KKH
22.05.18,13:31
Deti budú u mňa celý deň, budú tu aj jesť aj spať. Bude to podložené zmluvou s rodičom. Deti aj priestor budú poistené. Je možné to takto robiť? Aka zivnost to je? Kazdy hovori nieco ine a aj tu som hladala vela odkazov. Nedavajte mi do komentarov dalsie odkazy na ktorý nieje odpoved len debata.
JankaO
22.05.18,12:49
9603
Poskytovanie služieb osobného charakteru
KKH
22.05.18,20:25
ano ano presne, lenze pani z ministerstva vnutra v callcentre mi povedala ze ked to bude celodenne a budu tam jest ze to jednoducho nespada pod tuto zivnost a na tom istom ministerstve mi ina pani poradila presne tuto zivnost.
veronikasad
22.05.18,22:31
Náležitosti, ktoré musíte splniť, ak chcete opatrovať doma deti

Pripravte sa na poriadne kolečko po úradoch, ak si chcete vytvoriť vlastnú detskú skupinu:

- musíte sa zaregistrovať do registra poskytovateľov sociálnych služieb - požiadať o to na príslušnom VÚC

- predložiť samotnú žiadosť, preukázať bezúhonnosť, doložiť doklad o vzdelaní, cenník služby, údaje o finančných podmienkach s kalkuláciou nákladov, opis rozsahu a podmienok poskytovania odbornej činnosti, obslužnej činnosti alebo ďalšej činnosti, preukázať právny vzťah k priestorom (nájomnú zmluvu alebo vlastníctvo), povolenie hygieny, kolaudačné rozhodnutie a údaje o materiálnych podmienkach, v ktorých sa budete o deti starať

- VÚC si navyše vyhradilo právo prísť tieto priestory skontrolovať predtým, než sa začnete starať o deti

- vzdelanie by ste mali mať minimálne stredné odborné v odbore vychovávateľsko opatrovateľská činnosť, učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo alebo študijný odbor zdravotnícky asistent, alebo v príbuzných odboroch, prípadne vyššie vzdelanie. Ak máte iné vzdelanie, môžete si ho doplniť 220-hodinovým akreditovaným kurzom, ktorý si bohužiaľ musíte uhradiť

- momentálne si takto pri vlastnom dieťati môžete privyrobiť až 560 eur mesačne, ak sa postaráte o ďalšie dve deti. Môže to byť až 840 eur, ak nemáte vlastné deti a vezmete si do opatery deti tri, od januára až 4

- táto možnosť je tu pre rodičov, čo už s dieťaťom doma sú a chcú sa starať napríklad o deti kamarátky, alebo pre starých rodičov, ktorí majú viac vnúčat a tiež pre každého, kto chce opatrovať a splní podmienky

