cheeseburger
24.05.18,18:34
Dobry den, chcel by som sa spytat, ci existuje nejaka lehota aj na emailovu spravu, v ktorej som ziadal o informaciu, preco nie su dostupne iste sluzby poskytovane mestom vo stvrti v ktorej byvam. Najprv som dostal ihned odpoved, ktora bola uplne odveci a vobec neodpovedala na to, na co som sa pytal. Na ten som nasledne odpovedal 2x a ani raz som nedostal odpoved. Viem, ze pri ziadosti o informaciu existuje nejaka lehota do kolkych musi byt zodpovedana, no neviem ako je to pri emailovej komunikacii. Viete mi poradit? Dakujem za odpoved.
buchač
24.05.18,20:12
Mal si napísať klasikou formou.
Mal by si potvrdenie a mohol si týmto argumentovať.
Mail niekde a niekedy proste nie je braný v úvahu...
...a niekde a niekedy ani tá klasika.

...apropó...za určité informácie sa platí poplatok.
--------------------------------------

Teraz len dedukujem.
Možno si sa pýtal na info úplne od veci a preto si dostal aj náležitú odpoveď.
Zákon nerobí rozdiel v lehotách pri informáciách po podaní žiadosti rôznym spôsobom.
Zákon vraví aj o odpovedi...citujem :

Spôsob sprístupnenia informácií na žiadosť

(1) Informácie sa sprístupňujú najmä ústne, nahliadnutím do spisu vrátane možnosti vyhotoviť si odpis alebo výpis, odkopírovaním informácií na technický nosič dát, sprístupnením kópií predlôh s požadovanými informáciami, telefonicky, faxom, poštou, elektronickou poštou. Ak informáciu nemožno sprístupniť spôsobom určeným žiadateľom, dohodne povinná osoba so žiadateľom iný spôsob sprístupnenia informácie.


P.S.:
Link na zákon a ani jeho číslo nedávam...každý má nejaký prehliadač.
Jakubec
25.05.18,08:22
"Na ten som nasledne odpovedal 2x..."
Ak si odpovedal na odpoved z mestskeho uradu, moze sa stat, ze tvoja odpoved nie je povazovana za otazku. Ak tvoju odpoved nepovazuju za otazku v zmysle zakona o pristupe k informaciam, tak ti na Tvoju odpoved nikto nemusi odpovedat.