Radka4
14.05.18,13:07
Dobry den, mame v praci taky problem. Zamestnankyna sa po RD vratila spat do prace, po dvoch tyzdnoch ju odvolali z jej funkcie riaditelky a poskytla sa jej moznost pracovnej pozicie, ktoru mala pred vymenovanim do funkcie riaditelky. Tuto moznost odmietla, ponukla sa jej vypoved na zaklade dohody so 4 mesacnym odstupnym. Aj toto odmietla. Priniesla nam papier, ze je tehotna. Teda vznikla prekazka na strane zamestnavatela. Nema jej co ine ponuknut, pretoze vsetko odmietla a tiez ju nemoze prepustit, pretoze je tehotna. Do prace nechodi, plat jej vyplacany musi byt. Moja otazka znie, ma sa vypocitat nejaky priemier nahrady mzdy? Ak ano, ako postupovat co je spravne? Ma takyto zamestnanec narok na stravne listky, ak neodpracuje nic a ziada nas o ich zasielanie? Dakujem.
ivka70
14.05.18,11:09
Nechat ju doma pre prekazku vpraci na strane zamestnavatela, platit jej 100% priemernej mzdy za kazdy den, ktory takto neodpracuje (idealne dat jej to pisomne, tu prekazku).
Na stravne listky narok nema, kedze ani jeden den neodpracuje viac ako 4 hodiny.

zze/2001-311/142/3