sway
16.11.04,13:54
Prosííím milú poradu o pomoc:
mám zahraničnú DF na členský poplatok v medzinárodnej "komore"- neviem presne tú inštitúciu ako člen jazykových škôl.
Fakturujú mi z ČR včetne DPH - čo s tým?, už nemám brať na DPH ohľad? a dať to celé na 548 ??,
Som z celej DPH dosť na nervy, nakoľko som si pôvodne myslela, že ak náhodou neviem celkom presne čo so ZDF, tak ju jednoducho zdaním na vstupe i výstupe a nemôžem nič pokaziť, čo bol nehorázny omyl, nakoľko mi auditorka povedala, že mala dosť prípadov daňových kontrol už po 1.5.2004 a ak niečo nebolo OK, tak odpočet penalizovali ako neoprávnený a odvod nechali že smola, alebo ak mala byť v DPH dali dodaniť a odpočet že si neuplatnili majú smolu, čiže im ostalo len dodanenie, jednoducho firma vždy na tom bola zle, tak sa bojím, lebo pri Zahr.DF sú to veľké sumy, tak teraz maturujem nad každou došlou faktúrou.
poraďte ak viete. :mad:
Susan
16.11.04,14:55
Nemôžete požiadať o zaslanie opravenej faktúry?
sway
16.11.04,17:40
Už som konzultovala aj inde - telefonom a zase som sa dozvedela, že je možné aby mi z členského štátu fakturovali aj s ich DPH - čo som si teda nemyslela - vraj podľa zákonov o DPH príslušného čl.štátu...00 a ja to mám dať celé do nákladov..., tak to takto spravím. ale dík.
matuma
13.03.10,13:19
Teraz v r. 2010 som dostala faktúru za členský poplatok z iného štátu EU. Faktúra je bez DPH. Mám urobiť samozdanenie? Vie mi niekto povedať aká je to služba? Podľa § 15 ods.1 alebo podľa § 16 ods.16, 17? Díky.
vaneta
26.03.10,08:28
Teraz v r. 2010 som dostala faktúru za členský poplatok z iného štátu EU. Faktúra je bez DPH. Mám urobiť samozdanenie? Vie mi niekto povedať aká je to služba? Podľa § 15 ods.1 alebo podľa § 16 ods.16, 17? Díky.

Aj mňa by to zaujímalo. Podlieha vôbec členské DPH? Mám faktúru za členské v európskej asociácii, na fa je uvedené, že neobsahuje DPH.
Podlieha členské samozdaneniu?
prosím ako ste to vyriešili.
Iva1
16.04.10,00:18
posuvam tuto temu. Mna by tiez zaujimalo clenske v nadnarodnej asociacii fakturovali mi ju s DPH. Je to spravne? Ak nie a podlieha samozdaneniu, ako mam postupovat? Samozdanit aj so sumou DPH? Fakturu urcite neprerobia. Dakujem
ibarc
11.10.12,06:22
posuvam tuto temu. Mna by tiez zaujimalo clenske v nadnarodnej asociacii fakturovali mi ju s DPH. Je to spravne? Ak nie a podlieha samozdaneniu, ako mam postupovat? Samozdanit aj so sumou DPH? Fakturu urcite neprerobia. Dakujem

Prosím, vie mi niekto poradiť aký je súčasný názor na túto problematiku?

Mám faktúru zo zahraničia (z Londýnskej asociácie) za členský príspevok: Prosím, čo s tým? Musím niečo robiť ohľadom DPH? Alebo členský príspevok nie je predmetom DPH a tak nič nemusíme robiť?

Ďakujem pekne za rady!
ibarc
11.10.12,06:25
Prosím, vie mi niekto poradiť aký je súčasný názor na túto problematiku?

Mám faktúru zo zahraničia (z Londýnskej asociácie) za členský príspevok: Prosím, čo s tým? Musím niečo robiť ohľadom DPH? Alebo členský príspevok nie je predmetom DPH a tak nič nemusíme robiť?

Ďakujem pekne za rady!

Len by som spresnila, že som si našla na Porade články k tejto problematike, kde sa v niektorých píše, že sa jedná o to, čo nie je predmetom DPH. Ale v tomto rozsudku sa však spomínajú členské a tak neviem, čo teraz:

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:62008CJ0037:SK:HTML

Prosím, poradíte? Samozdaňujem? (faktúru mám bez DPH).
ibarc
11.10.12,06:31
A čo § 32 ods.1 zákona o DPH?
ibarc
11.10.12,07:18
A aj toto som ešte našla:

http://www.a-tax.cz/pages/posts/dph-u-clenskych-prispevku-31.php

Prosím, poradíte?