dwarfius
08.05.18,17:00
Potrebujem nejaky specificky certifikat alebo pravny dokument ak chcem ludom ukazovat/ucit ich zaklady horolezectva? Pripadne je nutne aby podpisali reverz o tom ze je to na vlastne riziko? Poradte mi lebo som zufaly a na nete sa vela nedocitam...
misoft
08.05.18,15:46
Ty chceš ukazovať základy horolezectva? A si ty vôbec HOROLEZEC? Si členom nejakého klubu/ spolku horolezcov? Napr. JAMES?
Ak nie - tak na to zabudli... mnohí "takí" už v horách "zahučali".....
Na to, aby si niekoho "učil", musíš mať riadne skúsenosti, znalosti, zlezené nejaké "krtince" a hlavne - na takú činnosť odporúčania práve tých členov horolezeckých klubov a spolkov.
dwarfius
08.05.18,16:47
Lezem 6 rokov a nie som clenom ziadneho klubu lebo myslim ze nemusim niekam patrit ale o niekomu platit clenstvo nato aby som robil co ma bavi... otazka znela - poteebujem nejaky certifikat? Lebo samotny james nic taketo neponuka (myslim davat certifikat ludim ktori mozu ucit dalej). A doprosovat sa clenom jamesakov aby som mohol nieco take robit mi moc oficialne nepride...
Kazdopadne cenim si tvoj nazor :)
buchač
08.05.18,17:03
Hm...poznámok sa radšej zdržím.



ÁNO - potrebuješ príslušné lajstro = akreditáciu, ktorú vydáva Ministerstvo školstva.
Zvyšok si už láskavo fakt vyhľadaj sám.
Čo sa týka reverzu, tak by som snáď len podotkol, že každý ide na nejaký kurz dobrovoľne.
Na účely rizika máme predsa poisťovne a náležité poistenie.



http://rockstar.sk/userfiles/image/akreditacie/potvrdenie.jpg