Zužu
09.08.05,10:04
Robím v programe PACIOLI - na výplatnej páske mi vykazuje : Prac. dní 20, Sviatok 1, ale sviatok neprepláca PP. Nemám vykázaný sviatok samostatnou sumou. Hrubá mzda = mesačná mzda. Keby som do pracovného kal. nenastavila sviatok tak by mi ho tam nebralo a vo výplatnej páske by bolo prac. dní 21. Ale prac. kal. vždy nastavím aj so sviatkami.
sonka1
11.08.06,09:34
Robím v programe PACIOLI - na výplatnej páske mi vykazuje : Prac. dní 20, Sviatok 1, ale sviatok neprepláca PP. Nemám vykázaný sviatok samostatnou sumou. Hrubá mzda = mesačná mzda. Keby som do pracovného kal. nenastavila sviatok tak by mi ho tam nebralo a vo výplatnej páske by bolo prac. dní 21. Ale prac. kal. vždy nastavím aj so sviatkami.


Pokiaľ je zamestnanec odmeňovaný mesačnou mzdou, sviatok sa považuje za odpracovaný a nevykazuje sa na VP samostatnou sumou, ako to bolo niekedy.
Evanka
16.08.06,12:11
Pokiaľ je zamestnanec odmeňovaný mesačnou mzdou, sviatok sa považuje za odpracovaný a nevykazuje sa na VP samostatnou sumou, ako to bolo niekedy.
Mzdárka nám vypočítala u zamestnanca odmeňovaného mesačnou mzdou Sk 15 000,- Základnú mzdu 14 286 a za sviatok Sk 715, čo je spolu Sk 15 001. Odvody vyšli 2 015 Sk, konečná suma v čistom 12 497 Sk. Bežne má v mesiaci 12 500 Sk. Ako to má byť teda správne? Podľa toho čo píše sonka, by mal dostať 12 500, ako každý iný odpracovaný mesiac, nie?
Samozrejme rozdiel je minimálny, ide mi iba o to, ako by sa to malo počítať správne....
Evanka
16.08.06,12:42
Dozvedela som sa od kompetentnej osoby, že je voľba na zamestnávateľovi, ako sa rozhodne preplácať sviatky. V programe sa táto voľba dá nastaviť....