E_vita
21.05.18,14:14
Pracujem u troch lekarov a s kazdym mam uzavretu dohodu o pracovnej cinnosti. Je nejaka moznost sporit si dobrovolne na matersku dovolenku a dochodok, ked zamestnavatel nechce prehodnotit zmluvu a zamestnat ma ako zamestnanca? Su nejake moznosti dobrovolneho platenia? Dakujem
Katy a R
21.05.18,12:24
predpokladám, že to máš všetky príjmy pravidelné a nie si ID - takže máš tri poistenia povinné aj nemocenské aj dôchodkové, aj PvN) - ak splníš podmienky - tak nárok by si mala mať na materské zo všetkých poistení .
Súbeh dobrovoľného nemocenského poistenia s povinným nie je možný (materské).
Inak je to s dôchodkovým poistením (SD,ID) - tam súbeh je možný - ak veľmi chceš, môžeš sa prihlásiť ... ale ako mladá kočka neviem načo by si to riešila (to ber len ako môj názor;))
E_vita
21.05.18,12:51
Dakujem za odpoved. Ako dohodarka som predpokladala, ze narok na matersku nemam ziadny. A co sa mysli tym ak splnim podmienky?
Katy a R
21.05.18,12:54
zákl. podmienka - 270 dní poistenia za posledné 2 roky. Pozri si na výpl páske, či tam máš aj nemocenské poistenie (záleží od typu dohody)
E_vita
21.05.18,13:02
Na vyplatnej paske mam nemocenske poistenie. Tym padom uz len staci splnit podmienku 270 dni a vvyska materskej sa vypocita podla prijmov z troch dohod, respektive ich scitanim?
Katy a R
21.05.18,13:08
v podstate áno - v každom poistení treba splniť podmienky (každé sa posudzuje samostatne) a VZ na nem poistenie je dôležitý. - kuk zák oSP (a preštuduj tu príspevky o materskej dávke - je ich tu habadej☺
E_vita
21.05.18,13:14
Na ženy, ktoré sú zamestnané na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru, t. j. dohoda o vykonaní práce, dohoda o pracovnej činnosti, dohoda o brigádnickej práci študentov, sa ustanovenia Zákonníka práce o materskej dovolenke nevzťahujú - to znamená, že tzv. dohodárky nemajú nárok na materskú dovolenku.

Potom to co pises nekoresponduje s tym, co som sa docitala na internete.
ivka70
21.05.18,13:15
to platilo, pokial sa neplatilo nemocenske poistenie aj z dohod ... cca do roku 2013 ...
Katy a R
21.05.18,13:23
treba si skontrolovať v zákone - že čo je pravda ;) materské je dávkou nemocenského poistenia. kto takéto poistenie nemá (nesplní podmienky), ani dávka nebude. píšeš, že máš - či ako?