lubica2403
10.05.18,09:42
Dobrý deň všetkým. Bola by som vďačná, ak by mi niekto vysvetlil rozdiel medzi predajňou a výdajným miestom pre e-shop. Je mi jasné, o čo ide v praktickej rovine - do predajne zákazník príde v otváracích hodinách a kúpi si, čo tam nájde. Do výdajného miesta príde vyzdvihnúť si tovar, ktorý si vopred objednal. O čo mi ide v otázke : V predajni musí tovar - označenie tovaru spĺňať príslušné náležitosti ( to musí samozrejme aj tovar v e-shope, ale ten stačí označiť až pred odoslaním zákazníkovi ,nemusí byť označený ak leží v sklade) musia tam byť sprístupnené všetky prevádzkové predpisy a pod. Pri kontrole z Obchodnej inšpekcie je veľa možností, ako nájsť chybu ( aj pri najlepšej snahe podnikateľa :-) ) Pri odbernom mieste asi žiadne tieto veci - etikety, označenie tovaru... OI kontrolovať nemôže, keďže stačí, ak ich označíme pri vkladaní do balíka pre zákazníka ... Ide o to, že OI nám našla v predajni na jednom tovare chýbajúcu etiketu ( stane sa, že človek niečo prehliadne) a bol z toho veľký problém.... Som nahnevaná a sklamaná z prístupu OI a uvažujem o zmene predajne na odberné miesto.. Je možné potom to, aby zákazník mal naďalej prístup na odberné miesto v čase otváracích hodín s tým, že tovar je tam len vystavený a v prípade, že má oň záujem, informácie mu poskytneme a pri prípadnom predaji etiketu priložíme ? Ako a kde musí podnikateľ definovať svoju prevádzkareň - teda nahlásiť, či má predajňu alebo odberné miesto ? Ďakujem za pomoc.
kopretinka
10.05.18,08:23
a ten "obchod" slúži iba ako výdajňa alebo to je klasický kamenný obchod? plus je tam výdajňa?
lubica2403
10.05.18,08:24
Obchod je klasický obchod. Práve na to sa pýtam - aký je rozdiel - v spĺňaní predpisov - medzi obchodom a výdajným miestom.
kopretinka
10.05.18,08:31
no nemôžeš klasický obchod len tak zmeniť na výdajňu :eek:
A aká etiketa to bola,čo ti chýbala? materiálové zloženie?
lubica2403
10.05.18,08:43
Na tom hádam nezáleží... Prečo nemôžem zmeniť obchod na výdajné miesto - resp. zrušiť obchod a vytvoriť výdajné miesto ?
kopretinka
10.05.18,10:19