viking001
21.05.18,16:15
Zdravim,
predaval som hlinikove disky cez inzertne portaly. Prihlasil sa mi na ne pan ze ma zujem. Este v ten den poslal kamarata, ten ich pozrel, prekontroloval, pofotil a foto poslal dotycnemu. Ten suhlasil ze ich zoberie ak spustim z ceny. Slovo dalo slovo, spustil som 50€ a hned si ich odviezol. Po tyzdni sa mi ozval, ze disky mu nesedia, chce ich vratit a ziada o vratanie penazi. Pride mi to dost divne, preco az po tyzdni. za tu dobu ich mohol v klude vymenit, poskodit, alebo hocico. Ked ich obzeral mohol si ich pomerat, alebo mohol volat este v ten den, resp. na druhy den nie po tyzdni. Ziadna zmluva neexistuje, bolo len podanie ruk. Moze v takomto pripade ziadat vratenie diskov a penazi? Viaze ma nieco okrem slusnosti tak ucinit? AKo som pisal, pride mi to velmi podozrive, internet je plny roznych chytrakov...
Dáša_
21.05.18,14:19
ani v normálnom obchode by ich nemohol vrátiť. Iba v oficiálnom internetovom obchode. Ak to nemáš internetový obchod a na diskoch nie je skrytá závada, tak nie.
misoft
21.05.18,14:25
Toto je dohoda medzi dvoma osobami mimo oficiálny obchodný styk (e-shop). Pre teba pravidlá e-shopu neplatia. Nie si povinný akceptovať "vrátenie" tovaru (navyše ak si spustil z ceny). Predávajúci si to prekontroloval, overil, kúpil - už nech s tým trápi on sám. Ani na súde by mu to neprešlo.
A slušnosť? Tú odlož bokom - bol si až dosť slušný (veď si zľavil).....
Chobot
21.05.18,15:39
Ako napísali predo mnou - nie si povinný ich zobrať späť.
veronikasad
21.05.18,15:42
Ide o nový tovar, ktorý si zaobstaral za účelom predaja ?
bodliak
21.05.18,15:45
Povedz mu, že teraz bude musieť on spustiť 50 eur, samozrejme, disky musia byť v rovnakom stave, v akom si ich predával.
viking001
21.05.18,15:47
islo o pouzivane hlinikove disky ktore som nepotreboval, tak som ich predal cez bazos. pan prisiel pozrel, popytal sa par veci, z ceny som pustil 50€, podlai sme si ruky aodisiel. a po tyzdni zrazu vola a chce ich vratit a peniaze naspat
misoft
21.05.18,15:49
Pošli ho do **** - ty nie si obchod. Nie si povinný prijať späť, poslať mu prachy.
Sisa 123
06.06.18,05:23
Dobrý deň. Podľa mňa ide len o ďalšieho špekulanta. Treba sa poučiť do budúcna a vždy si spísať kúpno - predajnú zmluvu do ktorej treba uviesť presný rozmer, celkové parametre a poprípade zoznam závad. Viem, že pokiaľ nie je notársky overená, nemá veľkú vážnosť, ale určite väčšiu, ako podanie ruky.
buchač
06.06.18,05:42
..." poslal kamarata, ten ich pozrel, prekontroloval, pofotil a foto poslal dotycnemu. Ten suhlasil ze ich zoberie ak spustim z ceny. Slovo dalo slovo, spustil som 50€ a hned si ich odviezol. Po tyzdni sa mi ozval, ze disky mu nesedia, chce ich vratit a ziada o vratanie penazi...."



Kamarát mohol byť automechanik, no nemusel byť.
Aj keby bol, tak vizuálne sa niektoré disky nedajú posúdiť, či sadnú alebo nie...do sa dá len nahodením disku.

Základné rozmery môžu súhlasiť...no aj napriek tomu je potrebné disk vyvložkovať krúžkom.



Mal by si byť slušný a peniaze vrátiť.
Internet je plný rôznych šmejdov a chytrákov, ktorí zneužijú neznalosť iných.



P.S.:

Vlastná skúsenosť potvrdzuje moje slová. Bývalé auto som tak mal...na to terajšie mi maník v pneuservise, kde som kupoval disky, dopasoval krúžky.
vicktor
06.06.18,07:23
"Internet je plny roznych chytrakov" - ak ti ich dovezie naspat neposkodene, tak to nebude chytrak, ale naopak - hlupak kupil co mu nepasuje.
Vziat ich naspat a vratit peniaze povazujem za nadmieru slusnosti. Nech da inzerat a preda ich dalsiemu, mozno aj so ziskom.