Mickya
16.11.04,13:24
Prosím, poradíte mi? Viem, že môžem faktúru za tovar vystaviť aj pred dodaním. Týka sa to aj služieb? V zákone som len našla tovar. Ak je to možné, poradíte mi, prosím ktorý je to §?
Ďakujem ;)
Mickya
18.11.04,08:11
Prosím, nik mi nevie poradiť?
Dnes by som mala vystaviť takúto faktúru, ale neviem, či môžem. Ale aj tak neviem, či mám nejakú inú možnosť, keďže zákazník nám oznámil, že neakceptuje zálohové faktúry. Tak už naozaj neviem, čo spraviť.
sway
18.11.04,08:18
Ja by som ju kľudne vystavila - § neviem ktorý to je, ale z Tvojej strany to problém nie je, skôr u odberateľa - či si to obháji - moc záležín či si plátca DPH!! tam je trochu kolaps s dňom dodania služby /riešim to potom tak že DZP je deň úhrady, tak by Ti museli dopredu dať vedieť kedy to uhradia, nech to sedí./ - my tak fakturujeme jazykové kurzy ktoré sa budú konať, aj 3 mesiace pred ich začatím - tiež na žiadosť klientov.
Mickya
18.11.04,08:21
Áno, sme platcami DPH.
sway
18.11.04,08:36
Tak potom si treba dohodnúť dátum úhrady a ten deň dať dátum dodania, nakoľko pri službách je to deň dodania - posledného dodania služby, alebo deň úhrady služby, a to ten ktorý nastane skôr. Takže pre nás by to bol deň úhrady.
Tak odberateľovi dajte vedieť , keď chce "daňový-po starom" doklad nech upresní deň úhrady - ideál by bol keby uhradili v hotovosti - vtedy je to OK, vystavíte FA v deň úhrady a hotovo.
Mickya
18.11.04,09:10
Len to je trošku problém, že v hotovosti nám to neuhradia, lebo sú vzdialený niekoľko km a ak to uhradia cez účet, tak tam vznikne posun, lebo oni to napr. uhradia 30.11., ale k nám to príde napr. 1.12.
Ale snáď, že daňováci nebudú robiť s tým až taký problém, veď on nemôže odpísať skôr DPH ako ja uvediem na faktúre, tak dúfam, že to prejde - veď tam sa jedná o môj príjem a ak by som mu ja odmietla vystaviť faktúru, tak môže odísť firme, ktorá mu ju vystaví bez problémov.
sway
18.11.04,09:14
Ak ste mesačný plátcovia tak to stíhaš, daj im napr. dátum úhrady 25,11,2004 a upovedom ich nech dajú prevodný 2 dni pred splatnosťou a máš to OK. Veď si musíte vzájomne ísť v ústrety.
Mickya
18.11.04,09:17
Sme štvrťročný platcovia, ale neviem aký sú oni - predpokladám, že sú asi tiež štvrťročný. Takže by to malo byť ako tak v poriadku.
sway
18.11.04,09:18
Tak potom nemáš problém, kľudne to vyfakturuj.Držím palec!
Mickya
18.11.04,09:27
Ďakujem za palčeky + ďakujem za pomoc ;)