MRK123
01.06.18,17:22
Dobrý deň,
chcel by som sa spýtať, či máte niekto skúsenosti s dovozom cigariet zo Švajčiarska. Pokiaľ ma pamät neklame, predaj ochutených cigariet (konkrétne sa jedná o značku Black Devil) bol v rámci EÚ v roku 2016 zakázaný, moja otázka znie, pokiaľ si túto značku objednám cez internet zo Švajčiarska, vznikol by nejaký problém? Ďakujem
arizona
01.06.18,17:29
pre vlastnu spotrebu mozno nie,ale ked to planujes dalej predavat,tak by mohol byt problem
MRK123
01.06.18,17:45
Išlo by čisto o vlastnú spotrebu, bez plánu to ďalej distribuovať alebo predávať.
buchač
01.06.18,18:08
Základná otázka je v tom, že..." Je Švajc členom EU ?"
Odpoveď znie...Nie je.

Takže pre zásielky z tretích krajín platí :

Ak si občan objedná zásielku od firmy mimo únie, táto je oslobodená od cla ak hodnota tovaru neprevyšuje čiastku 150 eur (s výnimkou alkoholických, tabakových výrobky, parfumov a toaletných vôd). V prípade, že tovar stál menej ako 22 eur je oslobodená aj od DPH. Ak si tovar posielajú dve fyzické osoby medzi sebou (napr. ako dar) do hodnoty 45 eur je zásielka oslobodená od cla aj dane. V rámci tohto limitu je možné priznať oslobodenie aj na:
50 ks cigariet , 10 ks cigár alebo 50 g tabaku
1 l destilátu a liehoviny s objemom alkoholu pod alebo nad 22 %
2 l nešumivého vína
parfum alebo toaletnú vodu (0,25 l)
---------------------------


Objednaj a uvidíš sám, či zásielku nazastavia - nezhabú na colnici.
Zaplatíš vopred a dostaneš akurát avízo, že zásielka nebude doručená podľa § XX, odstavec 1, písmeno Y.

Predsa, ak je niečo zakázané dovážať, tak si to nebudem objednávať...a je úplne jedno, odkiaľ zásielka príde.
MRK123
01.06.18,18:14
Čo som našiel tak jedine predaj na Slovensku je zakázaný o dovoze som nič nenašiel
lujza.j
01.06.18,18:46
Ved tvoja keš...
arizona
01.06.18,18:55
vela veci,ktore su u nas zakazane sa da objednat cez net bze problemov