Harvat
31.05.18,19:46
Od polovice roka 2018 nadobuda platnost zakon o psoch - citiacich bytosti. Okrem toho, ze obsieraju parky, budu sa za nich platit aj prispevky do fondu oprav ? Pretoze suseda s nim na vytahu chodi na vychadzky 10 x denne. V lete dokonca aj o druhej v noci - lebo Atikovi je horuco
Žabinka
31.05.18,18:01
a aký by bol v tom rozdiel keby suseda chodila na prechádzky sama bez psa 10x denne? čo to má so psom fond opráv a výťah? je evidentné že neznášaš psy, ale príklad si mohol vybrať lepší, lebo toto je dáko mimo..;)
Harvat
31.05.18,18:10
Okrem toho ide aj sama 5 x vonku. Ak bude pes na urovni osoby, tak za vytah platime podla osobomesiacov. Ked ma v noci zobudi, tak neznasam. Okrem toho cely park je od psich exkrementov
buchač
31.05.18,18:24
Tému by som zadal ako ..." Pes a nový zákon".

Tému by som zadal ako debatu...to po prvé, nakoľko na toto neexistuje najlepšia odpoveď.
Hodnotenie sa bude deliť na psíčkarov a na tých druhých.
bettylou
31.05.18,18:26
hlavne,že ty neobsieraš. to je ale problém kšeftárov so psíkmi a paničiek, resp. pánkov, ktorí nemajú čo robiť a nie psov. A ešte aj toho, že keby nebolo všetko v mestách (predpokladám), vystriekané pesticídmi, tak by tie hovná boli preč do pár hodín hovniválmi. Keď máš čas zamysli sa
Harvat
31.05.18,18:29
zaujima ma platba do FO za "citiace bytosti"
bettylou
31.05.18,18:46
dobrý matroš... na čom fičíš??
Harvat
31.05.18,18:48
nemam cas. na nieco ine som sa pytal
Harvat
31.05.18,18:49
na psich klobasach
Katy a R
31.05.18,19:06
tuto je cit. aktuálne platného zákona (v zadaní - platba do fondu opráv)
"Vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome vykonávajú úhrady do fondu prevádzky, údržby a opráv podľa veľkosti spoluvlastníckeho podielu; ak je súčasťou bytu balkón, lodžia alebo terasa, pre účely tvorby fondu prevádzky, údržby a opráv domu sa zarátava do veľkosti spoluvlastníckeho podielu 25 % z podlahovej plochy balkóna, lodžie alebo terasy. Pri určení preddavkov do fondu prevádzky, údržby a opráv sú vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome povinní zohľadniť mieru využívania spoločných častí domu a spoločných zariadení domu vlastníkmi nebytových priestorov a garáží v dome."
A zmluvu o správe máš určite doma
Harvat
31.05.18,19:10
pri vytahoch a spolocnom osvetleni mam osobomesiace
buchač
31.05.18,19:13
Žiadaj, aby Atíkova panička mala osobo-pso-mesiace...