viac info : https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjci8i_rprbAhXpYJoKHV3lD9QQFggnMAA&url=https%3A%2F%2Fnajmama.aktuality.sk%2Fclanok%2F 256314%2Fako-doma-opatrovat-deti-a-zarabat-az-840-eur-odbornicka-radi-co-k-tomu-potrebujete%2F&usg=AOvVaw1_Od6ekXHR-ydryslYwp7B
KKH
24.05.18,05:44
toto plati pre deti do troch rokov max 3 v skupinke. čiže to veľmi nerieši moju situáciu kedže chcem deti od 3-7 a 5 v skupine. ale každpadne dakujem za vašu odpoveď.
KKH
24.05.18,05:45
tych 840 co pisete je len prispevok z uradu ktorý plati do 3 rokov dietata
korela
24.05.18,09:52
vieš, ja som tiež myslela na to, na čo veronikasad. z tvojho zadania nie je jasné, či budeš iba opatrovať, alebo to bude niečo ako škôlka, lebo v tom vidím rozdiel. a či už máš nejaké ped. vzdelanie. nemám predstavu, o aké deti ide celkovo, ani druh činnosti.
KKH
24.05.18,10:09
Pokial to je mozne chcem aby to bol moj sukromny priestor. 5 deti vo veku 3-7 rokov. Študujem pedagogicku.ako myslis druh cinnosti? Co chcem robit je mi jasne aj som to tu opisala, pytam sa pokial mi na to vie niekto odpovedat ako to zadefinovat voci statu :).
Oliwa
24.05.18,10:27
9603 Poskytovanie služieb osobného charakteru
V rámci živnostenského oprávnenia je možné vykonávať najmä tieto činnosti:
Činnosť astrológov a numerológov
Poskytovanie krátkodobej pomoci pri opatere detí a starších osôb
Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidla
Poznámka:
Jedná sa o činnosť spočívajúcu v poskytovaní osobnej služby majúcej charakter obsluhy (vedenia) cudzieho motorového vozidla a nie činnosť spočívajúcu v preprave osôb,
zvierat, vecí alebo zásielok dopravcom na základe zmluvy o preprave podľa vypracovaného prepravného poriadku a tarify alebo podľa dohodnutej trasy.
Poskytovanie služieb informátora
Poznámka:
V rozsahu živnostenského oprávnenia nie je možné vykonávať činnosti podľa zákona o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti).
Poskytovanie služieb pre rodinu a domácnosť - pranie a žehlenie, varenie, upratovanie, starostlivosť o záhradu
Prevádzkovanie erotického salónu
Prevádzkovanie verejných WC
Služby verejných nosičov a poslov
Služby traťového kormidelníka
Spracovávanie rodokmeňov
Vedenie domácnosti - obstarávanie nákupov a iných záležitostí súvisiacich s chodom domácnosti
Veštenie z karát a iných podkladov
https://m2b.sk/blog/volne-zivnosti-ake-to-su-plus-ich-zoznam - na stiahnutie MVSR
korela
24.05.18,11:36
Ja ti poviem pravdu, už som si to prečítala 5x, ale nie je mi stále jasné, či budeš opatrovateľka, alebo si zakladáš škôlku, kde potrebuješ aj ped. vzdelanie ukončené.
Lebo podľa mňa môžeš, vychádzajúc z tvojho textu, opatrovať deti v kuse aj 24 hod. podľa požiadaviek rodičov z rôznych dôvodov, otvoriť škôlku od rána po odchod posledného dieťaťa s popoludňajším spánkom, môžeš si založiť jazykovú škôlku, nejako inak špecializovanú škôlku, prácu iba s postihnutými deťmi, kde sú nároky zrejme iné.
Stravu budú deťom prinášať rodičia alebo budeš variť u seba?
Preto sa tu tápa, lebo si myslím, že aj iným to nie je celkom jasné, čo chceš vytvoriť. Či sa teraz už blížiš k záveru školy a chceš si sama vytvoriť miesto pre seba, lebo inak ti neukončenú asi neuznajú. A že budeš potrebovať poriadnu kopu potvrdení, je fakt, ale nemusí byť odradzujúci.
http://kurzopatrovaniadeti.sk/
opatrovania detí - akreditácia č. 32909/2017 Min.práce soc.vecí a rodiny SR
.
Kurz opatrovania detí je určený hlavne pre tých, ktorí pracujú alebo chcú pracovať:
S deťmi do troch rokov,
Alebo s deťmi do 6 rokov života, ak majú nepriaznivý zdravotný stav.
http://kurzopatrovaniadeti.sk/o-kurze?destination=node%3Fgclid%3DCjwKCAjwxZnYBRAVE iwANMTRXyrDJrBCh42RZG_dHI7xWPL9OVxhswGLVCAy2hWlMg4 SWSOwvzai-hoCdmUQAvD_BwE

Byť tebou, idem sa poradiť s niekým, kto podobný typ zariadenia už realizuje, alebo idem ev. si zavolám na Min. školstva, právny odbor, nasmerujú ťa na zákon.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Matersk%C3%A1_%C5%A1kola