Addama
15.05.18,08:01
Požiadal som o nový cestovný pas, ale nenašiel som starý, ktorý mám odovzdať pri preberaní nového. Predpokladám, že aj keď pas už nie je platný (platnosť skončila v 2012) 33 € som zaplatil pri žiadosti, znamená to, že budem musieť ešte doplatiť ďalších 33 €? (dvojnásobok príslušnej sadzby)


Ak občan neohlási bezodkladne stratu, odcudzenie, poškodenie alebo zneužitie cestovného pasu, dopustí sa priestupku podľa § 30 ods. 1 písm. k), za ktorý je možné uložiť pokutu do výšky 331 €.

Zvýšené správne poplatky
•Pri prvej strate, odcudzení alebo poškodení cestovného pasu v dobe jeho platnosti sa vyberie dvojnásobok príslušnej sadzby.
•Pri druhej strate, odcudzení alebo poškodení cestovného pasu v dobe jeho platnosti sa vyberie päťnásobok príslušnej sadzby.
•Pri tretej a ďalšej strate, odcudzení alebo poškodení cestovného pasu v dobe jeho platnosti sa vyberie desaťnásobok príslušnej sadzby.
avalik
15.05.18,06:13
Nie, strateny pas bol uz po skonceni platnosti, to by ti hned pri ziadosti o novy povedali, ze mas platit dvojnasobok.

Mozu ti este dat pokutu za priestupok, ako si citoval, ale to myslim nerobia.
kn-alka
15.05.18,06:31
ja som dostala pokutu 20€
vicktor
15.05.18,08:04
Ja mam doma dva po platnosti. Pri vybavovani noveho si ich mozem nechat ako suveniry? (Myslim zdarma.)
Podobne som si nechal stary ruzovy skladaci vodicak, ale 100 Sk nebolelo.
kn-alka
15.05.18,09:28
nie, práveže sa musia odovzdať, alebo pokuta - alebo nahlásiť krádež, možno za to pokuta nebude :)
Katy a R
15.05.18,09:37
odo mňa vôbec nepýtali.. ? (mám suvenír☺)