Janka6685
10.08.06,15:04
Ahojte.

Ako postupujete v prípade, ak zistíte, že nejaký tovar, ktorý sa predal, nie je nablokovaný v ERP?

Ďakujem
Manual
10.08.06,13:53
Ahojte.

Ako postupujete v prípade, ak zistíte, že nejaký tovar, ktorý sa predal, nie je nablokovaný v ERP?

Ďakujem
Janka otázka nie je presná alebo ju nechápem. Buď nebol nablokovaný zámerne /vedome/ tak asi majiteľ doblokovávať nebude. Ak nevedome, tak sa samozrejme doblokuje aj keď o deň neskôr.
Pekný deň...:)
Janka6685
10.08.06,14:14
Janka otázka nie je presná alebo ju nechápem. Buď nebol nablokovaný zámerne /vedome/ tak asi majiteľ doblokovávať nebude. Ak nevedome, tak sa samozrejme doblokuje aj keď o deň neskôr.
Pekný deň...:)

Bolo to z nepozornosti zamestnancov. Stále im prizvukujem, aby všetko blokovali, ale oni sa len vyhovárajú, že zabudli, alebo bolo veľa ľudí a nestíhali,...Ale čo ja potom s tým? Čiže to môžem doblokovať aj neskôr? Už si to budem kontrolovať, ale myslela som si, že stačí na konci mesiaca. Znamenalo by to teraz, že by som doblokovávala dosť položiek po mesiaci. Môžem?

Ale stala sa aj taká vec, že (asi sa mi zamestnanec "z nudy" hral s pokladňou) a pokladňa mi nevyhodila na konci mesiaca tovarovú rekapituláciu. Bude to kontrole chýbať? Mne to teraz skomplikovalo situáciu, ale ja sa zariadim. Len či to kontrola pochopí.
Pepa
10.08.06,14:34
Bolo to z nepozornosti zamestnancov. Stále im prizvukujem, aby všetko blokovali, ale oni sa len vyhovárajú, že zabudli, alebo bolo veľa ľudí a nestíhali,...Ale čo ja potom s tým? Čiže to môžem doblokovať aj neskôr? Už si to budem kontrolovať, ale myslela som si, že stačí na konci mesiaca. Znamenalo by to teraz, že by som doblokovávala dosť položiek po mesiaci. Môžem?

Ale stala sa aj taká vec, že (asi sa mi zamestnanec "z nudy" hral s pokladňou) a pokladňa mi nevyhodila na konci mesiaca tovarovú rekapituláciu. Bude to kontrole chýbať? Mne to teraz skomplikovalo situáciu, ale ja sa zariadim. Len či to kontrola pochopí.
No tak poďme na to:
l. doblokovať si môžeš tovar aj na konci mesiaca - záleží od toho, či skutočne všetko blokuješ a či vieš čo máš doblokovať, či máš pokladňu nastavenú tak, že ti automaticky odpisuje tovar - tým máš inventúru bez problémov a po nenablokovaní by ti "nesedela".
2. tovarovú rekapituláciu "nevyhadzujem". Vytláčam len mesačnú uzávierku.
lenkak
10.08.06,16:32
len si daj pozor, aby kontrola neprišla práve vtedy, keď zamestnanec nenablokuje tovar. Pokuta totiž 10tis.
Zita5
10.08.06,16:38
Súhlasím s Lenkou a len poznamenám , že k môjmu klientovi prišli do stánku , kupovali cigarety .....zaplatili ......dostali blok z RP .... potom sa preukázali, že sú z DÚ a išli do stánku spísať zápis .

Janka , na túto skutočnosť teraz by si mala upozorniť zamestnancov , lebo ako píše Lenka ...bez pokuty by to určite neprešlo .
Ninna
11.08.06,05:41
Bolo to z nepozornosti zamestnancov. Stále im prizvukujem, aby všetko blokovali, ale oni sa len vyhovárajú, že zabudli, alebo bolo veľa ľudí a nestíhali,...Ale čo ja potom s tým? Čiže to môžem doblokovať aj neskôr? Už si to budem kontrolovať, ale myslela som si, že stačí na konci mesiaca. Znamenalo by to teraz, že by som doblokovávala dosť položiek po mesiaci. Môžem?.
Janka nakoniec bude aj pre Teba tá skladová evidencia osožná môžeš okontrolovať zamestnancov či všetko nahodili.
Janka6685
30.08.06,03:55
Len ma napadlo....ak nablokujem nenablokovaný tovar naraz, nebude potom kontrola breptať, že vlastne pri predaji tovaru zákazník nedostal bloček? To len, aby som sa pripravila aj na to...už zamestnanci dostali jasné inštrukcie...
Johanka
30.08.06,05:54
Len ma napadlo....ak nablokujem nenablokovaný tovar naraz, nebude potom kontrola breptať, že vlastne pri predaji tovaru zákazník nedostal bloček? To len, aby som sa pripravila aj na to...už zamestnanci dostali jasné inštrukcie...
To by museli dopodrobna študovať kópie pások...
Myslím, že by si si mala urobiť poriadok zo zamestnancami. Pre kontrolu si " súper" Ty a výhovorky na zamestnancov Ti nepomôžu. Mám klienta, u ktorého tiež zabúdali blokovať, pokiaľ im nesiahol na peniaze ....
Manual
30.08.06,06:22
To by museli dopodrobna študovať kópie pások...
Myslím, že by si si mala urobiť poriadok zo zamestnancami. Pre kontrolu si " súper" Ty a výhovorky na zamestnancov Ti nepomôžu. Mám klienta, u ktorého tiež zabúdali blokovať, pokiaľ im nesiahol na peniaze ....
Myslím, že inventúra sa robí u "malých obchodov" atď. na konci roka. Aj tak nikto nevie, či sa tovar predal v máji alebo auguste. Podstatné je aby to bolo zohladnené a vybavené do konca roka. /ak to chce mať podnikateľ v poriadku/
Pekný deň...:)
Janka6685
05.09.06,09:11
Myslím, že inventúra sa robí u "malých obchodov" atď. na konci roka. Aj tak nikto nevie, či sa tovar predal v máji alebo auguste. Podstatné je aby to bolo zohladnené a vybavené do konca roka. /ak to chce mať podnikateľ v poriadku/
Pekný deň...:)

