J-Casper
10.08.06,18:31
Vypočítavam výplaty v OLYMPe 1x a vypočítavajú sa mi zle odvody:
Mesačná mzda 45 239, dovolenka 2313, paragraf 2313, HM= 49 865, odvody:
NP 82, starobné 469, invalidné 353, nezamest. 118. Čo mám s tým robiť?
Ak si kliknem na zrážky mám základ odvodov:
ZP 47 475, NP 5 851, starob, invalid. nezam. - 11 702.
Program mám nový - 1x inštalovaný.
J-Casper
10.08.06,16:39
Kto mi pomôže s tým OLYMPom?
J-Casper
10.08.06,16:54
Neverím tomu, že nikto mi neodpovie, veď veľa ľudí pracuje v tomto programe. HELP!!!!
elPi
10.08.06,16:55
Ktorú verziu máš nainštalovanú?
elPi
10.08.06,17:03
Vtej tabuľlke zrážok je možné jednotlivé položky opravovať.
Skús to prejsť cez opravu čo to spraví.
J-Casper
10.08.06,17:03
Verzia 6.33, obdžala som ju minulý týždeň v piatok.
elPi
10.08.06,17:05
O.K. to je posledná, takže základné nastavenia by mali byť správne
babenko1
10.08.06,17:14
čo to je ten paragraf??
Manual
10.08.06,17:15
Ono je to takto ťažko. Začni v personalistike, ako tam máš zamestnanca zadefinovaného.
Či tam máš HPP, týždeň 40 hodín, 5 dní atď.
Ako náš nastavené zložy mzdy ?
J-Casper
10.08.06,17:25
Paragraf je druh mzdy 360 - osobné prekážky platené priemerom.
Pracovník má hlavný pracovný pomer, neviem, čo by som nastavila v zložkách miezd aby bol dobre stavený základ pre odvody.
elPi
10.08.06,17:32
"Preťukanie" opravy zrážok v tvorbe výplaty nepomohlo?
J-Casper
10.08.06,17:50
To mám v Tvorbe výplaty - zrážky manuálne zadať vymeriavací základ? Pre všetky odvody max. 47 475?
Lucy
10.08.06,18:00
ahoj, mne Olymp počíta odvody stále spávne, problém bude asi v nastaveniach? to prvý krát počítaš výplatu v Olympe?
Lucy
10.08.06,18:02
Inak od 01.07. 2006 sa menil max. vymeriavací základ ;)
elPi
10.08.06,18:04
Od 1.7.2006 sú maximá:
ZP: 51822
NemP: 25911
StarP: 51822
InvP: 51822
Vnezam: 51822
GarP: 25911
RFS: 51822
Lucy
10.08.06,18:06
Od 1.7.2006 sú maximá:
ZP: 51822
NemP: 25911
StarP: 51822
InvP: 51822
Vnezam: 51822
GarP: 25911
RFS: 51822

elPI, hmm, ZP ostáva max. VZ 47 475,- Sk ;)
elPi
10.08.06,18:09
ehmmmmmm . . .
som to rýchle oťukal z tabuľky čo došla z Krosu ...
Lucy
10.08.06,18:10
Pohoda, ja som pozerala do tej istej tabulky :p a sa mi to nezdalo ;)
J-Casper
10.08.06,18:11
Áno robím výplatu prvý krát.
Lucy
10.08.06,18:13
Tak najprv musíš skontrolovať zadanie na karte v personalistike..
elPi
10.08.06,18:16
Tá personalistika by mohla byť dobre, keď hrubú mazdu vypočítalo ako má byť . . .
Manual
10.08.06,18:17
Lucy skontrolať ... ale najprv by si mala preštudovať návod na tvorbu výplaty, veď nikto z nás nevie čo má kde zadané, a ako potom radiť ?
J-Casper
10.08.06,18:19
Neviem, čo by som mohla mať nesprávne, skontrolovala som - hlavný pracovný pomer, bez zdravotného obmedzenia, zamestnanec, v čom by mohla byť chyba, čo má suvislosť s odvodmi do fondov. Keď pozriem do zrážok, vymeriavacie základy tam mám automaticky (v šedom okienku). Čo mám ešte skontrolovať???
Lucy
10.08.06,18:21
Janko máš pravdu, lebo ani ja neviem, kde by mal začať hľadať chybu, ale je ozaj potrebné, ak začína robiť výplatu prvý krát, tak preštudovať príručku ;) lebo takto sa ozaj ťažko radí...
elPi
10.08.06,18:27
Neviem, čo by som mohla mať nesprávne, skontrolovala som - hlavný pracovný pomer, bez zdravotného obmedzenia, zamestnanec, v čom by mohla byť chyba, čo má suvislosť s odvodmi do fondov. Keď pozriem do zrážok, vymeriavacie základy tam mám automaticky (v šedom okienku). Čo mám ešte skontrolovať???

Mňa pustí opravou zrážky vymeriavací základ zmeniť
KEJKA
10.08.06,19:38
podľa príspevku sú staré vymeriavacie základy, ale 6.33 má už aktualizované.
Musí tam byť možnosť priradiť nové.
Mimochodom, si v správnom období? nepočítaš náhodou mzdu za jún?...vieš, jún-júl..... bola by to smiešna chyba, ale aj tak, ked to robíš prvý raz?
v júni sú staré odvody, v júli nové...................
LubenaK
11.08.06,06:22
V zložkách mzdy stačí nastaviť 10 - základnú mzdu a do tarify napísať sumu. Ostatné sa pridávajú až v tvorbe výplat. Skús dať znova vygenerovať výplatu, prípadne skús spustiť prepočet výplat. Je to ťažké takto radiť, v najhoršom prípade zavolaj na pobočku Krosu, ktorú máš najbližšie.
tonkat
03.02.07,10:01
Prosím o radu: od 01.01.07 sa nám mení pracovný čas z 7,5 na 8,0 hod denne. Stačí tento čas - dlžku nastaviť v základných nastaveniach organizácie, alebo treba ešte niečo iné urobiť v Olympe? Ďakujem vám, dnes nie je hotline a potrebovala by som to súrne dnes.
veronikasad
03.02.07,10:56
Musis si urobit dodatok k prac.zmluve u kazdeho pracovnika, cez personalistiku - v mzdovych udajoch opravit pracovny kalendar, zadaj si novy v kalendaroch so 40 hod. fondom prac.casu. Vsetky opravy rob v obdobi januar 07. Mozno tam bude este nejaka finta, momentalne ma vsak nic nenapada.

-----------
Veronika
tonkat
03.02.07,12:19
Musis si urobit dodatok k prac.zmluve u kazdeho pracovnika, cez personalistiku - v mzdovych udajoch opravit pracovny kalendar, zadaj si novy v kalendaroch so 40 hod. fondom prac.casu. Vsetky opravy rob v obdobi januar 07. Mozno tam bude este nejaka finta, momentalne ma vsak nic nenapada.

-----------
Veronika
Veronika, nestačí len tá úprava v kalendároch? Skúsila som to a ide mi v 01/2007 8 hodinový prac. čas aj bez úpravy pracovnej zmluvy. U nás ten 7,5 hod. pracovný čas vyplynul z podpísanej kolektívnej zmluvy. Na tento rok sa kolektívna zmluva nepodpísala, teda platí úväzok 8hod. Musím meniť pracovné zmluvy dodatkom?
veronikasad
03.02.07,18:32
Ja by som predsa urobila zmenu aj v pracovnych zmluvach, aj ked ich nedas zamestnancom. Januar je dlhy mesiac, tam je to v poriadku, ale moze ti to robit problemy pri kratsich mesiacoch pri dopocte do vymeriavacieho zakladu. Robi to ak ma pracovnik minimalnu hodinovu mzdu. Neviem ako sa bude program chovat, ked tam mas v zmluve prac.cas 37.5 hod. a plny uvazok. Neopravuj povodnu zmluvu, ale daj zmena prac. zmluvy od 1.1.07. Skus dat vypocet mzdy za februar a skontroluj si zrazky /VZ pri odvodoch do poistovni/.

