SlavkaS
11.08.06,12:56
Dobrý deň,

poprosím Vás o radu ako správne vypísať vyhlásenie na zdanenie príjmov FO zo závislej činnosti.

zamestnanec nastúpil do práce 15.8.2005 + na strane 2 vyhlásenia podpísal-tam kde je podpis zamestnanca.

Otázne

strana III.

Vyhlasujem, že v skutočnostiach uvedených vo vyhlásení nedošlo k ďalším zmenám

Na zdaňovacie obdobie: ? 2005 alebo 2006 dátum: do konca januára 2006


IV:

Zmena zamestnávateľa...........nastala ku.....
dňu: čo sa tu vlastne uvádza?

Vopred všetkým ďakujem
Zoltán Kovács
11.08.06,11:12
Dobrý deň,

poprosím Vás o radu ako správne vypísať vyhlásenie na zdanenie príjmov FO zo závislej činnosti.

zamestnanec nastúpil do práce 15.8.2005 + na strane 2 vyhlásenia podpísal-tam kde je podpis zamestnanca.
To je správne, aj dátum treba doplniť
Otázne

strana III.

Vyhlasujem, že v skutočnostiach uvedených vo vyhlásení nedošlo k ďalším zmenám

Túto časť popisuje až v ďalšom roku, t.j. 2006, že nenastali žiadne zmeny oproti uvedením skutočnostiam pri nástupe. A to bude každý rok podpisovať kým je u vás zamestnaný a nie sú žiadne zmeny.


Na zdaňovacie obdobie: ? 2005 alebo 2006 dátum: do konca januára 2006


IV:

Zmena zamestnávateľa...........nastala ku.....
dňu: čo sa tu vlastne uvádza?

Túto časť podpisuje len vtedy keď v priebehu roka odchádza od vás a mení zamestnávateľa.

Vopred všetkým ďakujem

Hrubo označené sú odpovede
Dadena
11.08.06,11:18
Na tretej strane, v tabuľke zmeny vyznačí zamestnanec zmenu, ktorá sa udiala v danom období, napr.: narodenie dieťaťa, zmena adresy, rozvod a pod.., t.j. zamestnancovi sa narodilo dieťa dňa 12.07.2006, na ktoré si bude uplatňovať nárok na daňový bonus, túto zmenu vyznačí v tabuľke a samozrejme aj na prvej strane vyhlásenia v tabuľke 1. nezaopatrené dieťa + v b) § 33 sa podčiarkne, že si uplatňuje daňový bonus. Samozrejme musí spĺňať podmienky (mzda miminálne polovica z miminálnej mzdy) a predložiť rodný list dieťaťa.
Vo vyhlásení Vám potom každý rok do 31. 01. (tento dátum tam musí byť aj uvedený) na ďalšie zdaňovacie obdobie podpíše, že nenastali žiadne zmeny, napr. 31. 01. 2006 Vám to podpíše na zdaňovacie obdobie roku 2006.
SlavkaS
11.08.06,11:29
Ďakujem Vám za odpovede, aj tak som to robila, len som sa dostala na " razcestie " keď som si teraz prezerala vzory PMPP2-3/2005 str.53
Ale už to mám ujasnené vopred ďakujem

Slavka