57
Pýtaj si od živnostníka podklady, na základe ktorých bolo české DP vypracované. Určite ti k tomu nestačí len výpis z banky. A čo odvody ?
mondes
09.05.18,18:21
Faktúry už mám a odvody tu na SK neplatí, platí v ČR. Ďakujem.
mondes
09.05.18,19:14
Prosím Vás, ak si živnostník uplatňoval v ČR paušálne výdavky, ale na SK sú preňho výhodnejšie skutočné výdavky, tak môže si ich uplatniť, však? Vďaka.