----------
Veronika
LubenaK
04.02.07,16:29
Ak ste mali nastavené pracovné kalendáre na 7,5 hod, treba aj každému pracovníkovi priradiť štandardný pracovný kalendár, kde je 8 hod prac. čas. Okrem Toho i v podnikových údajoch dať 40 hod prac. týždeň. Potom budú výplaty vypočítané správne.
tonkat
04.02.07,19:12
Ak ste mali nastavené pracovné kalendáre na 7,5 hod, treba aj každému pracovníkovi priradiť štandardný pracovný kalendár, kde je 8 hod prac. čas. Okrem Toho i v podnikových údajoch dať 40 hod prac. týždeň. Potom budú výplaty vypočítané správne.
Ďakujem pekne, zajtra to vyskúšam v práci. Ešte sa chcem spýtať, ako sa dá všetkých hromadne pridať nejaká položka, napr. štvrťročná odmena alebo niečo podobné, aj napr. ten kalendár, nastavený na 8 hod. prac. čas. Díky.
LubenaK
05.02.07,09:45
Hromadne sa to nedá. Odmeny, zvlášť takéto výnimočné zadávaš potom až pri výpočte výplaty každému zamestnancovi samostatne. Vygeneruješ výplatu, cez Oprav do nej vstúpiš a na Zložkách mzdy si pridáš tú, ktorú potrebuješ. Aj ten kalendár musíš v Personalistike cez Oprav vojsť do každého zamestnanca a tam na záložke Mzdové údaje to opraviť.
tonkat
05.02.07,12:51
Hromadne sa to nedá. Odmeny, zvlášť takéto výnimočné zadávaš potom až pri výpočte výplaty každému zamestnancovi samostatne. Vygeneruješ výplatu, cez Oprav do nej vstúpiš a na Zložkách mzdy si pridáš tú, ktorú potrebuješ. Aj ten kalendár musíš v Personalistike cez Oprav vojsť do každého zamestnanca a tam na záložke Mzdové údaje to opraviť.
Ďakujem krásne.
tonkat
13.02.07,22:16
Prosím zase o radu skúsenejších. Mám multiverziu olymp.Ako ďalšiu firmu som pripojila omylom firmu, ktorá má viacej pracovníkov, ako je licencia. Spracovala som časť mesiaca, vytlačila nejaké doklady a potom som na to prišla, že táto firma tam nepatrí, tak som ju odpojila, vymazala z archívu zálohy.Ale teraz mám problém, lebov tej pôvodnej firme mi v systémových informáciách ukazuje, že mám viacej výplat urobených, ako môžem a nedovolí mi vygenerovať ďalší mesiac. Už som aj celý program odinštalovala a znova nainštalovala, ale keď si dám pridať mesiac január, kde bola pripojená tá nesprávna firma, tak mi zase napíše pri generovaní, že nemôžem generovať, lebo mám viacej pracovníkov. Prosím, kto mi s tým pomôže, musím urobiť mzdy a nedá sa mi nič vygenerovať. Ďakujem všetkým ochotným.
Manual
14.02.07,05:31
Prosím zase o radu skúsenejších. Mám multiverziu olymp.Ako ďalšiu firmu som pripojila omylom firmu, ktorá má viacej pracovníkov, ako je licencia. Spracovala som časť mesiaca, vytlačila nejaké doklady a potom som na to prišla, že táto firma tam nepatrí, tak som ju odpojila, vymazala z archívu zálohy.Ale teraz mám problém, lebov tej pôvodnej firme mi v systémových informáciách ukazuje, že mám viacej výplat urobených, ako môžem a nedovolí mi vygenerovať ďalší mesiac. Už som aj celý program odinštalovala a znova nainštalovala, ale keď si dám pridať mesiac január, kde bola pripojená tá nesprávna firma, tak mi zase napíše pri generovaní, že nemôžem generovať, lebo mám viacej pracovníkov. Prosím, kto mi s tým pomôže, musím urobiť mzdy a nedá sa mi nič vygenerovať. Ďakujem všetkým ochotným.
Nie je to taký problém. Program ťa nepustí preto, lebo registruje licenciu pre XY zamestnancov v pracovnom pomere a je PLNÝ. Aby si mohla pokračovať, musíš tým zamestnancom ktorých tam nechceš mať ukončiť pracovný pomer, alebo ich z personalistiky vymaž. Ak im PP neukončíš a napr. by boli celý mesiac PN a mzdu by si im aj tak nerobila, aj tak program ho počíta ako aktívneho zamestnanca, lebo nemá skončený PP.
Napr. ukončíš 5-tim zamestnancom pracovný pomer k 31.12.06 tak program ti uvolní pre novú firmu 5 miest pre nahodenie nových pracovníkov v mesiaci 1/07 a dovolí ti pridať aj nový mesiac. Dúfam že to nie je napísané komplikovane.
Pekný deň...:)
tonkat
14.02.07,07:41
Nie je to taký problém. Program ťa nepustí preto, lebo registruje licenciu pre XY zamestnancov v pracovnom pomere a je PLNÝ. Aby si mohla pokračovať, musíš tým zamestnancom ktorých tam nechceš mať ukončiť pracovný pomer, alebo ich z personalistiky vymaž. Ak im PP neukončíš a napr. by boli celý mesiac PN a mzdu by si im aj tak nerobila, aj tak program ho počíta ako aktívneho zamestnanca, lebo nemá skončený PP.
Napr. ukončíš 5-tim zamestnancom pracovný pomer k 31.12.06 tak program ti uvolní pre novú firmu 5 miest pre nahodenie nových pracovníkov v mesiaci 1/07 a dovolí ti pridať aj nový mesiac. Dúfam že to nie je napísané komplikovane.
Pekný deň...:)
Ďakujem za odpoveď, ale ja už tam tú druhú firmu nemám, ja som ju odpojila, vymazala som z archívu zálohu tejto firmy, mám tam len jednu firmu, ktorá má 12 ľudí, a napriek tomu mi ukazuje vpravo v systémových informáciach že 44 (15). Ale v tom januári som urobila výplaty aj tej druhej firme, ktorá vtedy bola pripojená - tam bolo 22 ľudí a ten program si to niekde pamätá a neviem kde. Lebo keď si dám obnoviť zálohu z obdobia, keď ešte tam bola len 1 firma 12 ľudí, tak mám počet správny 12 (15), ale keď dám prechod do januára už mi tam dá 44 (15) hoci tá druhá firma už tam neexistuje. Uf to som sa rozpísala, ale neviem to ináč vysvetliť a nemôžem sa pohnúť ďalej. Prosím poraďte!!
tonkat
14.02.07,08:11
Manuál, takže bolo by aj riešením to, keby som naspäť tú firmu pripojila, ukončila všetkým pracovné pomery a dostala by som sa takto na počet taký ako bol pred pripojením tej nešťastnej firmy? Och čo narobí jeden chybný krok.
Manual
14.02.07,08:12
Ďakujem za odpoveď, ale ja už tam tú druhú firmu nemám, ja som ju odpojila, vymazala som z archívu zálohu tejto firmy, mám tam len jednu firmu, ktorá má 12 ľudí, a napriek tomu mi ukazuje vpravo v systémových informáciach že 44 (15). Ale v tom januári som urobila výplaty aj tej druhej firme, ktorá vtedy bola pripojená - tam bolo 22 ľudí a ten program si to niekde pamätá a neviem kde. Lebo keď si dám obnoviť zálohu z obdobia, keď ešte tam bola len 1 firma 12 ľudí, tak mám počet správny 12 (15), ale keď dám prechod do januára už mi tam dá 44 (15) hoci tá druhá firma už tam neexistuje. Uf to som sa rozpísala, ale neviem to ináč vysvetliť a nemôžem sa pohnúť ďalej. Prosím poraďte!!
Určite to bude mať súvis s neukončeným PP zamestnancov, hoci si firmu odpojila, pravdepodobne ich eviduje stále ako "aktívnych " zamestnancov, lebo firma sa môže hoci kedy znova pripojiť. Ak sa ti to dá, pripoj firmu znova a sprav tak ako som písal prvý raz. Inak asi už len volať Kros.
Ale ja to robím tak ako som písal, ukončením PP mi program uvolní miesto pre ďalšieho pracovníka.
Manual
14.02.07,08:16
Manuál, takže bolo by aj riešením to, keby som naspäť tú firmu pripojila, ukončila všetkým pracovné pomery a dostala by som sa takto na počet taký ako bol pred pripojením tej nešťastnej firmy? Och čo narobí jeden chybný krok.
No ale to som ti predsa písal vyššie = ukončiť PP alebo vymazať z personalistiky. Moc rýchlo čítaš...:D:D:D
tonkat
14.02.07,10:16
No ale to som ti predsa písal vyššie = ukončiť PP alebo vymazať z personalistiky. Moc rýchlo čítaš...:D:D:D
:D:D:D A ty si zase asi nečítal môj dnešný siahodlhý príspevok, kde som napísala, že v personalistike už sú neni, lebo celá firma je odpojená. Zdá sa mi to nejaké čudné, že firmu som odpojila a počet zam. ešte stále vykazuje. Nič v zlom, len sa chcem dopátrať, ako sa to dá vyriešiť, lebo ukončovať 40 PP zbytočne a tiež ich tam musím najskôr natiahnuť zo zálohy - no neviem, možno existuje nejaká rýchlejšia finta. Ďakujem ti za pomoc a ochotu.
Manual
14.02.07,10:42
:D:D:D A ty si zase asi nečítal môj dnešný siahodlhý príspevok, kde som napísala, že v personalistike už sú neni, lebo celá firma je odpojená. Zdá sa mi to nejaké čudné, že firmu som odpojila a počet zam. ešte stále vykazuje. Nič v zlom, len sa chcem dopátrať, ako sa to dá vyriešiť, lebo ukončovať 40 PP zbytočne a tiež ich tam musím najskôr natiahnuť zo zálohy - no neviem, možno existuje nejaká rýchlejšia finta. Ďakujem ti za pomoc a ochotu.
Ale čítal. Odpojením firmy neznamená, že zamestnanci sa vymažú aj z personalistiky. Aj keď je firma odpojená, tak má v personalistike aktívnych zamestnancov, ktorým hoci kedy, keď firmu pripojíš môžeš robiť mzdy. A toto si program pravdepodobne pamätá. Asi sme sa nepochopili, je treba vymazať zamestnancov z personalistiky alebo im ukončiť PP aj vo firme ktorá je odpojená, lebo máš licenciu len na XY miezd. Ale veď ty sa už pre nejakú variantu rozhodneš :)
tonkat
14.02.07,12:03
Ďakujem krásne, rýchlejšie bude to vymazanie, moc si mi pomohol. Pekný deň.
sway
14.02.07,12:37
Ďakujem za odpoveď, ale ja už tam tú druhú firmu nemám, ja som ju odpojila, vymazala som z archívu zálohu tejto firmy, mám tam len jednu firmu, ktorá má 12 ľudí, a napriek tomu mi ukazuje vpravo v systémových informáciach že 44 (15). Ale v tom januári som urobila výplaty aj tej druhej firme, ktorá vtedy bola pripojená - tam bolo 22 ľudí a ten program si to niekde pamätá a neviem kde. Lebo keď si dám obnoviť zálohu z obdobia, keď ešte tam bola len 1 firma 12 ľudí, tak mám počet správny 12 (15), ale keď dám prechod do januára už mi tam dá 44 (15) hoci tá druhá firma už tam neexistuje. Uf to som sa rozpísala, ale neviem to ináč vysvetliť a nemôžem sa pohnúť ďalej. Prosím poraďte!!

