vika128
31.05.18,10:23
Žltý lístok mám doma, a ja som v meste a rada by som si vyzdvihla balík kým som v meste, ale neviem či mi ho vydajú ak pri sebe ten lístok nemám.

Máte s týmto niekto skúsenosti?

Za odpovede vopred ďakujem :)
ivka70
31.05.18,08:26
Ak vies cislo zasielky a mas pri sebe OP, nemal by byt problem.
Aj ked na poste jeden nikdy nevie.
(mozes im povedat, ze zlty listok neprisiel, ale z https://tandt.posta.sk/ vies, ze uz je to ulozene na poste :) )
Lebo vyhladat podla mena ci adresy - to je na postu privela.
arizona
31.05.18,08:29
Mozes,aj ked sa moze stat, ze budu frflat,lebo musia vyhladat.

Druha moznost je,ze povies, ze si listok nedostala,hmmm
misoft
31.05.18,08:34
Lebo to je robota navyše.....
ivka70
31.05.18,08:35
tvrdia, ze to v systeme nevedia ... neviem ....
vicktor
31.05.18,08:38
Na malej poste to najdu, na velkej maju problem aj so zltym listkom.
misoft
31.05.18,08:42
A nielen so žltým... s akýmkoľvek.....:D:D:D
Žabinka
31.05.18,09:03
u nás netreba žltý lístok, stačí ako píše ivka70 - číslo zásielky a občiansky..
vicktor
31.05.18,12:11
Samozrejme ze na farbe listka nezalezi, cislo zasielky mozes ukazat aj v mobile ci napisane na dlani.
alaya1
31.05.18,12:54
Vyskusaj
Mila123
31.05.18,13:12
ak by si mala číslo zásielky, to pomáha....
korela
31.05.18,13:44
No, neviem, ale odkiaľ by zadala číslo do https://tandt.posta.sk/ ak by nedostala lístok.
Akýkoľvek problém s poštou riešim už iba s infolinkou v BB, dovolám sa k nim skôr ako na svoju poštu a službu zariadia. Zatiaľ nesklamali.
Dáša_
31.05.18,13:58
napríklad jej ho oznámi ten, čo balík posielal
vulxy
31.05.18,14:05
no ako to dopadlo?...tipoval som x ,tzn: bude za prepazkou frflat ale nakoniec zacne tukat do klaves..
bettylou
31.05.18,14:49
čaká balík, nee???
buchač
31.05.18,16:09
Ten žltý lístok nie pre srandu.
Na pošte majú predsa svoj systém ukladania zásielok.
Pošta (ako firma) urobila tie prepážky systémom = všetko v jednom...presnejšie sú univerzálne, t.j. pri balíkovom okienku sa môže aj platiť. Naopak to ale nejde, nie pri každej prepážke sa dá vybrať zásielka. Toto platí vo väčších mestách a aj poštách. Tie malé pošty o jednom okienku robia všetko.

...a teraz si predstavte situáciu (všeobecne).
Šóra jak hovado...teplo, klíma neexistuje, ľudia chcú platiť, podať tiket, atď...a príde nejaký exot, ktorý nemá lístok...a pracovníčka pošty bude musieť prehľadávať zásielky podľa mena.
Koho netrafí šľak, tak vyhral...
avalik
31.05.18,16:28
preco prehladavat zasielky? v systeme vyhlada podla adresy dorucenia a tam zisti cislo, pod ktorym to maju ulozene v krabici/skrini ... osobna skusenost - oznamenia o ulozenii zasielok mi chodia emailom, bola som si vybrat viac naraz, tetuska si natukala jedno cislo a ked som jej chcela diktovat dalsie, tak nechcela, ze jej to system vyhodi
buchač
31.05.18,17:33
Hm...
Na tej našej doručovacej pošte je to tak, ako som napísal...žiadne ťukanie do PC...len a len behanie s lístkom po tých skriniach, ako spomínaš.

