Mik148
09.05.18,19:52
Je mozne naniest novy marmolit na stary marmolit?
buchač
09.05.18,18:01
Na takto položenú otázku znie odpoveď = ÁNO, je to možné.
Otázkou ale potom bude výsledok.

Podľa výrobcu a odborníkov je odpoveď = NIE, nie je to vhodné,viď

" Všetky podklady musia byť rovné, pevné, suché, bez prachu, trhliniek, voľne oddeliteľných častí a bez zvyškov mastnoty. V každom prípade je potrebné podklad dokonale očistiť. Pri renováciách sa musí povrch očistiť od všetkých oddeliteľných častí, ako sú zvyšky starých náterov, odlupujúce sa časti omietok a podobne. Opravy a obnovované fasádne plochy sa musia v štruktúre a tvrdosti zhodovať s pôvodnou omietkou, pred nanesením podkladového náteru musia opravované miesta dokonale vyschnúť."

P.S.:
Link nedávam...každý má svoj PC a aj svoj sw.
bettylou
09.05.18,18:01
ako starý
Mik148
09.05.18,18:12
Ma asi tri roky a je na nom nater lodneho laku transparentneho.
buchač
09.05.18,18:21
AMEN !
Martuk
09.05.18,18:54
toto v žiadnom prípade nerob. Lodný lak, ak bol kvalitný a dobre nanesený, má živostnosť podľa mňa životnosť minimálne 10 rokov, kým zvetrá, prestane plniť svoju funkciu a bude nutná oprava, resp. údržba. Neviem, z akého dôvodu chceš naniesť na defacto nový marmolit novú vrstvu (túto podstatnú informáciu si nepovedal), takže je ťažko radiť.

Uvediem postup, ktorý by som zvolil ja:

1. riadne prekontrolovať stav súčasného marmolitu - kontrola celistvosti, prasklín, machu, rôzneho bordelu, odlupovania a podobne. V prípade odlupovania a poškodenia vykonať opravu.

2 riadne napenetrovanie podkladu (po porade s odborníkmi, či už stavebnou firmou, stavebninami, prípadne inými subjektami, ktoré majú skúsenosti a prípadne vhodný vercajch.

3 podľa potreby po napenetrovaní, kompletné prestierkovanie (možno aj so sieťkou)

4. nový marmolit.

Takto by som postupoval ja, netvrdím, že mám 100% pravdu, určite sa nájde niekto, kto bude mať lepší nápad, postup a možno aj možnosti. Podľa popisu zadávateľa nie je možné adekvátne poradiť, nakoľko neuviedol zbytok podstatných detailov.
Mik148
09.05.18,19:04
Chcem iny odtien marmolitu. Tento sa tam nehodi. Keby vydrzal aspon 10 rokov, bolo by to ok.
Martuk
09.05.18,20:23
3 roky ti farba nevadila a zrazu ti vadí? Čo tak to skúsiť premalovať? To ťa nenapadlo? Nicméně pochybujem, že na lodný lak farba chytí, resp. že tam vydrží.
marleau
11.05.18,15:23
marmolit je prežitok a gýč rovnako ako plávajúca laminátová podlaha a plastové okná