Netreba vôbec mazať zálohy , ani končiť PP.- dá sa to aj jednoducho tak, že po vyzálohovaní vymažeš spracované mzdy za 1/2007 v kalendári vymaž január, SW sa bude vyhrážať, že vypočítané mzdy zmiznú, ale to nevadí ,máš ich vyzálohované. Tak ich vymaž, otvor inú firmu a kukni do systemu a už tam nebudeš mať spracované mzdy taj prvej firmy. SW eviduje spracované mzdy za ten mesiac a načítava ich. ak ich vymažeš, nemá čo načítať.
tonkat
14.02.07,13:55
Áno, ďakujem pekne, už sa na tom pracuje. :D "kdo maže, ten jede":D
antonka
11.03.07,19:21
Dobrý večer,
Robím mzdy v Olympe 1-krát. Musím opraviť odvody, ktoré boli odvedené v mesiacoch 6 - 12/2006 navyše /zamestnanec bol dôchodca od 1.6.2006/.
Poraďte mi, prosím do akej zložky mzdy mám uviesť opravu odvodov? Chcem to opraviť v mzde za február 2007. Pozerala som v číselníkoch zložiek ale nič vhodné som tam nenašla.
Urobí program aj opravu odvodov za zamestnávateľa?
ďakujem.
zuveska
11.03.07,19:31
Ja som riešila tento problém v januári. Tiež som sa dozvedela, že zamestnanec je od augusta 2006 dôchodca. Nasčítala som si vymeriavacie základy z miezd, v ktorých už nemala mať zrážané všetky poistenia do sociálky a pridala som do zrážok tieto poistenia tak, že som tam nahodila mínusom vymeriavací základ a program sám dopočítal poistné - tiež mínusom. Zamestnanec tým pádom dostal späť čo mu bolo nesprávne zrazené a firma odviedla o to menej.
antonka
11.03.07,19:41
Ja som riešila tento problém v januári. Tiež som sa dozvedela, že zamestnanec je od augusta 2006 dôchodca. Nasčítala som si vymeriavacie základy z miezd, v ktorých už nemala mať zrážané všetky poistenia do sociálky a pridala som do zrážok tieto poistenia tak, že som tam nahodila mínusom vymeriavací základ a program sám dopočítal poistné - tiež mínusom. Zamestnanec tým pádom dostal späť čo mu bolo nesprávne zrazené a firma odviedla o to menej.

Tie zrážky to myslíš zrážky v personalistike? Kde sa tam dáva vymeriavací základ? Som úplný začiatočník a ešte nemám ani preštudovaný manuál /nestihla som/.
zuveska
11.03.07,19:47
Pri výpočte mzdy na ľavej strane máš záložky a jedna je zrážky, klikneš na ňu a máš možnosť pridať zrážku. V hornej časti si vyberieš, že chceš pridať poistné a vyberieš si napr. nemocenské.
antonka
11.03.07,19:55
Pri výpočte mzdy na ľavej strane máš záložky a jedna je zrážky, klikneš na ňu a máš možnosť pridať zrážku. V hornej časti si vyberieš, že chceš pridať poistné a vyberieš si napr. nemocenské.


