daniek
11.08.06,10:39
dostali sme faktúru bez dph v zmysle § 46 za prepravu osôb. vstupuje mi základ dane na niektorý riadok daňového priznania? musím ju mať v evidencii dph alebo je mimo daňového priznania - ide o "tuzemský nákup služby oslobodenej od dane"
ďakujem
BOBY
11.08.06,09:53
dostali sme faktúru bez dph v zmysle § 46 za prepravu osôb. vstupuje mi základ dane na niektorý riadok daňového priznania? musím ju mať v evidencii dph alebo je mimo daňového priznania - ide o "tuzemský nákup služby oslobodenej od dane"
ďakujem
nevstupuje Ti ani do daňového priznania, ani do evidencie, pretože je to fa bez DPH
Jana Acsová
11.08.06,10:25
Do evidencie áno, lebo:

§ 70
Vedenie záznamov
(1) Platiteľ je povinný viesť podrobné záznamy podľa jednotlivých zdaňovacích období o dodaných tovaroch a službách a o prijatých tovaroch a službách; osobitne vedie záznamy o dodaní tovarov a služieb do iného členského štátu, o nadobudnutí tovaru z iného členského štátu, o prijatí služieb z iného členského štátu a o dovoze tovaru. V záznamoch sa uvádzajú údaje rozhodujúce pre správne určenie dane. Na účely odpočítania dane vedie platiteľ záznamy v členení na tovary a služby s možnosťou odpočítania dane, bez možnosti odpočítania dane a s možnosťou pomerného odpočítania dane. Platiteľ vedie záznamy aj o platbách prijatých pred dodaním tovarov a služieb a o platbách poskytnutých pred dodaním tovarov a služieb.
(5) Záznamy podľa odsekov 1 až 4 sa uchovávajú do konca kalendárneho roka, v ktorom uplynie desať rokov od skončenia roka, ktorého sa týkajú.

Čiže zahrnúť do evidencie ako prijatú službu oslobodenú od dane. Do daňového priznania sa predmetná služba nepremietne, tak ako jeuvedené v príspevku predo mnou.
daniek
11.08.06,10:29
presne to som si myslela v daňovom priznaní nato riadok neexistuje ale v evidencii by mal byť doklad zaznamenaný. Ďakujem
BOBY
11.08.06,10:47
Tak dík aj ja pani Acsová. Až teraz som si uvedomila, že je to §46 a nie plnenie bez DPH (teda od neplatcu).