salineli
11.05.18,19:26
Je nejaká možnosť ochrany zvierat na SLovensku? Za necelé 4 roky mi zastrelili na dvore už druhykrát psa, podozrievam suseda, kterého sme videli jako nám mieri puškou do dvora už niekolkokrát. Okrem toho sme u neho našli strateného kocura, no odmietol ho vrátit. Mám asi 70 fotiek a on neukázal nič a policia mu ho aj tak ponechala. Už ho nemá, najskor ho tiež zabil.. Včera mi zastrelil nádherného mazlíka, zomrel v náruči mojej mamy. Neviem čo mám robiť, vyzerá to jako útok blázna, zabije nám všetko čo vidí na dvore. A protom sme nikdy nemali žiadné spory, aspoň o nijakých neviem. NEchápem to,a le mám strach o mamu, žije tam sama v dome v blízkosti takéhoto blázna. Je iná možnosť jako sa odsťahovať?
buchač
11.05.18,17:55
Uveríš, že ja ti proste NEVERÍM ...?

Najmä to tvrdenie ohľadom flinty.
bodliak
11.05.18,18:52
Keď budeš mať fotku, ako ti mieri puškou do dvora, ozvi sa.
buchač
11.05.18,19:09
Ani len fotku netreba.
Stačilo by len oznámenie a dotyčný strelec by mal solídny problém.
Podľa zákona je aj vzduchovka zbraň.

...a nejak neverím, že by vzduchovkou (ak to bola len vzduchovka) trafil sused tak, že by pes pošiel. To by musela byť :
- PCP flinta
alebo
- presná rana do oka
- dokonca dvoch psov takto odstránil

P.S.:
Čo myslíš ...to je čo za rasu psa - nádherný mazlík ?
salineli
12.05.18,07:01
tiež by som asi neverila. Ale okolo 10 dopoludnia som si urobila aktuálné fotky nášho psíka, zbalila kufor a na poludnie šla na vlak domov. před šiestou mi mama volala, že pes je mrtvý. Eště na obed behal tak, že má asi 12 záberou, kým sa mi ho podarilo trošku skludnit. A nehladam doveru, aleo succit, len riešenie...
salineli
12.05.18,07:28
myslíte, že stačí oznamenie? Stariostka vraj nemože nič robiť. Před pár mesiacmi bol poranený a mal kruhový otlačok v známke, tak mu dala novú známku, aby bola čitatelná. A je to asi mix špica, strdná velkosť. Neviem jako ho zabil, ale o 10 behalk tak, že som ho nemohla odfotiť, na obed som šla na vlak domov a před šiestou mi mama volala, že je mrtvý. Jed by asi nestihlo. Mama vravela, že mal popáleninu pod labkou.. Paralizer?
Može to tak skoro zabiť psa? A fotky nezoženiem, mamina nevie ani poslať sms... No bojim sa o ňu... od roku 2015 už druhý pes a stratili sa nám 3 mačky. ... LEn nám, susedia taký problém nemajú. Pracujem v zahraničí a to si ludia myslia, že ste hneď milionár... Ani neviete kolkokrát máme vykradnutú pivnicu ... Nevie niekto jako zakročit?
Ing. Ľubomír Janoška
12.05.18,08:21
Veterinára požiadať o vyoperovanie guľky a o odborné stanovisko. Spolu s fotkami použiť ako prílohu (dôkazový materiál) pre trestné oznámenie.
buchač
12.05.18,10:32
Ale šak to je predsa jasné riešenie...lenže na diaľku sa to nedá uskutočniť a mama to asi nezvládne.
Starostka s tým nič nemá, je potrebné konať iným smerom :

1. Ísť na políciu a dať podnet na neznámeho páchateľa
2. Spomenúť aj okolnosti ohľadom streľby...to je to najdôležitejšie.
3. Polícia musí konať...ak nie dať podnet na prokuratúru.

Streľba zo vzduchovky je síce povolená, ale za jasných pravidiel.
Platí, že zo vzduchovky je možné strieľať iba na strelnici alebo na takých miestach, kde nie je ohrozený život, zdravie alebo nehrozí poškodenie cudzieho majetku. Takým miestom je napríklad aj súkromný pozemok, kde je ale pri streľbe zo vzduchovky povinnosť prijať také opatrenia, aby nedošlo k ohrozeniu susedov a podobne.

Stále sa ale bavím o vzduchovke.
Ak by sa jednalo o ostrú zbraň, tak to by boli iné fofry.
korela
12.05.18,13:33
Nemohol mu nastražiť niekde pri plote elektrický prúd?
https://cs.wikipedia.org/wiki/Pop%C3%A1lenina#Elektrick%C3%A9_pop%C3%A1leniny
To okom nezistíte. Ak mal niečo na labke.
.
Keď ide o vedomú záležitosť podľa vás, pouvažujte, ak vám to už však niekedy predtým susedia nepovedali, ako im prekážajú vaše zvieratá. Pretože špica sme ako suseda mali, tak to bol horor, ako ráno začal štekať, tak štekal v jednom kuse až do večera. Vysoký fistulový hlas. Predtým sa nedalo nikam uniknúť. Prosby nepomohli.
Radila by som držať psíka vnútri, a v záhrade ho iba sprevádzať. Radšej ustúpte, stoja vám tie úmrtia zato? Ak ho máte na stráženie, pes ohlási všetko čo sa deje vonku i tak, a je ho vonku aj počuť. Ešte matka bude mať spoločnosť.
O.i. jeden dom nemusí mať hneď celý zverinec, pri všetkej úcte k zvieratkám. Sama by som mala aj niekoľko psov, keby som mohla.
.
Alebo vybudovať koterec krytý zo strán od suseda, aby bol vonku a aj na vzduchu.
Snáď mu nechcete donekonečna podsúvať terče.
Nandrolon
12.05.18,14:25
Bola privolana policia? podal si trestne oznamenie na neznameho pachatela?? bol si vypovedat? nasiel sa projektil? urobili susedovi domovu prehliadku?
Ak by sa ho chcel zbavit, tak zastrelenie na dvore je NAJDEBILNEJSI napad pod slnkom. Neverim, ze sa taky idiot vobec najde.
Nandrolon
12.05.18,14:30
Vzduchovkou priemerne velkeho psa asi nezastrelis. Ale nemyslim tym strelbu na lebku z 10cm ocelovou sipkou...
salineli
12.05.18,17:58
vav...
salineli
12.05.18,18:03
tak toto je dobře... to si akože vymýšlam? Celý čas si myslím, že mám psychycky chorého suseda, ale podla všetkého mám len vidiny... a presne takto sa pokaždé spravala i polícia. Preto som hladala pomoc inde..a to vraj na internete najdete všetko. Bola som nešťastná, no teraz sa mám chuť zakopať. Dá sa to vymazať a odhlásiť? Toto mi nepomože, mám horšiu depku než včera...
Nandrolon
13.05.18,04:48
Volať políciu, zaplatiť si veterinára, nájsť projektil a dať trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Tam neexistuje, že policajti sa ti vysmejú, alebo niečo podobné...