Ďakujem veľmi, veľmi pekne, našla som to.
Tonka
Beatrice
10.01.08,17:34
Prosím Vás poraďte, zamestnanec skončil prac. pomer dnes 10.01.08. Vypočítala som mu v programe Olymp mzdu za január, ale do sociálnej poisťovni mi dopočítava sumu na odvody min. mzdu. Ale veď on odpracoval len 10 dní. Neviem či je to takto správne, alebo kde mám chybu?Ďakujem za pomoc.
veronikasad
10.01.08,17:46
Prosím Vás poraďte, zamestnanec skončil prac. pomer dnes 10.01.08. Vypočítala som mu v programe Olymp mzdu za január, ale do sociálnej poisťovni mi dopočítava sumu na odvody min. mzdu. Ale veď on odpracoval len 10 dní. Neviem či je to takto správne, alebo kde mám chybu?Ďakujem za pomoc.
Zadala si do prac.pomerov dátum ukončenia prac.pomeru ?
Beatrice
10.01.08,17:52
Áno, zadala ale až po vyrátaní mzdy, takže teraz som dala znovu generovať, a už to mám správne, robím prvý raz ukončenie.
veľmi pekne ďakujem.
Beatrice
10.01.08,18:03
Ešte jedna otázočka, dá sa do socialnej poisťovni zaslať ELDP vytlačený z OLYMPu.
Zuzka
10.01.08,18:27
Ja posielam ELDP pravidelne a zatiaľ mi ho nikdy neodmietli prevziať.
Beatrice
10.01.08,18:32
Áno, ďakujem pekne
Paula
10.01.08,18:36
Môžte mi prosím napísať správny postup - keď si vygenerujem rezervu na nevyčerpané dovolenky (2007), nevezme mi do úvahy dovolenky, ktoré boli čerpané v 12/07. Vlani som to mala dobre, teraz v niečom (netuším v čom) robím asi chybu. Vďaka za pomoc.
liba2
10.01.08,18:39
... a máš urobenú uzávierku za 12 ?
Pomohla by som ti aj konkrétnejšie, ale ja mám takých vzorných zamestnancov čo si vyčerpali všetku dovolenku :D.
Paula
10.01.08,18:41
mám uzavierku....aj nervy v kýbliku, lebo som už skúšala kadečo:D
Zuzka
10.01.08,18:48
Iba pripomínam, k ELDP treba priložiť aj "Sprirevodný list k ELDP", aby ho nevrátili späť.
Zuzka
10.01.08,18:53
" ... mám uzavierku....aj nervy v kýbliku, lebo som už skúšala kadečo:D ... "

Pauli, mne sa zdá, že musíš byť v 01/08
liba2
10.01.08,18:55
to určite
Paula
10.01.08,18:56
som, prešľap som musela urobiť niekde skôr, preto som pýtala komplet postup:)

Čudné mi je, že mi ten kikx robí iba u dvoch z-cov, ostatní sú v poriadku.
Zuzka
10.01.08,19:15
Skús u tých dvoch zamestnancoch dať znovu prepočítať výplaty, možno Ti to potom pôjde.
Paula
10.01.08,19:18
uhm, skúsim, podám správu, zajtra, dík :)
Manual
11.01.08,07:04
Pauli, mne sa zdá, že musíš byť v 01/08
Súhlasím, treba byť nastavený v 1/08. Ak to nepôjde, skús ručne nastaviť zostatok dovolenky, ktorý prenáša do r. 2008. Takto by to malo fungovať
Pekný deň...:)
Paula
13.01.08,09:26
Vďaka, upravila som počet na správnu mieru a ešte mi prosím pošepkajte, k čomu slúži "prepočet dovolenky s prenosom zostatku z predošlého roka" . Mám toto v januári zadať skôr, než vygenerujem rezervu na nevyč. dovolenku? Predpokladala som, že to program urobí automaticky.
Manual
13.01.08,09:38
Vďaka, upravila som počet na správnu mieru a ešte mi prosím pošepkajte, k čomu slúži "prepočet dovolenky s prenosom zostatku z predošlého roka" . Mám toto v januári zadať skôr, než vygenerujem rezervu na nevyč. dovolenku? Predpokladala som, že to program urobí automaticky.
Priznám sa, že túto funkciu nepoužívam, neviem ako ostatní. Sledujem čerpanie dovolenky a ak pri zadaní prvého mesiaca v novom roku = 1/08 mi špatne prenieslo zostatok dovolenky ( neviem z akého dôvodu) z minulého roku do nového roku, tak to opravím ručne a až potom idem na tvorbu rezervy na nevyčerpanú dovolenku. Pretože tam mám už po kontrole správne uvedený počet nevyčerpanej dovolenky na ktorú treba tvoriť rezervu.
LubenaK
13.01.08,17:17
Ak chceš vytlačiť rezervu na nevyčerpanú dovolenku, musíš v kalendári prejsť do nového roku, teda 1/2008. V prípade, že už si z nejakého dôvodu mala otvorený január a až potom si počítala výplaty v decembri 2007, v ktorých si zadávala dovolenku, v januári sa to automaticky nezmení, zostane tam pôvodný údaj. Pomôže to, že január z kalendára vymažeš - ak si už napr. prijímala zamestnanca od januára, neboj sa, tie údaje tam zostanú - a potom nanovo pridáš január a mala by si mať zostatky správne.
Asmína
13.01.08,22:02
V novembri nastúpil zamestnanec na dohodu o vykonaní práce odpracoval 72 hodín s hodinovou mzdou 60 Sk. Mzda 4320 Sk. Od 1.12.07 bol prijatý do hlavného pracovného pomeru, ukončila som dohodu a nahrala hlavný pracovný pomer, pri generovaní mzdy za 12. mesiac som mu zadala predpokladaný zárobok mesačný zárobok 16400 Sk, odpracoval 18 dni.
- mesačná mzda cca 14 000 Sk
- mesačná odmena 2 600 Sk
- sviatok 2 340 Sk /3 dni/
Keď som vygenerovala rezervu na nevyčerpanú dovolenku, tak mi do podkladov pre základ dalo až 21 010 Sk , 18 dní odpracovaných dní a 216 hodín /čo sú aj hodiny odpracované na dohodu v novembri 72/ priemer na deň je až 1 245 Sk... Neviem kde robím chybu, keď mi ráta priemer aj s ukončenou dohodou, ale aj v nejakých veľkých číslach Sk.
U ostaných pracovníkov je priemer vypočítaný správne.
bepo
14.01.08,18:38
Nerozumiem jednému, v decembrovej výplatnej páske je zostatok dovolenky 14 dní, vytvorím Január a ten dobrák program už vykazuje rezervu na 16 dní dovolenky, prečo?
Paula
14.01.08,18:50
Presne to sa mi stalo Peťo (mne nevzalo do úvahy čerpané dovolenky v decembri) ....poradili mi tu, že si to mám v januári opraviť .
bepo
14.01.08,18:55
Mne to tak isto akoby nezobralo čerpanie dovolenky v decembri ale ak je správny zostatok dovolenky v decembrovej výplate a v rezerve je o 2 dni dovolenky navyše tak asi zajtra poradím Krosu nech sa na to pozrú a opravia program :)
Paula
14.01.08,18:57
No, poniektorým to išlo správne, ja som urobila asi nejakú chybu v postupnosti krokov ....keď opravíš si v januári nárok, dobre Ti urobí rezervu.
Asmína
19.01.08,06:14
Nevie mi niekto poradiť, prečo mi SW berie do úvahy pri výpočte priemeru na dovolenku aj hodiny a čiastočne mzdu, ktoré boli za predchádzajúci prac. pomer -dohodu? Ako nahrávate zmenu prac. pomeru z dohody na hlavný PP? Nikto nemal takýto prípad?
bepo
20.01.08,10:58
Vďaka, upravila som počet na správnu mieru a ešte mi prosím pošepkajte, k čomu slúži "prepočet dovolenky s prenosom zostatku z predošlého roka" . Mám toto v januári zadať skôr, než vygenerujem rezervu na nevyč. dovolenku? Predpokladala som, že to program urobí automaticky.
Tak toto isté poradili mne v Krose a aj to funguje, po zadaní prenosu zostatku z predošlého roka je to správne-teda netreba manuálne upravovať nárok- len stále neviem prečo to zle prenáša keď som najskôr robil decembrové výplaty a potom vytvoril január a rezervu.
Dass
24.01.08,12:42
uz ste dostali faktury od KROS-u za udrzbu programu OLYMP na rok 2008 ? V roku 2007 to bolo 5879,- a rok 2008 17.945,- to je 305 % narast . Aky mate na to nazor ?
sway
24.01.08,13:23
uz ste dostali faktury od KROS-u za udrzbu programu OLYMP na rok 2008 ? V roku 2007 to bolo 5879,- a rok 2008 17.945,- to je 305 % narast . Aky mate na to nazor ?

