Mirna Pellová
30.05.18,08:58
U nás máme 6 detí,síce nie sú telesne ani zdravotne postihnuté/bežná diagnóza pri odklade od CPPP/a nikde nie je presne stanovený počet.Podľa vyhlášky 306/2008 Do triedy možno prijať najviac dve deti so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, a to mentálne, zmyslovo alebo telesne postihnuté deti, deti s narušenou komunikačnou schopnosťou, deti s poruchami správania, s autizmom (ďalej len „dieťa so zdravotným znevýhodnením“), pričom sa najvyšší počet detí v triede znižuje o dve deti za každé zdravotne znevýhodnené dieťa.Ako postupovať? žiadať asistenta?alebo riaditeľ ZŠ by mal zriadiť nultý ročník,nakolko týchto detí je viac i z ostatných škôlok.Ďakujem za odpoveď
ivka70
30.05.18,07:01
deti s odlozenou skolskou dochadzkou nemusia zapadat ani do jednej menovanej kategorie so specialnymi vychovno-vzdelavacimi potrebami ... preco by mal byt ich pocet v triede nejako limitovany (okrem limitu na pocet ziakov vseobecne)?
Mirna Pellová
30.05.18,07:03
to je fact,ale vieš si predstaviť pracovať individuálne podľa pre nich vypracovaných individuálnych plánov???a čo ostatné deti?
ivka70
30.05.18,07:05
ale ty musis rozlisovat, ci ide o deti len z odlozenou skolskou dochadzkou alebo o deti so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami - tu si zmotala 2 rozne veci dokopy
Mirna Pellová
30.05.18,07:18
práve preto som sa pýtala,či to platí i pre deti s odloženou dochádzkou.Za 30 rokov praxe som sa ešte nestretla s tak vysokým počtom detí s OPD.A len tak mimochodom-malo ich byť 9 len jeden sa sťahuje a tí zvyšní dvaja doposiaľ nedoručili riaditeľke rozhodnutie o odklade.Tebe príde normálny tak vysoký počet detí s OPD?
ivka70
30.05.18,07:24
nie som posudzovatel toho, co je normalne .... takych deti je vraj okolo 20%
ty si ucitelka v prvej triede a tie deti su vlanajsie zapisane, ktore mali odlozenu skolsku dochadzku a pridu do prvej triedy? ci?
Mirna Pellová
30.05.18,07:30
ináč dakujem,že odpovedáš,.Je ich vraj okolo tých 20% ,tiež nie som posudzovateľ,ale stojí to za zamyslenie pri počte detí v triede 22 je to na pováženie ,a ešte hrozí že sa k nám na jeseň jeden dvaja určite vrátia s dodatočne odloženou školskou dochádzkou.Nie som učiteľka ZŠ ale MŠ.
ivka70
30.05.18,07:35
o MŠ neviem, ale tie deti bz mali byt ak oostatní predškolaci, nie? ci majú niečo špeciálne? potom by mal asi zriadovatel dostat ziadost o vytvorenie nulteho rocnika v ZŠ ....
Mirna Pellová
30.05.18,07:43
práve to som sa pýtala hned v úvode,či by nemal byť zriadený nultý ročník.Špeciálne? no myslím,že takmer všetky majú frustračnú toleranciu,zámernú koncentráciu pozornosti,neschopnosť kategorizácie,vo vnímaní,matem.predstavách a najmä v grafomotorike a vizuomotorike,pojmotvorbe-to čo som si spomenula.Takže aj indiv.plán pre nich bude "zábava"niečo majú spoločné,väčšinu rozdielne...a ozaj bude fuška zvládnuť ich i istatné deti
Mirna Pellová
30.05.18,07:52
Musím do práce,ale dakujem za pomoc pekný den prajem...