efka23
11.08.06,14:07
ahojte poradáci, chcela by som sa spýtať, ak sa uvedie na pracovnú zmluvu miesto vykonu prace -prevádzka firmy- , či môže byť? Ďakujem!
Maňaska
11.08.06,12:17
ahojte poradáci, chcela by som sa spytať, ak sa uvedie na pracovnú zmluvu miesto vykonu prace prevádzka firmy, či môže byť?
Ak má prevádzka firmy inú adresu ako sídlo firmy a zamestnanec pracuje skutočne na prevádzke je to správne /je to presnejšie, inak pozri § 43 Zákonníka práce/.
Dadena
11.08.06,12:17
Musí, ak je sídlo firmy odlišné od miesta výkonu práce, tak do zmluvy ide do hlavičky sídlo firmy a miestom výkonu práce je adresa prevádzky firmy, kde zamestnanec vykonáva svoju prácu. Je to potrebné presne uviesť, napr. pre služobné cesty.
efka23
11.08.06,12:21
adresa firmy je totožná s miestom výkonu práce a máme len jednu prevádzku
Maňaska
11.08.06,12:23
adresa firmy je totožná s miestom výkonu práce a máme len jednu prevádzku
Potom mi uniká zmysel otázky.....
efka23
11.08.06,12:27
ide o to, že sme mali kontrolu z IP a vyžadujú od nás aby sme doplnili
do pracovnej zmluvy úplnú adresu miesta výkonu práce:confused: a to sa mi
moc nechce
Maňaska
11.08.06,12:30
ide o to, že sme mali kontrolu z IP a vyžadujú od nás aby sme doplnili
do pracovnej zmluvy úplnú adresu miesta výkonu práce:confused: a to sa mi
moc nechce

ako je možné, že sa ti nechce doplniť to, čo nariadil kontrolný orgán!!! Dúfam, že tvoj zamestnávateľ nečíta poradu...... :-)
Zoltán Kovács
11.08.06,12:39
A ešte len dodám, že neodstránenie nedostatkov v pracovných zmluvách môže mať za následok mastné pokuty.
efka23
14.08.06,10:16
ďík, ja len nerada robím veci, ktoré sa mi zdajú nelogické, ale keď musím tak musím ...
ZuzanaP
14.08.06,10:25
Pre pracovníkov na prevádzke máme miesto výkonu práce adresu prevádzky, ale pri stavebných robotníkoch, keďže niektorí pracujú aj na 3 rozličných miestach, máme uvedené podľa potrieb zamestnávateľa. Mali sme kontrolu z IP a námietky nemali.
dana9
14.08.06,10:39
ďík, ja len nerada robím veci, ktoré sa mi zdajú nelogické, ale keď musím tak musím ...

Nie je to nelogické, ide o to, že zmluva by mohla byť posudzovaná ako neurčitá, čo má vplyv na jej platnosť. Je to rozhodne aj vo vašom záujme.


dana:)