máš stále rovnaký počet zamestnancov? - či si nerozširoval SW...
ja ešte nemám, tak uvidím....;)
bepo
24.01.08,14:13
Je to 20% z aktuálnej ceny programu a nejaké 2 mesiace dozadu menili cenník takže kto mal do 30 ľudí tak bude platiť menej a kto nad 30 tak zaplatí viac ako platil.
otp
03.02.08,14:02
Verzia 6.33, obdžala som ju minulý týždeň v piatok.
Ahoj , Ja učtujem v olympe 4rok a niečo také sa mi nestalo..skús si stiahnuť najnovšiu verziu 8.00.00
liba2
03.02.08,15:48
Ahoj , Ja učtujem v olympe 4rok a niečo také sa mi nestalo..skús si stiahnuť najnovšiu verziu 8.00.00
Reaguješ na príspevok zadaný 10.augusta 2006.
jani73
08.02.08,07:21
Viete mi niekto poradiť, vytlačila som si zostavu, rezerva na nevyčerpanú čovolenku z olympu ale chýbajú mi tam niektorý zamestnanci, dovolenku majú riadne zadefinovanú v Personalistike, aj čerpanie dovoleniek počas roka 2007 vo výplatách. čo s tým?
jani73
08.02.08,10:45
vedeli by ste mi niekto poradiť na predchádzajúci príspevok?
Aňuška
08.02.08,11:52
Ťažko na to odpovedať, je málo informácií. Nevyskytujú sa v zostave
títo pracovníci vôbec, alebo vyskytujú a majú nulové Sk, alebo nemajú tam napr. * ?
veronikasad
08.02.08,11:56
Viete mi niekto poradiť, vytlačila som si zostavu, rezerva na nevyčerpanú čovolenku z olympu ale chýbajú mi tam niektorý zamestnanci, dovolenku majú riadne zadefinovanú v Personalistike, aj čerpanie dovoleniek počas roka 2007 vo výplatách. čo s tým?
v ktorom mesiaci si ju tlačila ?
liba2
08.02.08,12:19
Viete mi niekto poradiť, vytlačila som si zostavu, rezerva na nevyčerpanú čovolenku z olympu ale chýbajú mi tam niektorý zamestnanci, dovolenku majú riadne zadefinovanú v Personalistike, aj čerpanie dovoleniek počas roka 2007 vo výplatách. čo s tým?
skús tu kuknúť:
http://www.porada.sk/t22934-rezerva-na-nevycerpanu-dovolenku-olymp.html
tonkat
09.02.08,17:46
Prosím o radu: Odoslala som elektronicky výkaz do sociálnej poisťovne a vypísal mi chybu. Zistila som, že program tam uviedol aj pracovníčku na ďalšej MD a v tom bol aj problém, že vraj neni správna výnimka vymer. základu. Ako sa má ošetriť táto pani na ďalšej MD v spracovaní miezd? Ďakujem.
petovsan
09.02.08,19:57
Práve som spracovala mzdy za 01/2008 na najnovšej verzii Olympu a potrebovala by som elektr. prihlásiť nového zamestnanca.
V staršej verzii som jednoducho urobila mesačnú uzávierku, hodilo ma do obdobia 02/2008 a zadala som generovať export pre soc. poisťovňu, lenže teraz, keď zadám príkaz vykonať mes. uzávierku, tak ju program urobí, lenže mi už neprestaví obdobie na 02/2008 a tabuľka (kde boli predtým mená zamestnancov) mi zostane prázdna.
Robím niečo zle??? :eek: Alebo by to mohlo byť tým, že by v novej verzii mali nejakým spôsobom nastavené, že pokiaľ nie je ukončený daný mesiac, tak soft za tento mesiac neumožní spracovať mzdu???
tonkat
09.02.08,20:55
Prosím o radu: Odoslala som elektronicky výkaz do sociálnej poisťovne a vypísal mi chybu. Zistila som, že program tam uviedol aj pracovníčku na ďalšej MD a v tom bol aj problém, že vraj neni správna výnimka vymer. základu. Ako sa má ošetriť táto pani na ďalšej MD v spracovaní miezd? Ďakujem.

Prosím vás, môže takto vyzerať príloha pre zamestnankyňu na ďalšej materskej dovolenke? V tom riadku "neplatí" som mala kvačky, ale mi to nechcelo zobrať do el. podateľne, tak som ich vypla :Da už mi to zobralo. Vymeriavací základ je všade 0. Myslíte, že to mám dobre?

Por. č. 36 Rodné č. xxxxxx/xx Výnimka VZ 0 Počet dní 31

NP SP IP PvN UP GP RFS

Neplatí
Oprava
tonkat
10.02.08,14:32
Nikto neporadí??!!??
ZEvina
14.02.08,09:52
Mám k vám aj ja jednu otázočku: Zistila som, že som jednému pracovníkovi zadala za január o jeden odpracovaný deň viac, ako som mala (neodpočítala som deň dovolenky), takže odpracoval miesto 23 - 24 dní. Všetky výkazy a príkazy na úhradu som už odoslala. Ak to mám teraz opraviť? Ďakujem za radu.
ZEvina
14.02.08,11:47
Nikto nerobil opravu vo výplate v OLYMPE?:confused:
veronikasad
14.02.08,11:49
Nikto nerobil opravu vo výplate v OLYMPE?:confused:
čo konkrétne potrebuješ ?
ZEvina
14.02.08,12:01
Mám k vám aj ja jednu otázočku: Zistila som, že som jednému pracovníkovi zadala za január o jeden odpracovaný deň viac, ako som mala (neodpočítala som deň dovolenky), takže odpracoval miesto 23 - 24 dní. Všetky výkazy a príkazy na úhradu som už odoslala. Ak to mám teraz opraviť? Ďakujem za radu.