:D :D :D :D :D

P.S.:
Tu bude ešte veselo....dedukcia ma neklame.
lujza.j
31.05.18,19:31
Kazdy ma ine hobby....."kelišareň s.r.o"...kto bol kolko krat vonku....dufam,ze mas napocitane aj tych co nemaju pso..
Harvat
31.05.18,19:36
nemam
Harvat
31.05.18,19:37
ani o svoje deti sa tak nestarala
alaya1
31.05.18,19:43
Niekto fakt tazko znasa tie teploty, ked si zalozi dalsi nick na takuto stupiditu.
Harvat
31.05.18,19:45
na nieco ine sa pytam /prispievanie do FO/ stupidita je tyranie psov v bytovkach. lebo PSICKARI vedia, ze pes patri do budy v rodinnom dome
alaya1
31.05.18,19:49
Jasne, do budy vsetky, ty psi expert. Opytaj sa svojho spravcu, iste ti da fundovanu odpoved :)
jakubzemko
31.05.18,19:51
To je váš názor, vy však musíte akceptovať aj názory iných. Lebo psíčkari, čo majú psov v bytovkách vedia, že mať psa v bytovke a chodiť s ním 10 x von je pre psa lepšie ako mať psa vo výbehu počas celého svojho života :)
Harvat
31.05.18,19:51
spravca ma problemy odhlasit moje 2 deti studujuce a byvajuce mimo trvaleho pobytu.a platim za ne vytah, aj osvetlenie
alaya1
31.05.18,19:54
Jaaaaaj :)
Mikae
31.05.18,19:59
A bol si riadne nahlásiť, že deti sú mimo trvalého pobytu? Mne to spravili na počkanie, dali podpísať nejaké tlačivo a bolo vybavené.
Harvat
31.05.18,20:07
bol, zaujima ich len trvaly pobyt
buchač
31.05.18,20:20
Vravel som, že bude veselo...:D :D :D
misoft
31.05.18,20:31
Chyba! Mal by si mať...
misoft
31.05.18,20:33
Tak buď je správca blbý, alebo niekto druhý.....
misoft
31.05.18,20:34
Tak si aj ty zožeň psa a opakuj to po nej.... a budete si KVIT:
Terezia13
31.05.18,20:59
dám sem len niekoľko a MÁLO! drastických obrázkov..............a pýtam sa, či zviera necíti bolesť? a vôbec to nemusí byť pes
korela
31.05.18,21:14
misoft, si spokojný so svojou odpoveďou?
korela
31.05.18,21:22
Tu sa zatiaľ vôbec nezačala riešiť podstata otázky. A nechcem ísť proti všetkým, sama som psíčkarka, ale je fakt, že nepsíčkarom sa zvyšujú náklady. Čo má z toho on, že sa mestám platia dane za psov. On rieši podmienky užívania v dome, v ktorom býva a spolupodiela sa na nákladoch. To je také nepochopiteľné?
.
Hovorím zo skúsenosti. Mamina susedka iba poobedňajšie do druhej v noci, dieťa samé doma so psom. Od jari do zimy sa vrázilo hore-dolu za deckámi na lavičku so psom, raz pre keksík, zabudnutý telefón a pod. predpuberťácke a puberťácke dôvody, ten výťah z najvyššieho poschodia bol stále v permanencii. O čistotu labiek neišlo, to bolo najmenej, ani štekot, výťah bolo jednak počuť, a energie. Ešte nie je po generálke, ja sa bojím do neho vstúpiť.
Normálne to nebolo. Normálny nájomník ide do práce a z práce, niekam vybehne, ale sa nepreváža každých 30 min. O tom to je. Tak nech si priplatia za "luxus". To je môj pohľad.
Niekto má so psom menšiu frekvenciu venčenia, to je ešte znesiteľné.
.
Keď som bývala v Prahe a to za socíka, domovníčka mala také slovo, že jej sa nedalo oponovať. Čo výrok, to rozkaz. Výťahom sa mohlo chodiť iba hore aj to iba od prvého posch., dolu okrem jednej staršej pani s barlou a viditeľnou ortopedickou vadou, ktorá si dvere na výťahu odomykala, celý vchod musel chodiť dolu peši. Schvaľujem takéto počínanie. Úspora energií.
Z 12. dolu by to bolo horšie, tento mal 5. posch. Psa nikto. Malé deti sa v tom čase tiež nevyskytovali žiadne. A nikomu to neprekážalo. V dome bol systém, po 22. nočný pokoj ako možno nikde. Keby sa u nej v dome trepal nejaký pes v noci len tak von, a nie na rukách k veterinárovi 50 kg kus, nepopustila by.
Vec dohody.
alaya1
01.06.18,05:40
" Tu sa zatiaľ vôbec nezačala riešiť podstata otázky. A nechcem ísť proti všetkým, sama som psíčkarka, ale je fakt, že nepsíčkarom sa zvyšujú náklady." - ake naklady sa zvysuju nepsickarom za to, ze v byte ma niekto psa?

