scorp
22.05.18,07:59
Náš firemný mail zaplavujú správy typu: potvrďte opätovné zasielanie informačných mailov. Kedysi sme súhlasili so zasielaním ako firma, teda možno IČO atď.
Argument: Vraj je to so uplatnením GDPR.
Opakujem: V našom prípade ide právnickú osobu.

Otázka: Aké údaje môžu v zmysle GDPR použiť, keď všetko je uverejnené inde na webe, napr. orsr.sk. Študoval som zákon, nič také tam nie je. Ďakujem.
Mária27
22.05.18,16:40
Cieľom GDPR ako celoeurópskeho zákona o ochrane osobných údajov je zvýšiť úroveň ochrany osobných údajov a posilniť práva občanov Európskej únie v tejto oblasti.

Aj v predmete zákona 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajoch, účinného od 25.5.2018 je ochrana práv fyzických osôb pred neoprávneným spracúvaním ich osobných údajov (§ 1).

Možno sa domnievať, že posielajú maily automaticky všetkým, teda aj právnickým osobám. Ja som taký dostala ako fyzická osoba. Nič sa nestane, ak mail potvrdíte - budete dostávať ďalej, alebo neurobíte nič a nebudete od nich informácie dostávať.
Ing. Ľubomír Janoška
22.05.18,17:11
Súhlas s doručovaním ponúk nie je explicitne upravený v GDPR ani v zákone 18/2018.
Je upravený v zákone o elektronických komunikáciách č. 351/2011, ustanovenie § 62.
Tieto súhlasy si spameri mali pýtať už pred 6 1/2 rokmi.
Mária27
22.05.18,17:27
Vtedy sme im súhlas dali. Teraz sa všetci boja, že pôvodné súhlsy nie sú dostatočné, tak ich pýtajú znova na základe tzv oprávneného záujmu. .
scorp
23.05.18,13:04
Myslím, že je to naozaj tak. Nerozlišujú právnická, fyzická osoba.
Ale je zaujímavé, že som registrovaný na zopár e-shopoch, pričom súhlas neprišiel. Pravdou je, že som odklikol "súhlas", teda asi to je v poriadku.