Ako to mám opraviť v OLYMPE a či treba poslať opravné výkazy?
veronikasad
14.02.08,12:25
Ako to mám opraviť v OLYMPE a či treba poslať opravné výkazy?
Prepáč, nepostrehla som predchádzajúci príspevok. Ak ešte nebola mzda vyplatená, príp. pracovník je ochotný naviac vyplatenú mzdu vrátiť, otvor si účtovné obdobie január, zmaž celú výplatu a vygeneruj ju znovu. Neviem ako sa ti to mohlo stať, lebo keď dáš kod dovolenky /myslím, že je to 310/ a zadáš konkrétny deň, odpracovaný deň ti vymaže a automaticky zníži základnú mzdu. Vytlač nové výkazy a pošli do ZP a SP ako opravné. Opravu musíš na výkaze urobiť ručne /premazať/. /opravou som myslela len políčko na výkaze - opravný/.

--------
Veronika
Aňuška
14.02.08,12:28
Práve som spracovala mzdy za 01/2008 na najnovšej verzii Olympu a potrebovala by som elektr. prihlásiť nového zamestnanca.
V staršej verzii som jednoducho urobila mesačnú uzávierku, hodilo ma do obdobia 02/2008 a zadala som generovať export pre soc. poisťovňu, lenže teraz, keď zadám príkaz vykonať mes. uzávierku, tak ju program urobí, lenže mi už neprestaví obdobie na 02/2008 a tabuľka (kde boli predtým mená zamestnancov) mi zostane prázdna.
Robím niečo zle??? :eek: Alebo by to mohlo byť tým, že by v novej verzii mali nejakým spôsobom nastavené, že pokiaľ nie je ukončený daný mesiac, tak soft za tento mesiac neumožní spracovať mzdu???
Už je nová verzia 8.01, ktorá toto porieši.
ZEvina
14.02.08,12:56
Ďakujem Veronika, za radu, chcem sa ešte spýtať, či sa dá v OLYMPE zadať ten rozdiel mínusom (preplatok na mzde za 1/08) do výplaty za 2/08, lebo peniaze som mu už poslala na účet a tiež rozdiel (tým pádom som mala do SP a ZP odviesť menej, či to mám odrátať z odvodu za 2/08. Ešte raz vďaka.
veronikasad
14.02.08,13:22
Ďakujem Veronika, za radu, chcem sa ešte spýtať, či sa dá v OLYMPE zadať ten rozdiel mínusom (preplatok na mzde za 1/08) do výplaty za 2/08, lebo peniaze som mu už poslala na účet a tiež rozdiel (tým pádom som mala do SP a ZP odviesť menej, či to mám odrátať z odvodu za 2/08. Ešte raz vďaka.

Nezadávala by som to do výplaty za 2/08, iba ak zrážku so súhlasom zamestnanca. Pokial ešte neboli urobené výplaty za ďalší mesiac, urob si opravné za január ako som písala vyššie a rozdiel v čistej mzde nech ti zamestnanec vráti do pokladne. To je najjedoduchší spôsob - ak s tým zamestnanec bude súhlasiť.

--------
Veronika
ZEvina
09.06.08,06:38
Robím mzdy za máj 2008 a program mi ukazuje pri mesačnom plate od 1.5. do 30.5.Keď sa pozdriem do kalendára, tak tam je nastavené dobre - 31.5. Chcela som to opraviť pri výpočte, ale automaticky mi vypíše miesto 22 dní 31. Neviete mi poradiť, čím to je a kde by som to mohla nastaviť správne? Verziu mám 8.20. Vďaka Eva
ZEvina
09.06.08,07:20
Mala by som ešte jednu otázočku: Tu niekde som čítala (nemôžem to nájsť), že darca krvi má nárok na § dva dni. Pod akým kódom sa uvádza v mzde? Tak ako ošetrenie alebo vyšetrenie zamestnanca 361? Vďaka Eva.
liba2
09.06.08,20:08
Robím mzdy za máj 2008 a program mi ukazuje pri mesačnom plate od 1.5. do 30.5.Keď sa pozdriem do kalendára, tak tam je nastavené dobre - 31.5. Chcela som to opraviť pri výpočte, ale automaticky mi vypíše miesto 22 dní 31. Neviete mi poradiť, čím to je a kde by som to mohla nastaviť správne? Verziu mám 8.20. Vďaka Eva


Mala by som ešte jednu otázočku: Tu niekde som čítala (nemôžem to nájsť), že darca krvi má nárok na § dva dni. Pod akým kódom sa uvádza v mzde? Tak ako ošetrenie alebo vyšetrenie zamestnanca 361? Vďaka Eva.
Neviem ti dať odbornú radu i keď používam Olymp.
Ale zaručene ju dostaneš "z prvej ruky" tu: 041/7071041 (autor programu). Ja to takto riešim vždy keď treba :) .
ZEvina
17.06.08,05:40
1. Tak som to vyzistila a keby to niekto potreboval, tak:
Program uvádza dni od prvého pracovného dňa (aj keď je sviatok) do posledného pracovného dňa. Ak posledný kalendárny deň pripadne na sobotu alebo nedeľu, tak ho neuvádza.
2. darovanie krvi sa uvádza pod kódom 360.
Môžem potvrdiť, na č.t., ktoré uviedla liba2 je veľmi milá a ochotná pani.
Kathryn
10.07.08,20:35
Ako riešite v Olympe - pracovník má hodinovú mzdu. Každý mesiac dostane odmenu, ktorá sa počíta ako percento zo mzdy za odpracované hodiny Takže keď má náhradu mzdy za dovolenku, sviatok ...., táto odmena sa z tejto čiastky nepočíta. Ako zadať v programe, aby mi to správne počítal. Ďakujem.
liba2
11.07.08,06:03
Ako riešite v Olympe - pracovník má hodinovú mzdu. Každý mesiac dostane odmenu, ktorá sa počíta ako percento zo mzdy za odpracované hodiny Takže keď má náhradu mzdy za dovolenku, sviatok ...., táto odmena sa z tejto čiastky nepočíta. Ako zadať v programe, aby mi to správne počítal. Ďakujem.
Neviem či niekto poradí, je to menej zaužívaná forma odmeňovania.
Odporúčam ti zavolať Kros-Olymp: 041/7071041, polož im túto otázku a ihneď ťa navedú na spôsob ako to máš zapísať do programu, resp. dostaneš info, či je vôbec možné v programe takúto formu odmeňovania zadať (vlastná skúsenosť).
Heleč
09.10.08,19:15
Náhodou tu nieje nikto kto robí teraz výplaty?

Za invalida mi vypočítal normálne odvody a neviem čo s tým....
Paula
09.10.08,19:56
Máš v personalitike (pracovné údaje) zadaný druh dôchodku a dátum jeho priznania?
Ďalej v mzdových údajoch treba zafajknúť, že je poberateľom daného dôchodku.
Heleč
10.10.08,04:37
Dík. Už som včera nevládala ani myslieť.

Mám to zakliknuté, veď doteraz ten výpočet bol bez problémov. Brnkne do Krosu, že čo sa mohlo stať. Lebo zachvílu musím pustiť mzdy.
csi
22.10.08,11:34
Dobrý deň, mám otázku...Či niekde v Olympe sa zobrazí príspevok zo SF na stravu pre zamestnanca?
sway
22.10.08,15:33
Dobrý deň, mám otázku...Či niekde v Olympe sa zobrazí príspevok zo SF na stravu pre zamestnanca?