a to o tom byvani v Prahe, to ani na smiech, skor na plac....
Harvat
01.06.18,07:16
naklady na vytah a osvetlenie spolocnych priestorov
Kvaka
01.06.18,07:27
To sa netýka FO. Osobomesiace sa používajú pri úhradách za plnenia spojené s užívaním bytu. Harvat, doteraz ti to nevadilo? Myslíš, že zmenou zákona sa niečo v užívaní bytu psom zmení? Psíci chodili von ako "veci", od októbra budú chodiť ako cítiace bytosti.:) Ako často sa ty sám venčíš? Každý má iné zvyky. Keď sa v dome zhodnete, že psíčkari viac využívajú spoločné priestory, stačí návrh na domovej schôdzi, niekde to tak majú, že pes =pol osoby. :) :). Zbieranie či nezbieranie hov... od psov je o inom, ja ich zbieram aj na dedine. :), ale sú aj miesta, kde nie.
vicktor
01.06.18,07:28
Citi, ale mimo temu - kto vozi slona vo vytaku?
vicktor
01.06.18,07:33
Zakon na tom vela nezmenil. Toto sme kedysi davno preberali na domovej schodzi ze psy sa vozia viac nez nemajitelia psov, tiez ich treba kupat.
Obehni susedov, ziskaj ich pre tvoj napad, na dalsiu schodzu ziadaj bod programu a hlasujte.
U nas to dopadlo neuspechom, psickari boli samozrejme tvrdo proti a vysmievali sa ze ako zvieratu vymerat OSOBOmesiace. Tak to zmente na bytosto-mesiace.
Kvaka
01.06.18,07:42
Ty si o dosť mladšia, alaya, tak možno nevieš, ako to bývalo v bytovkách dakedy, áno, domovník mal také silné slovo, akým ho poverili, ľudia boli vtedy ohľaduplnejší, takže ani na smiech, ani na plač. Náklady sa nepsíčkarom zvyšujú jedine vtedy, ak naozaj ten psíčkar chodí von moc často, inak nie, boli by to len nepatrné rozdiely, cez deň sa v spoločných priestoroch nesvieti. Iba výťah, ak niekto chce, môže si z čerstvého vyúčtovania pozrieť a prepočítať, ale aj to je diskutabilné, niektorí nepsíčkari používajú výťahy viac.
Harvat
01.06.18,08:02
Za plnenie sa urcite nepouzivaju osobomesiace. Vadilo mi to aj doteraz, ale teraz uz budu psy "citiace bytosti". Moje 2 deti - citiace bytosti prichadzaju domov v piatok vecer. Vyvezu sa vytahom. Vecer na diskoteku zbehnu pesi, lebo sa zastavuju po kamosoch. Prepokladam, ze nadranom pouziju vytah po druhykrat. Celu sobotu prespia a v nedelu idu vytahom tretikrat. Platim za ne plny poplatok. Myslel som, ze tu bude niekto, co ovlada bytove zakony. Lebo neviem najst nikde, co sa ma platit na osobomesiace, co spoluvlastnickym podielom, co rovnako na byt
Kvaka
01.06.18,08:12
Riešiš tu snáď bytový zákon? (úhrady za plnenia sú rozpísané v poslednom čerstvom vyúčtovaní, tam máš presne, čo z nich sa platí na osm, čo na byt, čo na m2. dostal si asi, tak si pozri).
buchač
01.06.18,08:24
Harvat (Dnes 10:02) Za plnenie sa urcite nepouzivaju osobomesiace. Vadilo mi to aj doteraz, ale teraz uz budu psy "citiace bytosti". Moje 2 deti - citiace bytosti prichadzaju domov v piatok vecer. Vyvezu sa vytahom. Vecer na diskoteku zbehnu pesi, lebo sa zastavuju po kamosoch. Prepokladam, ze nadranom pouziju vytah po druhykrat. Celu sobotu prespia a v nedelu idu vytahom tretikrat. Platim za ne plny poplatok. Myslel som, ze tu bude niekto, co ovlada bytove zakony. Lebo neviem najst nikde, co sa ma platit na osobomesiace, co spoluvlastnickym podielom, co rovnako na byt
------------------------
Harvat (Včera 21:51) spravca ma problemy odhlasit moje 2 deti studujuce a byvajuce mimo trvaleho pobytu.a platim za ne vytah, aj osvetlenie
=============

Neviem, ako je to u vás...a je to len pohľad jednej strany - tej tvojej.

Správca možno nemá problémy...problém máš skôr ty. Predpokladám, že si nedodržal/nesplnil podmienky na odhlásenie.

Tak ti poviem...ja som odhlásený, neplatím plnú taxu...neplatím dokonca ani plnú taxu za smetie.
...a pritom je to také jednoduché. Stačí sa len spýtať na patričných miestach (Porada to v tomto prípade určite nie je) na určité informácie.
Katy a R
01.06.18,08:41
Máš zákon, máš zmluvu - si vlastník, máš svoje povinnosti aj práva. tak si ich uplatňuj - máme to vari my ísť riešiť na vašu schôdzu?? - však presaď napr výťah na mince! (za poplatok), alebo stoj pri výťahu a rob čiarky, koľkokrát sa kto v ňom prevezie, potom to spravodlivo vyučtuj (ak budú ostatní súhlasiť samozrejme☺)
zo zákona: "...zohľadniť mieru využívania......"
Kvaka
01.06.18,08:48
:) :) :)
vicktor
01.06.18,09:13
V jednom prazdnom byte je minimalna taxa pol osobomesiac, v druhom cely clovek.
Ci si to takto vyklada spravca alebo bolo odhlasovane, to neviem.
Harvat
01.06.18,09:57
Riesim novy psi zakon v suvislosti s bytovym. Ano, vo vyuctovani mam na osobomesiace vytah a osvetlenie. Len to nikde neviem najst v zakone, ci to tak ma byt
Harvat
01.06.18,10:04
bytopsomesiace ?
Harvat
01.06.18,10:10
Akoze nemam problem so psami, len ked uz su povysene na citiacich ludi, tak aj povinnosti ako ludia. Rodicia v dome mali psa, ale ten si dovolil lahnut len k dveram, v ziadnom pripade nevosiel do domu a nevylihoval na sedacke. Chodil s nami do lesa, ale nie na nakupy do supermaketov. Pes patri do koterca v rodinom dome, a nie ho tyrat v bloku
Kvaka
01.06.18,10:33
§ 10 ods. 6 plus logika. No a keďže každý bytový dom má svoju zmluvu so správcom, tam by malo byť odsúhlasené, čo presne sa počíta na osm, m2, byt. Logicky.
alaya1
01.06.18,10:48
Tu neide ani o psa, ale o urazene ego, ze mu neodhlasili deti. Neviem preco nenapisal odvolanie, pripadne to neriesil s niekym viac kompetentnym, pripadne znalym zakona.
buchač
01.06.18,10:56
vicktor

