Dajana8
31.05.18,11:17
Ak držiteľ vozidla už nechce byť držiteľom, prečo nemôže vypovedať? Vlastní doklady o tom, že je držiteľom vozidla, ale nemôže to odovzdať na polícii bez súhlasu vlastníka vozidla?!

Je to podľa Vás v poriadku? Je to naozaj tak, že iba vlastník vozidla môže spraviť túto zmenu? Prečo keď auto nevlastní držiteľ tak musí zodpovedať za akékoľvek pokuty, alebo napr. nezaplatená diaľničná známka ak už vozidlo má vlastník a nie držiteľ?

Problém je ten, že držiteľ sa pohádal s vlastníkom a nemôže získať splnomocnenie. Nakoniec vlastník tú zmenu spraví, ale príde mi to ako nedoriešené v zákone, alebo sa niekde mýlim?

Predsa vlastník vozidla nemôže donútiť držiteľa aby bol držiteľom???!

Ďakujem :)
misoft
31.05.18,09:44
Žiaľ... vlastník je vlastník a čo robí so svojim majetkom, komu ho zverí, alebo zoberie - je len na ňom. Jeho majetok = jeho pravidlá.
Ale ani držiteľ sa obávať nemusí.... tento vzťah mu nezakladá žiadny právny nárok na vozidlo, len ho používa. Tak nech ho odstaví vlastníkovi pod okno, papiere a kľúče mu hodí do schránky (alebo drzo strčí do ruky) a je vymaľované.
Poistky? Kontroly? Zodpovedá majiteľ.
ivka70
31.05.18,10:01
Zmenu moze urobit drzitel, ale musi mat na to notarsky overeny suhlas od vlastnika.
Niej e to nedoriesene, drzitel sa stal drzitelom na nejakom pravnom zaklade - aj na drzitelstvo potreboval suhlas vlastnika. Donutit ho vlastnik nedonutil, uzavreli zmluvu. V tej ma byt osetrene aj odstupenie od zmluvy, ktore je potom zavazne aj pre vlastnika. Len vymazanie z "papiarov" je az posledny krok.
ivka70
31.05.18,10:02
to nie je pravda .... drzitel vozidla zodpoveda za STK, emisnu, poistky ...jemu pridu pokuty, nie vlastnikovi
misoft
31.05.18,10:16
Môže byť, ale ak nie... tak pôjdu po vlastníkovi.
Bratov sused uviedol ako držiteľa svojho auta syna. Všetko bolo OK, ale syn si našiel prácu, vzal auto, lenže akosi "zabudol" platiť... a bratov sused to dostal pekne na papieri, aj s pokutami. Ale záleží na tetuške na stoličke :D:D:D....v úrade......
Čo bolo ďalej... bráško mi už nepovedal, ale na tom sa rehlil, ako sused na syna doplatil....