hrozienko50
11.05.18,07:44
dňa 16.4.2018 som nastupila PN, s tymto datumom som zamestnavatelovi poslala aj zaciatok PN , do konca mesiaca som im poslala aj pokracovanie ze PN trva/prechod z mesiaca na mesiac/.Stale som PN.Socialna poistovna ma vyzvala aby som im povedala, kedy mi zamestnavatel poslal PN do soc poistovne .Nevedia mi odpovedat , nikto tam za nic nezodpoveda .Velky zamestnavatel.
Katy a R
11.05.18,06:03
nuž - dolož zamestnávateľovi doklad o doručení, nech hľadajú (či už z pošty, alebo osobné prevzatie). V SP ti hádam aj poradia, že čo robiť, ak sa nenájde? (oni od lekára určite majú)
A len pre info - že trvanie DPN si riešiš sama (nabudúce daj zamestnávateľovi len kópiu potvrdenia) https://www.socpoist.sk/aktuality-trvanie-naroku-na-nemocenske-preukazete-tzv-listkom-na-peniaze/65232c
kopretinka
11.05.18,08:38
prečo by mal zamestnanec u zamestnávateľa zisťovať na žiadosť sociálky,kedy zamestnávateľ a ći vôbec poslal hlásenie do soc.poisť.
Katy a R
11.05.18,09:52
asi aby sa rýchlejšie našlo, určite aj u za- ľa pýtali (či naozaj doručila, resp môže sa ozaj stratiť pri toľkých papieroch). - A je v záujme za-ca, aby dostal peniažky čo najskôr (nie o pol roka). Aj ona urobila chybu, že prechodku neposlala do SP - je to jej povinnosť (skôr by zistili, teraz už je po "uzávierke")
veronikasad
11.05.18,09:58
Choď k lekárovi, ktorý PN vystavil a pýtaj si duplikat. A odnes do SP. Hľadať u veľkého zamestnávateľa originál je ako hľadať ihlu v kope sena. Duplikat musí potvrdiť zamestnávateľ, nenechávaj ho vo firme, sama si ho odnes do SP. Daj si potvrdiť kópiu.
hrozienko50
11.05.18,12:46
Katy a R .Volala som na socialnu poistovnu Blava.Povedali mi , ze aj ukončenie PN musi za mna zaslat zamestnavatel/ a teda ukončenie mam dorucit zamestnavatelovi /Takže neviem .Kto ma vlastne pravdu ? ďakujem
Pepa
11.05.18,13:23
Ukončenie DPN zasiela zamestnávateľ, za doručenie trvania DPN tzn. prechodka zodpovedá zamestnanec. Sú to dve veci - ukončenie a trvanie.
Katy a R
11.05.18,13:41
tak veru - ukončenie DPN som ani nespomenula, veď v zadaní píšeš, že stále trvá? - kuk link (ja sa riadim pokynmi SP☺)
Pepa
12.05.18,14:29