Veru nezobrazí, treba ho ručne zadať.;)
csi
23.10.08,07:46
Neviem ho zadať ako to mám spraviť...dakujem
sway
23.10.08,07:56
Neviem ho zadať ako to mám spraviť...dakujem

V tejto veci nefunguje vôbec nejaká automatika, musíš si vypočítať náhradu za stravenky - ja používam tabuľku v Exel (priložím Ti ju), kde si vypočítaš sumu náhrady za stravenky a to v členení zamestnávateľ, zamestnanec, príspevok zo SF.
Potom zamestnancovi strhneš v mesačnej výplate zrážku za stravu - podľa tabuľky koľko ti vyšlo na zamestnanca a vo výplate cez kód 521 - nepeňažný príspevok zo SF zadáš zamestnancovi do výplaty výšku príspevku zo SF.;)
csi
23.10.08,08:18
[quote=sway;851774]V tejto veci nefunguje vôbec nejaká automatika, musíš si vypočítať náhradu za stravenky - ja používam tabuľku v Exel (priložím Ti ju), kde si vypočítaš sumu náhrady za stravenky a to v členení zamestnávateľ, zamestnanec, príspevok zo SF.
Potom zamestnancovi strhneš v mesačnej výplate zrážku za stravu - podľa tabuľky koľko ti vyšlo na zamestnanca a vo výplate cez kód 521 - nepeňažný príspevok zo SF zadáš zamestnancovi do výplaty výšku príspevku zo S

...už to chápem, ďakujem veľmi pekne
csi
23.10.08,12:05
[quote=sway;851774]V tejto veci nefunguje vôbec nejaká automatika, musíš si vypočítať náhradu za stravenky - ja používam tabuľku v Exel (priložím Ti ju), kde si vypočítaš sumu náhrady za stravenky a to v členení zamestnávateľ, zamestnanec, príspevok zo SF.
Potom zamestnancovi strhneš v mesačnej výplate zrážku za stravu - podľa tabuľky koľko ti vyšlo na zamestnanca a vo výplate cez kód 521 - nepeňažný príspevok zo SF zadáš zamestnancovi do výplaty výšku príspevku zo SF.;)

ak sa nenahnevate tak sa ešte spýtam.. Keď zadám vo výplate kod 521 ako prispevok zo SF na stravu tak mi ho vo výplate program počíta ako zdaniteľný príjem. Je to správne?
sway
23.10.08,12:32
[quote=sway;851774]V tejto veci nefunguje vôbec nejaká automatika, musíš si vypočítať náhradu za stravenky - ja používam tabuľku v Exel (priložím Ti ju), kde si vypočítaš sumu náhrady za stravenky a to v členení zamestnávateľ, zamestnanec, príspevok zo SF.
Potom zamestnancovi strhneš v mesačnej výplate zrážku za stravu - podľa tabuľky koľko ti vyšlo na zamestnanca a vo výplate cez kód 521 - nepeňažný príspevok zo SF zadáš zamestnancovi do výplaty výšku príspevku zo SF.;)

ak sa nenahnevate tak sa ešte spýtam.. Keď zadám vo výplate kod 521 ako prispevok zo SF na stravu tak mi ho vo výplate program počíta ako zdaniteľný príjem. Je to správne?


áno je ;)
cleonka
23.10.08,12:48
Prosím - ako zadať do personalistiky OLYMP vyňatie na rodičovskú dovolenku tak, aby sa mi to správne zaradilo aj do RLFO
Ďakujem
Aňuška
23.10.08,12:59
[quote=csi;852023]


áno je ;)

Príspevok zo SF na stravný lístok sa nezdaňuje.
Preto sa zložka mzdy 521 nepoužije.
Aňuška
23.10.08,13:02
Prosím - ako zadať do personalistiky OLYMP vyňatie na rodičovskú dovolenku tak, aby sa mi to správne zaradilo aj do RLFO
Ďakujem
Postup:
- personalistika
- pracovné pomery
- pridaj
- vyňatie z PP
- ďaľšia materská dovolenka
cleonka
23.10.08,13:03
Aňuška, srdečná vďaka.
VERONIKA6
07.11.08,06:19
Od januára 2009 mám prejsť z PROFITU na OLYMP. Máte s ním niekto skúsenosti? Vďačná budem za každú radu. Ako reagujú na zmeny zákonov?
Zasielajú opravné verzie? V tomto roku som prešla na PROFIT a teraz riaditeľ nariadil všetko zmeniť na KROS. Čo robíte ručne, čo sa nedá v programe. PROFIT bol veľmi dobrý. TREXIMU a iné štatistiky robí?
sway
07.11.08,06:24
Od januára 2009 mám prejsť z PROFITU na OLYMP. Máte s ním niekto skúsenosti? Vďačná budem za každú radu. Ako reagujú na zmeny zákonov?
Zasielajú opravné verzie? V tomto roku som prešla na PROFIT a teraz riaditeľ nariadil všetko zmeniť na KROS. Čo robíte ručne, čo sa nedá v programe. PROFIT bol veľmi dobrý. TREXIMU a iné štatistiky robí?

Kros je výborný, upgrade na nete aktuálne, všetky zmeny obratom zaradia do Sw, ručne nerobíme nič. Ja som veľmi spokojná. Myslím že je aj demo na www.kros.sk, nakukni tam.;)
VERONIKA6
07.11.08,06:33
Kros je výborný, upgrade na nete aktuálne, všetky zmeny obratom zaradia do Sw, ručne nerobíme nič. Ja som veľmi spokojná. Myslím že je aj demo na www.kros.sk (http://www.kros.sk), nakukni tam.;)
A čo tie štatistiky?
Aňuška
07.11.08,08:14
A čo tie štatistiky?
Cez Olymp si môžeš vytvoriť export ISCP a vytvorené súbory si
potiahneš do Treximy.
ZEvina
07.11.08,09:55
[quote=sway;852042]

Príspevok zo SF na stravný lístok sa nezdaňuje.
Preto sa zložka mzdy 521 nepoužije.

až ma heglo, že robím niečo zle! Ja používam 521 len ak zam-ci dostávali Tesco poukážky k Vianociam.
Dáva sa teda tá položka 521 alebo nie?
ZEvina
07.11.08,09:57
Cez Olymp si môžeš vytvoriť export ISCP a vytvorené súbory si
potiahneš do Treximy.

Aňuška, prosím Ťa, ako to robíš? Mne cez ten export vyhodilo dáke čísla natlačené vedľa seba. Nastavuje sa tam niekde niečo?
Aňuška
07.11.08,10:13
[]

až ma heglo, že robím niečo zle! Ja používam 521 len ak zam-ci dostávali Tesco poukážky k Vianociam.
Dáva sa teda tá položka 521 alebo nie?

Ak ide o nepeňažný príjem zo SF napr. mikulášske balíčky, kolekcie, tesco-poukážky atď., tak používam 521, aby mi tento príjem zdanilo.
Stravné lístky sa nezdaňujú, takže sa 521 nepoužije.
Aňuška
07.11.08,10:27
Aňuška, prosím Ťa, ako to robíš? Mne cez ten export vyhodilo dáke čísla natlačené vedľa seba. Nastavuje sa tam niekde niečo?

Cez - Organizácia
- Podnik
- Iné
nastavíš Údaje potrebné pre štatistické zisťovanie a samozrejme musíš
mať vyplnené údaje o podniku a ŠKEČ.

