jaja308
18.05.18,03:08
S priatelom a mojou dcerou zijeme v prenaj.byte 5 rokov,teraz priatel kupil byt,ale na liste vlast.bude iba on,kedze ja mam exekucie.Riesim osob.bankrot,v priebehu 3 mesiacov budem oddlzena.Ako sa zabezpecit,aby byt v pripade priat.smrti aj ja mala narok na byt?V byte budem prispievat presne polovicu vsetkych nakladov,priate ma 8r.dceru,ta s nim nezije.Byt je na hypoteku 30rokov,v banke nam poradili aby sme poziadali o zapis do listu vlastnictva ale az po cca 1 roku,aby banka videla ze som bez dlzob.vdaka za odpoved
ivka70
18.05.18,04:14
Pokial nebudes vlastnit cast bytu uz pred smrtou priatela, na dedenie narok mat nebudes.
Dieta je neopomenutelny dedic a nedospele dieta musi zdedit cely svoj zakonny podiel.
Cize priatelova dcera by byt zdedila cely.
Nepomohol by ani zavet v tomto pripade, kym je maloleta.
Keby bola dospela ,musi zdedit aspon polovicu svojho podielu, potom by to zavet vyriesit vedel.

Pomohlo by, keby ste sa zobrali, potom ako manzelka dedis pol na pol s priatelovou dcerou.

To, ze budes prispievat na polovicu nakladov na byt, kedze tam byvas aj s dcerou, je samozrejme, narok na vlastnictvo tym nevznika.
Podstatne je, kto investoval do bytu peniaze a kto splaca hypoteku.
Co ty s exekuciami asi nie si.
arizona
18.05.18,04:15
V prvom rade sa zbavte dlzob.Nasledne byt prepiste na oboch,rovnakym podielom.Potom budete obaja rovnaki spoluvlastnici.