schreiterka
10.08.06,14:12
ahojte,
nemate niekto skusenost s tym, kedy je slovensky podnikatel, ktory poskytuje sluzby s miestom dodania v Anglicku {ide o sluzby ako pomocne prace na stavbe}, povinny sa v Anglicku registrovat ako platca dph?
Ako to tam prebieha, aka je hranica na registraciu, a pod.?

Moj klient nie je platcom dph v SR, poskytuje do roznych statov EU {Spanielsko, Anglicko} sluzby ako su stavanie konstrukcie na rozne kulturne podujatia a koncerty. Neviem teda, ci moj klient ako neplatca v SR je povinny sa napr.v Anglicku zaregistrovat ako platca a fakturovat poskytnute sluzby firme EU s anglicou dph-ckou?????

Prosim poradte, straaasne dakujem....
alebo poradte, kde na internete by som nasla nieco k tejto teme...
Monika Kováčová
13.08.06,14:53
No tak ja si myslím, že keby sa registroval za platcu DPH na Slovensku, tak by to mal úplne jednoduché.:)
schreiterka
18.08.06,09:08
no to zrejme sa bude musiet registrovat v SR, lebo presiahne obrat, ale ci by sa nemal aj v Anglicku?
schreiterka
18.08.06,09:10
ahojte,
nemate niekto skusenost s tym, kedy je slovensky podnikatel, ktory poskytuje sluzby s miestom dodania v Anglicku {ide o sluzby ako pomocne prace na stavbe}, povinny sa v Anglicku registrovat ako platca dph?
Ako to tam prebieha, aka je hranica na registraciu, a pod.?

Moj klient nie je platcom dph v SR, poskytuje do roznych statov EU {Spanielsko, Anglicko} sluzby ako su pomocne prace na stavbach. Podla zakona o dph, sluzby na nehnutelnostiach sa zdanuju podla miesta nehnutelnosti. Neviem teda, ci moj klient ako neplatca v SR je povinny sa napr.v Anglicku zaregistrovat ako platca a fakturovat poskytnute sluzby firme EU s anglicou dph-ckou?????

Prosim poradte, straaasne dakujem....
alebo poradte, kde na internete by som nasla nieco k tejto teme...
prosim poradte mi niekto konkretnejsie....Dakujem
schreiterka
30.08.06,12:20
FAKT NIKTO NEMA S TYMTO SKUSENOSTI?
Monika Kováčová
30.08.06,12:23
no to zrejme sa bude musiet registrovat v SR, lebo presiahne obrat, ale ci by sa nemal aj v Anglicku?

Písala si, že sa bude registrovať v SR, tak som to považovala za vybavené - zopovedaná tvoja otázka.
Ale ešte raz. Je Anglicko členom EÚ? Je. Takže, ak bude platca DPH na Slovensku, ktoré je tiež členom EÚ, nemusí sa registrovať aj v Anglicku. Môže, ale nemusí.