Mail od pošty ??? ...a to je čooooo ? ;)
Ako súkromná osoba som ešte v živote nedostal mejla, maximálne mi poslali SMS a potom mi zavolal kuriér.
Ale možno u podnikateľov to funguje v inakšom režime, ako vravíš.
Žabinka
31.05.18,17:58
mám dostať zásielku.. ten kto mi ju posiela mi pošle čislo zásielky.. cez sledovanie zásielky si nastavím upozornenia do mailu a príde info mailom čo sa deje priebežne so zásielkou..
Žabinka
31.05.18,18:01
teta pri hociktorom otvorenom okienku si naťuká číslo zásielky do pc, ide ku konkrétnemu kontajneru, zoberie zásielku, trvá to možno 0,5-1 min. maximálne.. žiadne hľadanie zásielky po skriniach.. takto to funguje u mňa..
buchač
31.05.18,18:04
Po to sledovanie zásielky je to v poriadku...aj mne odosielateľ pošle mail.
Upozornenia od pošty a ten zvyšok ? Nevedel som o tejto možnosti (neviem či centrum.sk aj ponúka)...ale mne je to osobne aj jedno (za seba vravím).
dmc
31.05.18,18:04
na poste maju system ?? vedze neblazni.......tam maju akurat tak chaos system. Zlty listok je iba informacia pre teba ze mas zasielku. Nieje dolezite cislo..ale ADRESAT. Posta je povinna vydat zasielku aj bez zlteho listku - osobne realizovane. Samozrejme ze im to pracu ulahcuje -ale ked listok nieje - adresa je predsa znama.

Vies ako funguje elektronicke zasielanie info na mobil o tom ze mam zasielku ????? Dorucovatelka ma na stene nalepeny papier s menami komu ma poslat sms o zasielke......osobne mi to ukazovala veduca posty ked som sa 3 x stazoval ze mi SMS nechodi. Dopisali na koniec meno...a potom mi sem tam prisla. A to vies ze ked ti napriklad odosielatel posle balik na ktory napise aj tvoje telefonne cislo a pomyli sa v nom - nepride ti ziadna SMS a ani ti nehodia listok do schranky lebo mas elektornicke dorucovanie.....nevadi ze je na baliku tvoje meno....... a ty nemas sajnu ze ti prisiel balik a poslu ho spet ako neprebratu zasielku. - .by som ti vedel rozpravat o Slovenskej poste a kecanim s vedenim v BA. Je to jeden neskutocny komunisticky nefunkcny MOLOCH. Lutujem tie zeny za pultom
avalik
31.05.18,18:29
PotPalo
31.05.18,23:16
Pri posielaní "balíku na poštu" vyplňujem buď telefónne číslo, alebo mail adresáta. Po doručení balíku na konkrétnu poštu mu príde buď mail, alebo SMS, že tam má balík. Odberná lehota je 18 dní. Keď niekomu posielam balík, napíšem mu mail s podacím číslom (pre sledovanie zásielky), a tiež vie, že za maximálne 4 pracovné dni by tam už mal byť. Tak hádam nieje dement a nebude čakať mesiac. Ja tiež pozriem sledovanie zásielok, a keď si balík do 7 dní neprevezme, hneď ho kontaktujem, že čo sa deje, že balík tam už má. Na prebratie stačí vedieť podacie číslo, ostatné má pošta už v počítači. Prípadne si to vedia nájsť aj podľa mena.
dmc
01.06.18,02:43
fakt novinky si napisal. Ak ma prist do tyzdna 5 zasielok tak nesledujem kazdu. Takze podla teba si ma prijimatel nahanat zasielku - ze posta je dementna a nedoruci ani oznamenie je v poriadku. Niesme uz v 21 storoci ?
PotPalo
04.06.18,09:02
No niesme. V 20 storočí sa to otočilo a ide to naspäť, teraz je 19. storočie.