LenkaAd
22.05.18,06:28
Chcem sa spýtať ako presne je to s týždenným respektívne s mesačným pracovným fondom. Do konca mája pracujem v 2 zmennej prevádzke - denná a nočná. Ale od prvého júna prechádzáme na rannú a poobednú zmenu, a nočné sa rušia. Budeme mať zmeny rozdelené následovne:
Zamestnankyňa A.: Ranná, Ranná, Poobedná, Poobedná, Voľno, Voľno
Zamestnankyňa B.: Poobedná, Poobedná, Voľno, Voľno, Ranná, Ranná
Zamestnankyňa C.: Voľno, Voľno, Ranná, Ranná, Poobedná, Poobedná

tieto 4 dňové cykly sa budú opakovať.

Ale keď si spočítam zmeny, nevychádza mi počet hodín, lebo v niektoré mesiace odpracujem menej dní.
A ja sa chcem spýtať, či sa dá nejako zmeniť pracovný fond, respektíve pracovná zmluva, aby som nemusela chýbajúce hodiny nadrábať?
ivka70
22.05.18,05:28
V zmluve musis byt urceny tyzdenny pracovny cas. Ten sa da znizit, ak s tym obe strany suhlasia.
Tento musi byt pri nerovnomerne rozlozenom pracovnom case dodrzany priemerne za 4 mesiace, nie kazdy mesiac.
Ak zamestnavatel nenaplanuje dostpracovnych zmien tak, aby to priemerne sedelo, ide na dalsie hodiny o prekazku v praci na strane zamestnavatela - platenu priemernou mzdou.
LenkaAd
22.05.18,09:42
ďakujem za odpoveď
LenkaAd
22.05.18,09:45
Chcem sa ešte opýtať či mi konkrétne neviete napísať nejaký príklad ako by to v praxi vyzeralo. Aby som vedela ako to môžem predostrieť zamestnávateľovi?