deni111
23.05.18,11:36
Dobrý deň,


dcéra je v 7.ročníku. Doteraz všetko ako tak išlo, tento školský rok je katastrofa. Zhoršila si prospech, každý je zlý a nechápe ju, rovnako doma ako v škole, lietajú jej nálady na emocionálnej horskej dráhe a nám s mužom sa z toho točí hlava. Poraďte mi tipy, ako prežiť pubertu a byť stále v dobrom vzťahu s dieťaťom a pritom nebyť jeho úhlavným nepriateľom...okrem toho v škole sa im menia učitelia počas tohoto školského roka a na ďalší rok im má prísť nový(á) učiteľ/ka matematiky, o ktorom netušíme zatiaľ vôbec nič. Ak ste už pubertu s dievčaťom prežili, viete mi povedať, koľko toto šialené obdobie so vzdorom a búchaním dverí trvá?
veľmi túži po psovi - dokáže zviera pomôcť pri pubertiakovi?
ivka70
23.05.18,09:45
Kedze kazde dieta je ine, tazko radit. Par vseobecnych rad najdes aj na nete, ale treba si najst svoju vlastnu cesticku.
To obdobie mozes trvat pol roka, rok, aj 5 rokov ....

PUBERTA alebo Ako môžu rodičia prežiť pubertu svojich detí (https://mamaaja.sk/clanky/dieta/puberta-alebo-ako-mozu-rodicia-prezit-pubertu-svojich-deti)
Kritická puberta: Návod na jej prežitie bez ujmy na zdraví (https://casprezeny.azet.sk/clanok/100146/kriticka-puberta-navod-na-jej-prezitie-bez-ujmy-na-zdravi)
10 rád, ako zvládnuť pubertu (https://prerodicov.sk/starostlivost/ako-zvladnut-pubertu/)
evuš
23.05.18,09:53
Ahoj, ja mám doma 3 ks takéhoto tvora, 2 dcéry vo veku skoro 18 a 16, syn má 14... Čo Ti poviem, dakedy je to na "slučku"...dakedy to u nás vypadá ako v talianskej domácnosti kríženej s voľnou prírodou :D:D:D
Vieš, pubertou si musí každý z nás prejsť, záleží dosť na doterajšej výchove a samozrejme aj na vzťahu medzi vami. Musia byť určité hranice, ktoré sa proste musia dodržať.
Treba byť dôsledný a zároveň láskavý a chápavý. U nás toto obdobie trvá už asi 6 rokov nepretržite, takže len sa obrniť trpezlivosťou, ono to prejde.. Teraz majú "žravé" obdobie, takže som stále na nákupoch a pri hrncoch a chladnička stále prázdna, a manžel mi vraví, že to už nebude dlho trvať a bude mi potom i ľúto...takže len trpezlivosť, láska a dodržiavanie určitých hraníc. Či Tvojej dcére pomôže psík, to teda neviem, my máme psíka /už druhého/ 11 rokov..musia chodiť s ním von, starať sa o neho, čo sa im občas nepáči, najmä, ak chcú zdúchnuť von s kamarátmi..ale keď si urobia svoje povinnosti, zase sa snažíme prižmúriť nad nimi oči my rodičia...veľa zdaru želám.
Inak, kedysi tu bola dobrá téma, tuším sa volala "Kto podojí kravu ?? ...bučí od rána..- tam som sa kedysi tak nasmiala a veľakrát nevychádzala z údivu, čo puberta dokáže spraviť z dosiaľ mierumilovných našich bábätiek, skoro až "monštrá", čo nás chcú utrápiť až k smrti :D :D - skús pokračovať v nej...
ivka70
23.05.18,09:58
Inak, kedysi tu bola dobrá téma, tuším sa volala "Kto podojí kravu ?? ...bučí od rána..- tam som sa kedysi tak nasmiala a veľakrát nevychádzala z údivu, čo puberta dokáže spraviť z dosiaľ mierumilovných našich bábätiek, skoro až "monštrá", čo nás chcú utrápiť až k smrti :D :D - skús pokračovať v nej...
Prikladam link na temu:
http://www.porada.sk/t125469-kto-podoji-kravu-buci-od-rana.html
deni111
23.05.18,11:07
super som sa zasmiala na aktuálnych aj "historických" zážitkoch s pubertiakmi...vďaka za tému...najviac sa mi páčila mama záškoláčka...to spravím nabudúce aj ja...:)
evuš
23.05.18,11:12
super som sa zasmiala na aktuálnych aj "historických" zážitkoch s pubertiakmi...vďaka za tému...najviac sa mi páčila mama záškoláčka...to spravím nabudúce aj ja...:)

ono vieš, život, takže i pubertu treba vždy trochu brať i s humorom ;)
Žabinka
23.05.18,11:44
poteším ťa, raz to určite skonči..:--- otázne je, kedy to raz nastane..:D u nás už konečne nastalo aj u poslednej nezbedy.. musím povedať, že sa skľudnila a dospela odkedy si našla frajera.. to bolo v 1. ročníku sš.. teraz si zase neviem zvyknúť na to že je dospelá, a teda tak aj žije svoj život.. už sa ma nepýta či smie, už mi len oznamuje.. ale, veď zvyknem si..;):D
bettylou
23.05.18,14:14
Spomeň si na seba, šak tvoja (vaša) je. Gény sa nezaprú. Hlavne rešpekt, kor aj sople sú.