marcel3
20.05.18,19:45
Vyrábam nejake stavebne materialy a snazim sa oslovovat velke stavebne firmy priamo, developerov atd.
Ako by ste ich oslovili ako priamo vyrobca? Mail, výstava zo stavebnymi materialmi, klopanie na dvere...?
Navstevoval som ich bez ohlasenia, proste priamo do firmy, recepcia, nakupca...
Cez 80% firiem som sa nedostal ani cez recepciu, a ked hej, bolo to viacmenej zbytocne...

Budem si velmi vážit kazde vaše skusenosti, rady...
marleau
20.05.18,17:47
čo máš pre mňa, pre drevostavby?
arizona
20.05.18,18:06
Je lepsie objednat sa vopred,ak budu mat zaujem.Nahle prepady,ci hromadne maily sa povazuju za otravne,malokto im venuje pozornost.
A navstevovat veltrhy a rozne prezentacne akcie a pod.

Vela rad najdes aj na nete... https://www.google.sk/search?q=ako+oslovit+firmy+a+zakaznikov%3F&oq=ako+oslovit+firmy+a+zakaznikov%3F&aqs=chrome..69i57.10356j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
marcel3
20.05.18,18:08
bohuzial pre drevostavby asi nie
ale dakujem za pozitivnu reakciu
marcel3
20.05.18,18:09
prezentacne akcie myslis co konkretne?
Na nete som vyhladaval vela krat podobne tematy, ale neviem ako to funguje pri velkych firmach ako developery atd, vnutorna struktura, kto je zodpovedny za odklepnutie nakupu atd
misoft
20.05.18,20:01
Bez predbežného ohlásenia sa nikdy nikam nedostaneš. Najskôr sa musia dohodnúť schôdzky, potom sa dá jednať.


Ako by ste ich oslovili ako priamo vyrobca? Mail - nevyžiadaná pošta = SPAM = žiadna odpoveď, výstava zo stavebnymi materialmi - využiť, ak sú nejaké väčšie prezentačné výstavy, klopanie na dvere... - už dupľom nie - môžeš i do zubov dostať?
Navstevoval som ich bez ohlasenia, proste priamo do firmy, recepcia, nakupca...
Cez 80% firiem som sa nedostal ani cez recepciu, a ked hej, bolo to viacmenej zbytocne... a ty sa čuduješ? Takýchto "otravných" tam mávajú dennodenne - takže takto si nikdy nikam nedostaneš. A ak to chceš takto robiť - tak sa tam nechávajú reklamné podklady (na recepcii) s ponukou, cenami a pod., aby sa mohli sami rozhodnť, či ťa ešte oslovia. Ale nasilu - viď vyššie, pokiaľ by mali ochranku, tak by sa to naplnilo (do zubov jedna dobre mierená).
marcel3
21.05.18,13:43
Diky za odpoved.
Ak teda spravne chapem, jedine tvoje rozumne navrhovane riesenie su vystavy, ano?
jslancik
21.05.18,15:09
si ukážkový príklad. vieš niečo vyrobiť, možno super vec v super cene, ale nevieš to predať.
najprv si urči svoju cieľovú skupinu - ideálne firmy, čo s tým priamo robia. Problémom ale môže byť certifikácia - stavebné firmy nemôžu robiť len tak s hocičím.
Chodiť po "developeroch" nemá zmysel. Im ponúknuť nejaký materiál nemá zmysel. oni všetko riešia cez subdodávateľov. Kritérium je najnižšia cena a bakšiš.
Ešte by si mohol osloviť projektantov, ale to je beh na dlhú trať.
skús sa najprv telefonicky dohodnúť s nákupcom prípadne konateľom firmy stretnutie ohľadom toho, čo by si mu chcel predstaviť. Stručne zhrň (to si treba špičkovo pripraviť) jedinečnosť a výhody svojho produktu.

Potom pri osobnom stretnutí to na neho rozbaľ.

Posielať ponuky mailom nemá zmysel, to nik nečíta. ani po telefonickom "schválení" zaslania mailu.
arizona
22.05.18,04:27
Nepises,o aky produkt sa jedna,kde sa da vyuzit,takze tazko radit konkretne,co je pre teba vyhodnejsie. Tiez nechapem, preco si sa vrhol hned na velke firmy,developerov a pod.,ked nemas ziadne skusenosti.Takato cielova skupina je uz trochu "ina liga".../to je na inu, dlhu debatu/. Mozno by si mal zacat niekde inde.Napr.u mensich firiem,kde sa nemusis prebijat cez recepcie,ale jednas priamo s majitelom, ci nakupcom.Alebo oslov nejake predajne,co predavaju stavebne materialy. Mozno si sikovny vo vyrobe niecoho,ale ak nerozumies marketingu,treba sa dovzdelavat aj v tomto smere.Alebo,dalsou moznostou je zamestnat nejakeho sikovneho cloveka,ktory ma nejake skusenosti a prax a bude vediet chodit v takychto "veciach"...
jslancik
22.05.18,04:47
neopakuj :)
felix1
22.05.18,05:08
Skôr ako sa dostaneš do platobnej neschopnosti, poobzeraj sa po niekom kto je na trhu a predáva iné produkty, ale tvojim teoretickým odberateľom. Je to najrýchlejšia možnosť naskočiť na trh.
Je na tebe ako sa s ním dohodneš ( výrazný motivačný podiel na obrate, predaj časti podielu v tvojej firme a.p.). Všetky ponúkané riešenia majú svoje riziko, ale bez toho sa nedá podnikať. Prever si platobnú serióznosť zmluvného predajcu a dobre zvažuj každý podpis na zmluve.
marcel3
22.05.18,20:26
Dakujem uprimne za odpoved, dobry pohlad.
marcel3
22.05.18,20:27
To je super napad, nestretol som sa este s tym, ale skusim nad tym pouvazovat ako by som to vedel spravit.
marcel3
22.05.18,20:29
na velke firmy som sa vrhol preto, lebo nemam konkurenciu, nikto to zatial nedistribuuje. A kedze si to priamo vyrabam sam, tak preto som si myslel ze mozem oslovovat priamo. Nechcem to predavat po par kusoch, radsej raz za cas, ale vo vacsom mnozstve.
Hlupy nazor?
arizona
23.05.18,07:07
Podla tvojich prispevkov vidiet,ze nemas ani "sajnu",ako to na Slovensku funguje...zial,aj tu funguje velka konkurencia a korupcia. Na to,aby si ta vobec vsimol nejaky velky developer potrebujes v tom vediet chodit.Takze ano,hlupy nazor...Napisem to tak "prosto"...Nakupca "alebo clovek,ktory rozhoduje od koho bude jeho firma kupovat" je v skutocnosti VELKY PAN. Ked nema z toho on sam nejaky profit,tak kasle na to, ze tvoj vyrobok je jedinecny ny trhu...
marcel3
23.05.18,21:33
Vies co, ano nemam sajnu. Preto sa tu pytam. Miesto konkretne kde beham po zakaznikoch je Kuwait. Myslim si ze to tu trochu inak funguje ako na Slovensku, ale diky, aj ten tvoj nazor mi trochu pomohol.
arizona
24.05.18,05:48
To mas pravdu, neviem,ako to chodi v Kuvajte...a nechcela som sa ta dotknut,pisala som to s dobrym umyslom :-)