mona091
01.06.18,15:04
pekny den, mam este malinku otazocku:

včera mi exekutor stiahol z uctu 60 eur, po navsteve u neho som sa dozvěděla, ze to bolo za pokutu v roku 1999, a nekonali tak dlho preto, lebo sa to stava, a spis objavili az teraz, tak ho uzatvorili vykonanim exekucie z uctu.

nechapem, tuto pokutu som vtedy riesila, dokonca tam maju aj poznámky o mojej sucinnosti s nimi, ale doklad o vyplateni nemaju. A ja uz tiez nemam ziadne papiere zpred 15 rokov

cele roky mi mohli stiahnut peniaze, vsetky moje ucty mali k dispozicii, ale stiahli ich az teraz. je to fakt spravny postup? diky
hanelie
01.06.18,15:43
hanelie
01.06.18,15:44
aj pre exekútorov platia premlčacie doby
misoft
01.06.18,15:52
Takže ako hanelie poukázala... navštív exekútora ešte raz a pekne po svojom mu odkáž, že po 19-tich rokoch je to premlčané a nech ti ihneď strhnutú sumu poukáže späť. A tiež mu pripomeň, že SKE (Slovenská Komora Exekútorov) sa s ním asi veľmi rada "porozpráva"....
Inak: je potrebné, aby ti ukázal, kedy bolo vydané právoplatné rozhodnutie o exekúcii a od tej doby si pripočítaj 10 rokov. Ak vykonal po tejto dobe - je to už premlčané a to je aj dôvod, aby sa podal podnet na SKE na nezákonné konanie exekútora.
mona091
01.06.18,16:29
diky, ten clanok som citala, tu ide o to, ze exekucny titul je platny, je z před viac jako 15 rokov, som však zaskocena tym, ci si třeba uchovávat papiere a doklady do konca života, lebo ak ich vyhodim, a exe po 20 rokoch vytiahne zlozku, odstrani doklady a zacne nanovo vymahat peniaze,

dnes som si u exekutora odfotila celu zlozku, papiere, ktore mi dal k dispozicii, este som nemala cas ich preluskat, ale myslim, ze ich vsetky poslem na notarsku komoru, len patram, ci tolko rokov zohrava rolu vo vymahani, hlavne s dorazom na to, ze majetek som stále mala, na uctoch peniaze tiez, a exekutor podla dnesnej informacie nekonal
draik
02.06.18,09:54
Raz včas začatá exekúcia sa nepremlčuje a staršia exekúcia sa v prípade nevymoženia ani nezastavuje.
draik
02.06.18,09:57
Tak schválne prosím uviesť premlčaciu dobu v prípade, ak exekúcia začala do 10 rokov od získania exekučného titulu oprávneným.
mona091
02.06.18,10:32
diky, chapem nepremlcatelnost, no nechapem neaktivnost.

ako moze exekutor nic nerobit viac ako 15 rokov s tym, ze dlznik mal majetky a cely cas exekutor mohol spravit jednoduche zrazky z uctov, alebo cokolek ine?

uz sa mi stalo to iste, ked som ja poverila exekutora vymahanim dlhu, dokonaca som mu davala podnety na majetkz, dokonca som ho informovala, ze dlznik ide predavat vsetko, vratane domu, aj to spravil, exekutor mi nevymohol nic, potom som ja exekuciu dala ukoncit, lebo uz nebolo co exekvovat, a o par rokov neskor, ked povodny dlznik zomrel, exekutor zacal odomna vzmahat odmenu z ciastky, ktoru som uplatnila v ramci dedicskeho konania, je toto normalne? vtedy som mala statsie, ze vsetky papiere, aj o stiahniti exekucie som este mala, vratane, ze s exekutorom mam vzsporiadane vsetky jeho odmeny aj naklady, tak som mu nastastie nic nemusela platit, ale ak by som ten papier nemala, tak zase by som bola ja ta, co by platila dva krat a za nic
veronikasad
02.06.18,10:57
o akú exekúciu ide ?
hanelie
02.06.18,15:16
pre : draik - zadavateľka jasne píše že exe nekonal viacako 15 rokov takže o nejakej nevymožiteľnosti ( pre nemajetnosť povinného ) nemôže byť ani reči
draik
02.06.18,19:10
V prvom rade si treba sledovať svoje záväzky...
mona091
10.06.18,08:54
ja som si ich odsledovala, pokutu zaplatila, a povazovala za vyriesene, papiere som nejeky ten rok odkladala, ale po 15 rokoch som vyhodila vsetko, vratane platieb za uzivanie bytu, telefonne ucty, inkasa, a tak,

moja otazka je, ci papiere mam odkladat cely zivot?
draik
10.06.18,11:44
Nie, avšak mohli a mali ste si žiadať vyúčtovanie exekúcie, ak Vám ho exekútor neposkytol. Okrem toho exekútor nemohol konať len tak, ale exekúcii muselo predchádzať súdne konanie.