coffie
27.05.18,21:48
Kde najdem register ochrannych znamok?Otvaram kaviaren , a som fyzicka osoba podnikatel, nazov prevadzy ktoru planujem dat existuje v zahranici a presne v tom istom jazyku, ako overim ake meno prevadzky mozem dat tu u nas v SR?
Onko
27.05.18,23:24
coffie
28.05.18,12:10
Dakujem som vdacna za link a tvoj cas , momentalne som nenasla nazov ktory planujem pomenovat kaviaren pod ochrannou znamkou, moze sa stat realne take ze medzi casom niekto moje meno prevadzky registruje pod ochrannu znamku a ja budem potrebovat zmenit nazov? Ako sa taketo veci mozu pripadne riesit ak sa stanu?
Onko
28.05.18,14:00
Na tej stránke je odkaz aj na európske ochranné známky, na Slovensku platia aj tie, nezabudnúť skontrolovať. Ak názov skutočne nie je chránený, je možné ho použiť aj bez registrácie. V budúcnosti by si nemal môcť nikto iný názov registrovať, ak už kaviareň či firmu s tým názvom budeš mať, nakoľko registrovať je možné len originálnu ochrannú známku, ktorú nikto nepoužíva, bez ohľadu na to, či ju má alebo nemá registrovanú. Bavíme sa samozrejme len o nejakom bežnom názve, nemožno zo zahraničia skopírovať len tak nejaký ich dizajn, alebo ak ten názov je nejaký špeciálny, nimi vymyslené extra slovo povedzme, to zase chráni autorský zákon.
coffie
28.05.18,15:18
Urcite mi vies poradit aj v takej situacii, ak meno prevadzky by som chcela dat take ktore uz existovalo pod ochranou znamkou v SR, ale od roku 2011 je jeho pravny stav "zaniknuta" bolo by v poriadku dat taketo meno mojej kaviarne? Pripadne ak chcem byt presvadcena o tom ze mena ktore sa rozhodnujem dat su bez ochrannej znamky ,vies poradit kto by pomohol pozriet sa na to v registri?