U mňa je to trochu iné. Som skoro celý rok na chalupe - čiže primeraný počet dní na to, aby som neplatil plnú taxu.

Keď vieš, ako na to, tak proste ušetríš. ;)
Harvat
01.06.18,10:59
plus logika na zohladnenie miery vyuzivania vytahu = ja rano do prace zbehnem pesi, kvoli zdraviu a pretoze vytahy su obsadene psickarmi. Z prace pouzijem vytah 1 x. Suseda s nim beha kazde 2 hodiny do druhej v noci. A samozrejme, ze zapina senzorove osvetlenie. Na bytovom mi povedali, ze v nasom bloku sa vytah a osvetlenie uctuje na osobomesiace. To akoze nie je zakon a kazdy blok si schvali co chce ?
Harvat
01.06.18,11:04
ide o psoch, nie o neodhlasene deti. Spravca chce trvaly, alebo prechodny pobyt v inom meste
evuš
01.06.18,11:09
Správca CHCE trvalý alebo prechodný pobyt..a jeduješ sa na susedu a jej psa...
buchač
01.06.18,11:12
Harvat...ty si buď neschopný alebo neznalý.
Ale skôr by som povedal, že si oboje.

Pomenoval by som aj inak, ale to by bola už iná káva.
Normálne ma z tej tvojej neschopnosti (čítaj hlúposti) začína bolieť hlava.
Harvat
01.06.18,11:13
na jej ATIKA
buchač
01.06.18,11:37
Byť po mojom ?

Hentá téma je už dávno zatvorená.
Osobne si myslím...že XXX sa zasa realizuje (odbavuje).
Nandrolon
01.06.18,11:49
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))
Nandrolon
01.06.18,11:52
Harvat, nie si z Valaskej pri Brezne? :-)))))))
evuš
01.06.18,12:08
Pes nepatrí do koterca, a tobôž nie na reťaz... My máme doma westíka z útulku, bývame na 4.poschodí bez výťahu...venčíme ho podľa potreby, a keďže máme s mm a puberťákmi rôzne časy odchodu a príchodu skoro stále je psík vonku. Teraz mám čo ? Žiadať obec o zníženie nájmu, keď musím všetok nákup, či každý jeden krok urobiť po schodoch sama ? Pes je pes, osoba je osoba., za psa sa platí daň, a to, že si ho okúpem podľa potreby a miniem svoju vodu, svoje svetlo je môj problém...Ty zjavne proste máš v zuboch najmä PSOV ! A o tej sedačke, hahaha - snáď Ti ten susedin pes neotvorí dvere a neľahne si Tebe na gauč..čo tu splietaš sprostosti. A môj pes teda s nami na nákupy do supermarketov nechodí, ani na kávičky..chodí s nami do prírody, na záhradu, k mame či svokre na dvor... Ak sa Ti nepáči, podaj sťažnosť - ale už vopred tuším výsledok..
Kto nemá rád zvieratá, nemá rád ani ľudí...a kto si chce rypnúť, tak si vždy dôvod nájde.
anet
01.06.18,12:22
:D mal si sa lepšie narodiť. Keby si bol panovník, sprevádzali by ťa psy po zámku, sedeli na pohovke, vozili sa v aute aj kočiari ... (napr. ako corgi anglickej kráľovnej). Si uvedom, že to nie je výmysel dnešnej doby.
Kvaka
01.06.18,12:23
Ja ti navrhujem, aby si si prečítal túto tému,:) :) :) zabavíš sa a aj sa veľa dozvieš. http://www.porada.sk/t183053-p3-osobomesiac-merna-jednotka-pouzivana-pri-rozuctovani-nakladov.html
vicktor
01.06.18,12:28
nechapem suvislost s mojim komentarom