Ak je tak, tak si tovar pomaly doblokujem. Aj keď svokra má iný názor. Vraj, na čo by som blokovala, keď nemusím. Btw, už sa s vami niekto pohádal len preto, že chcete robiť veci poctivo? Ale pokuty budem platiť ja...(to len tak na okraj)
Jana Acsová
05.09.06,09:25
Btw, už sa s vami niekto pohádal len preto, že chcete robiť veci poctivo?Pohádal .-)

P.S.:
Uniklo mi z príspevkov, že sa žiadna pozornosť nevenuje stavu pokladničnej hotovosti. Aj ten podlieha inventarizácii a to 4x ročne. Ak sa nákupy doblokujú ... peniaze by mali byť aj v pokladni.

To len na okraj ...
Janka6685
05.09.06,09:33
Pohádal .-)

P.S.:
Uniklo mi z príspevkov, že sa žiadna pozornosť nevenuje stavu pokladničnej hotovosti. Aj ten podlieha inventarizácii a to 4x ročne. Ak sa nákupy doblokujú ... peniaze by mali byť aj v pokladni.

To len na okraj ...

Budeme síce mimotemy , ale problematike peňažnej invetarizácii nerozumiem. Viem, že sa má robiť 4x ročne, ale zdá sa mi to zbytočné, ak je to tak, ako si myslím: vyberiem si jeden deň, spočítam mince a bankovky a zistím, či to sedí s dennou uzávierkou?

Alebo si mám odkladať peňažnú súpisku každý deň? Ja si ju robím, ale potom ju vyhodím (tú súpisku).
accad
05.09.06,09:34
Ja by som dala každému podpísať, že boli oboznámení so smernicou o ERP.
Danielle369
05.09.06,09:39
No accad,klobúk dole,táto smernica by ma v živote nenapadla.To si zaslúžiš bod.
Janka6685
05.09.06,09:42
Ja by som dala každému podpísať, že boli oboznámení so smernicou o ERP.

Vďaka, máš pravdu. Najlepšie je spísať povinnosti a dať podpísať, aby sa nemohli vyhovárať, že som im nič nepovedala.
dumap
05.09.06,10:10
Janka, nechcem ťa strašiť, ale u nás bola kontrola registračky pred 14 dňami blokovali tak ako mali, ale tiež sa im stane, že zabudnú nablokovať, potom im zostávajú peniaze a hľadáme chybu. Pri registračke predpokladám, že to všetci vedia ale predsa odporučenie: pokladničná kniha na prevádzke s kópiou osvedčenia o registrácii pokladne z daň.úradu, certifikát - radšej kópia, ak by zamestnanci stratili. Na tému poctivosti sa dohadujem takmer denne s kolegom, ktorý hovorí všetci kradnú a my budeme blbý poctivý? No budeme a som rada, že nie sami.
Janka6685
05.09.06,10:23
Janka, nechcem ťa strašiť, ale u nás bola kontrola registračky pred 14 dňami blokovali tak ako mali, ale tiež sa im stane, že zabudnú nablokovať, potom im zostávajú peniaze a hľadáme chybu. Pri registračke predpokladám, že to všetci vedia ale predsa odporučenie: pokladničná kniha na prevádzke s kópiou osvedčenia o registrácii pokladne z daň.úradu, certifikát - radšej kópia, ak by zamestnanci stratili. Na tému poctivosti sa dohadujem takmer denne s kolegom, ktorý hovorí všetci kradnú a my budeme blbý poctivý? No budeme a som rada, že nie sami.

Snažím sa mať kópie dokladov na prevádzke aj tie čo netreba, lebo lepšie viac, ako menej.

Ako ale kontrola kontroluje nablokovaný/nenablokovaný tovar? Rozbaľujú kotúčiky?
lenkak
05.09.06,16:07
kontrola príde ako klasický zákazník, vypýta si od Teba nejaký tovar, a stačí, že im neodtrhneš bloček z ERP a už Ti nasolia pokutu. Janka s týmto nie sú žiadne srandy.