majaze
15.05.18,13:13
Dobrý deň

Poprosím o radu ako postupovať pri výpočte exekučných zrážok. Náš zamestnanec-dohoda o pracovnej činnosti, poberateľ invalidného dôchodku pracuje u nás 2 dni v týždni pričom jeho čistá mzda činí cca 85 eur. Keďže je poberateľom dôchodku základná nepostihnuteľná suma mu ostáva z dôchodku. Ako sme ho zamestnali prišli mi postupne 3 exekúcie. Moja otázka znie koľko mu môžem zraziť zo mzdy??? 1/3 som zrazila na prvú exekúciu, a následne prišli ďalšie dve, tak neviem či môžem aj druhú tretinu použiť na zrážku a či tretia tretina má ostať zamestnancovi...
Prosím ak má niekto s tým skúsenosť poradte mi. ďakujem
Mária27
12.06.18,08:47
exekučný poriadok
§ 71
(1)
Z čistej mzdy, ktorá zostáva po odpočítaní základnej sumy a ktorá sa zaokrúhli na eurocenty smerom nadol na sumu deliteľnú troma, možno zraziť na vymoženie pohľadávky oprávneného len jednu tretinu. Na prednostné pohľadávky uvedené v odseku 2 sa zrážajú dve tretiny. Prednostné pohľadávky sa uspokojujú najprv z druhej tretiny, a až vtedy, ak táto tretina na ich úhradu nestačí, uspokojujú sa spolu s ostatnými pohľadávkami z prvej tretiny.


(2)
Prednostnými pohľadávkami sú
a)
pohľadávky výživného, atď.
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/1995/233/20180401
Mila123
12.06.18,14:20
exekútor ti musí napísať, že nepost. sumu nebudeš odpočítavať, inak ju odpočítavaš....
všetkým exekt- napíš, akú sumu dosahuje, že nemôžeš zrážať nič.....druhému a tretiemu exekútorovi napíš, že je v poradí 2. či 3,
exekúcie si číselne označ, kedy prišli, daj ich do poradia, a čakaj....