Cez Export ISCP si uložíš 2 súbory (napr. za tretí štrťrok MI_308 a MZDY_308). Potom si cez wwwportál Treximy tieto súbory natiahneš a pracuješ s nimi - kontroluješ,opravuješ atď.
VERONIKA6
10.11.08,06:28
Ešte mám jeden dotaz. Keď je nejaká zmena a posielajú opravnú verziu, je
k nej aj sprievodný list? A akým spôsobom oznamujú, že je opravná verzia?
VERONIKA6
10.11.08,07:07
Ešte mám jeden dotaz. Keď je nejaká zmena a posielajú opravnú verziu, je
k nej aj sprievodný list? A akým spôsobom oznamujú, že je opravná verzia?
Pripomínam sa.
Martasch
10.11.08,07:28
Ešte mám jeden dotaz. Keď je nejaká zmena a posielajú opravnú verziu, je
k nej aj sprievodný list? A akým spôsobom oznamujú, že je opravná verzia?


Ku každej verzii je sprievodný list a je v ňom uvedené, čo je zmenené a doplnené.
VERONIKA6
10.11.08,07:41
Ku každej verzii je sprievodný list a je v ňom uvedené, čo je zmenené a doplnené.
Ďakujem za odpoveď. Mám troška obavy, nakoľko som v marci prešla na PROFIT a teraz riaditeľ rozhodol, že všetko bude od KROSU od januára, čiže v januári budem mať nový prázdy program OLYMP, kde musím nahrať skoro 60 ľudí. Neviem si to predstaviť, ako ukončím rok a porobím ročné zúčt. dane, zdravotného poistenia, keď v OLYMPE nebudem mať prenesené údaje, všetkých ľudí musím znovu nahrať a SOFTIP PROFIT mi už nebude posielať aktualizácie. Keď som prechádzala na PROFIT , pracovníčka SOFTIPU mi spravila konverziu databáz. Teraz budem mať čistý nový program.
Aňuška
10.11.08,09:03
Ešte mám jeden dotaz. Keď je nejaká zmena a posielajú opravnú verziu, je
k nej aj sprievodný list? A akým spôsobom oznamujú, že je opravná verzia?

Keď budeš odoberať nové verzie poštou na CD, posielajú k tomu aj sprievodný list.
Nové verzie si však môžeš sťahovať aj cez internet a tam si aj pozrieť a stiahnuť aj novinky.
Tiež sa môžeš prihlásiť na zasielanie noviniek cez email. Je to bezplatná služba, vždy vieš dopredu, čo sa chystá, aké budú školenia, oznámenie o novej verzii atď.
VERONIKA6
11.11.08,08:06
Keď budeš odoberať nové verzie poštou na CD, posielajú k tomu aj sprievodný list.
Nové verzie si však môžeš sťahovať aj cez internet a tam si aj pozrieť a stiahnuť aj novinky.
Tiež sa môžeš prihlásiť na zasielanie noviniek cez email. Je to bezplatná služba, vždy vieš dopredu, čo sa chystá, aké budú školenia, oznámenie o novej verzii atď.
Ďakujem za odpoveď.
liba2
11.11.08,08:26
Ďakujem za odpoveď. Mám troška obavy, nakoľko som v marci prešla na PROFIT a teraz riaditeľ rozhodol, že všetko bude od KROSU od januára, čiže v januári budem mať nový prázdy program OLYMP, kde musím nahrať skoro 60 ľudí. Neviem si to predstaviť, ako ukončím rok a porobím ročné zúčt. dane, zdravotného poistenia, keď v OLYMPE nebudem mať prenesené údaje, všetkých ľudí musím znovu nahrať a SOFTIP PROFIT mi už nebude posielať aktualizácie. Keď som prechádzala na PROFIT , pracovníčka SOFTIPU mi spravila konverziu databáz. Teraz budem mať čistý nový program.
Odporúčam ti kontaktovať sa s dodávateľom Olympu. Oni dokážu prevziať údaje z iných programov do svojich programov, takže ak by to bolo možné zo Softipu, tak si ušetríš hromadu času. Detto Omega. Treba s nimi konzultovať :).
VERONIKA6
11.11.08,08:37
Odporúčam ti kontaktovať sa s dodávateľom Olympu. Oni dokážu prevziať údaje z iných programov do svojich programov, takže ak by to bolo možné zo Softipu, tak si ušetríš hromadu času. Detto Omega. Treba s nimi konzultovať :).
Práve, že tu bola ich pracovníčka a som sa jej na to pýtala a povedala mi, že údaje neprenesú, že musím všetkých pracovníkov znovu nahrať.
saglucka
13.11.08,08:52
Ahojte,
začínam pracovať s programom Olymp a mám jednu otázočku.
Ktorú položku v zložkách mzdy mám použiť v prípade, že ide o 1% z obstarávacej ceny auta zamestnanca, ktorý ho používa aj na súkromné účely? A ako by som tam zadala súkromný benzín za mesiac ak z neho platia daň.
Ďakujem!
Lucia
Aňuška
14.11.08,09:05
Ahojte,
začínam pracovať s programom Olymp a mám jednu otázočku.
Ktorú položku v zložkách mzdy mám použiť v prípade, že ide o 1% z obstarávacej ceny auta zamestnanca, ktorý ho používa aj na súkromné účely? A ako by som tam zadala súkromný benzín za mesiac ak z neho platia daň.
Ďakujem!
Lucia

Na 1% z OC používam zložku mzdy 620 a na súkromný benzín zložku mzdy 610.
Airamz
15.11.08,16:03
Práve, že tu bola ich pracovníčka a som sa jej na to pýtala a povedala mi, že údaje neprenesú, že musím všetkých pracovníkov znovu nahrať.
Ja som minulý týždeň po dlhej dobe otvorila príručku priamo v programe - tam v obsahu pod heslom IMPORT je vysvetlený postup pri prenose databázy z programu SOFTIP.
Tak si myslím,že to ide, prípadne by som to ešte konzultovala priamo s "hotline"- vždy mi poradili. Mám poslednú aktuálnu verziu.

Nech sa prevod podari, načo údaje nahadzovať dvakrát.
apsgroup
04.01.09,14:19
Spracovávam mzdy za 12/2008, zamestnanec od 7/2008, min.mesacna mzda 8100,- Sk kazdy mesiac, teraz v 12/2008 má 10 dni dovolenky, priemer na dovolenku mám vypocitaný 46,60 Sk t.j. min.mzda na hodinu. Z poctu hodin a mzdy 8100,-Sk mi tten priemer vychádza menej, odmenovany je mesacnou mzdou. Je spravny prepocet dovolenky? Mzda mi teraz vysla 8307,-Sk teda viac ako mesacna minimalna mzda.
Ak je tu niekto kto mi vie poradit dakujem.
Beatrice
07.01.09,14:15
Dobrý deň, prosím Vás poraďte mi, spracovala som mzdy v Olympe za mesiac december dnes 7.1.2009 ešte v Skk, ale odvody si musím sama prerátať na eurá a odviezť? Ďakujem za pomoc.
ErikaDP
07.01.09,14:20
Daš vyganerovať prevodný príkaz obvyklým spôsobom. Ak zadaáš do dátumu vystavenia príkazu dátum aktuálny ( t.j. rok 2009), program automaticky prepočíta všetky položky na EUR.
Inak doporučujem prečítať si sprivodný líst, ktorý prišiel s Olympom k prechodu na EURO, okrem tohto sú tam aj iné užitočné info.
ormika
07.01.09,14:24
A zároveň musíš mať nainštalovanú verziu 9.00 a pekne vygeneruje príkaz na úhradu v EUR. Práve som tak dorobila mzdy.
Beatrice
07.01.09,14:27
Ja som zadala dnešný dátum, ale neprepočítalo mi to. Ja ešte nemám najnovšiu verziu stiahnutú, žeby preto?
Beatrice
07.01.09,14:28
Ďakujem, už som našla ďalší príspevok s odpoveďou.