runnymede
31.05.18,15:23
chchem sa opytat ci je dobre ak som opatrovatel mamky a poberam opatrovatelsky prispevek a som nahlaseny na Soc poistovni/zapocet do dochodku/. a zaroven vedeny na UP ako uchadzac o zamestnanie.chcel by som vediet vas nazor.resp. poradit
misoft
31.05.18,14:09
mimotemy
Prečo si založil túto debatu, keď si predtým položil otázku http://www.porada.sk/t308908-opatrovanie-blizkeho-evidencia-na-up-ako-uchadzac-o-zamestnanie.html ?
Buď jedno, alebo druhe vymaž. Inak je tu v tom riadny bordel.
A toto si povinne preštuduj!
http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
runnymede
31.05.18,14:21
lebo mi stranka nereagovala na debatu
runnymede
31.05.18,14:22
osobne si myslim ze tu mozeme diskutovat v dbate a ocakavat aj odpoved na oazku
misoft
31.05.18,14:26
osobne si myslim ze tu mozeme diskutovat v dbate a ocakavat aj odpoved na oazku
Hmmmm..... nelogické..... hľadať odpovede a názory v dvoch témach. Keď necháš debatu, dostaneš i názory, rady i odpovede. V Otázke môže člen Porady odpovedať len raz a potom len komentovať.
runnymede
31.05.18,14:32
proste chcem vediet nazory inych ludi a nasledne aj odpoved na moju otazku
veronikasad
31.05.18,14:39
proste chcem vediet nazory inych ludi a nasledne aj odpoved na moju otazku
Na Urade prace si informoval, ze poberas opatrovatelsky prispevok a opatrujes blizku osobu? co urobis v pripade, ak ti UP ponukne vhodne zamestnanie?
runnymede
31.05.18,15:03
ved prave preto som chchel sa opytat co je vyhodnejsie...
runnymede
31.05.18,15:03
ake s tym maju skusenosti iny ludia...
veronikasad
31.05.18,15:10
ved prave preto som chchel sa opytat co je vyhodnejsie...n
precitaj si definiciu uchadzaca o zamestnanie v zakone o sluzbach zamestnanosti. Z akeho dovodu si sa evidoval? Neodpovedal si na moju predchadzajucu otazku.
runnymede
31.05.18,15:13
moznost preplatenia kurzu...
a je tam napisane ze z dovodu opatrovnia resp. osetrovania blizkej osoby sa da odmietnut...je to zadefinovane ako vzny dovod k odmienutiu
Katy a R
31.05.18,17:10
tak záleží od dôvodu, pre ktorý si sa registroval. Zvážiť si to musíš len ty sám. Ako UoZ máš tiež určité povinnosti - a čo v prípade, že ti ponúknu preškolenie, prácu .. ? O mamku sa kto postará? Veď to opatrovanie nemáš len tak - je tam potreba celodennej starostlivosti - či?
Ja osobne by som sa určite neregistrovala (ja najradšej vidím UPSVaR pekne zdaľeka;))
katedrála
01.06.18,09:43
v podstate nemá význam byť v evidencii UoZ,ja osobne kým som nemala vybavený opatrov.príspevok tak som bola za ten čas vedená v evidencii,ako mi prišlo rozhodnutie som sa po nejakom čase odhlásila,u mňa totiž neprichádzala do úvahy iná práca len skutočne opatrovať lebo zdravotný stav vyžadoval 24h.opatrovanie.Ale ak chceš a môžeš aj popri tom pracovať tak to je druhá vec.